Na co uważać podczas kupowania lodów? 3 ważne rzeczy, o których zapominamy

Kiedy chodzi o nasze zdrowie, nie ma głupich pytań.
Na co uważać podczas kupowania lodów? 3 ważne rzeczy, o których zapominamy
Fot. iStock
25.07.2020
Zuzanna Niedzielska

Lody to wymarzony deser w czasie wakacji. Każdy z nas marzy o tym wyjątkowym i chłodnym smaku w upalny dzień. Czasami w tym wszystkim łatwo jest zapomnieć o ważnych zasadach, które mają wpływ na nasze zdrowie. Zwłaszcza, kiedy robimy zakupy w nowym i nieznanym miejscu.

Zobacz również: Te cztery lubiane herbaty mogą szkodzić w nadmiarze. Poznaj możliwe skutki uboczne

Gdy w grę wchodzi nasze zdrowie, nie ma głupich pytań. Zawsze mamy prawo zapytać sprzedawcę o szczegóły dotyczące tego, co kupujemy, aby robić to świadomie. Na co szczególnie trzeba uważać?

Jak świadomie kupować lody?

lody

Sprawdzaj skład

Nawet kupując na mieście mamy prawo zapytać sprzedawcę o skład lodów oraz ewentualne alergeny. Warto o tym pamiętać i następnym razem nie wstydzić się. Najlepiej unikać lodów, które mają dziwne i nienaturalne barwy (choć niestety to właśnie one najbardziej zwracają uwagę dzieci) oraz długą i tajemniczą listę składników.

Zdrowe lody powstają bezpośrednio z jajek, mleka, śmietanki, kakao, orzechów czy owoców, a nie z gotowych mieszanek w proszku. Sztuczne barwniki i aromaty tylko podtrzymują ich nienaturalny kolor oraz smak. W lodach może też znaleźć się sporo cukru i tłuszczu. Dowiedz się, w którym miejscu otrzymasz wartościowy deser.

Ponowne zamrażanie

Lody koniecznie muszą być przechowywane w odpowiednich warunkach. Jeśli grudki zamarzniętej wody są widoczne gołym okiem, lepiej zrezygnować z takiego zakupu. Taki produkt prawdopodobnie był wielokrotnie rozmrażany i zamrażany ponownie. Tak samo w przypadku, kiedy lody są miękkie i roztapiają się. Taki zakup może być niebezpieczny dla naszego zdrowia. Z kolei gdy kupujemy lody w opakowaniu, sprawdźmy, czy pudełko nie zostało uszkodzone.

Zasady higieny

Kiedy kupujesz na mieście lody włoskie lub gałkowe w wafelku, koniecznie zwróć uwagę, czy są podawane przez serwetkę, a pracownik ma na sobie rękawiczki oraz maseczkę lub przyłbicę. Ze względu na pandemię koronawirusa obsługa musi być wyposażona w podstawowe środki higieny!

Zobacz również: Zdrowe lody, które zrobisz w domu sama

Źródło: Onet

Polecane wideo

Te znaki zodiaku mogą liczyć na lato pełne miłości. Kto przeżyje gorący romans?
Te znaki zodiaku mogą liczyć na lato pełne miłości. Kto przeżyje gorący romans? - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 1 / 5
gość (Ocena: 1) 09.08.2020 06:57
Lody to powinnaś zrobić.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie