Produkty spożywcze, których pod żadnym pozorem nie wolno ze sobą łączyć

Wykluczają swoje działanie lub wręcz szkodzą!
Produkty spożywcze, których pod żadnym pozorem nie wolno ze sobą łączyć
Fot. Unsplash
31.05.2020

Wydaje się, że sprawa nie jest specjalnie skomplikowana. Kiedy połączymy ze sobą kilka produktów, które osobno są dla nas dobre, to razem stworzą równie smaczną i zdrową kompozycję. Przykładów nie trzeba daleko szukać, bo tak powstaje np. sałatka warzywna. Niestety, w dietetyce 2+2 nie zawsze jest równe 4.

Zobacz również: 12 produktów spożywczych, przez które Twoje włosy, cera i figura wyglądają coraz gorzej

Niektórych składników nie powinniśmy spożywać razem, bo wtedy wzajemnie wykluczają swoje pozytywne działanie lub mogą wręcz zaszkodzić. Warto pamiętać, że jedzenie to nie tylko smak, ale także konkretne substancje. Bywa i tak, że razem tworzą wyjątkowo toksyczną miksturę.

A eksperci mają na to konkretne dowody.

pomidory

Jakich pokarmów nie łączyć ze sobą?

Ogórek i pomidor

Pomidor ma w sobie mnóstwo witaminy C, która jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Problem polega na tym, że ogórek zawiera w sobie enzym, który ją neutralizuje.

Alkohol i orzeszki

Imprezowy miks, który wcale nie poprawi nam samopoczucia. Obydwa składniki mogą spowodować odwodnienie.

Mięso i makaron

Białko i węglowodany trawione są w nieco inny sposób, dlatego to połączenie może być groźne dla osób cierpiących na choroby układu pokarmowego.

Owoce i mleko

Jeśli chcesz popić ananasa, pomarańczę lub grejpfruta, to lepiej postaw na wodę. Kwaśne owoce mogą ścinać białko mleka, co może doprowadzić do problemów żołądkowych.

Hot dog i frytki

Parówki to przetworzone mięso ze sporą zawartością soli i substancji rakotwórczych. Z kolei smażenie frytek wydziela groźny akrylamid. Razem podnoszą poziom cukru we krwi.

Zobacz również: 6 produktów spożywczych, których nie należy myć przed spożyciem

płatki śniadaniowe

Płatki i sok pomarańczowy

Obecna w soku fruktoza to cukier, który może wpływać negatywnie na trawienie. W połączeniu ze słodkimi płatkami śniadaniowymi na dodatek tuczy.

Ser żółty i fasola

W kuchni meksykańskiej to popularne połączenie. Smaczne, ale niekorzystne dla układu pokarmowego. Taka mieszanka wywołuje potężne wzdęcia i gazy.

Owoce i warzywa

Są trawione w różnym tempie, więc warto jeść je osobno. Na dodatek cukier obecny w owocach może spowolnić przemianę materii i ograniczyć przyswajanie witamin.

Alkohol i napój energetyczny

Szkodą osobno, ale razem jeszcze bardziej. Energetyki znacząco podwyższają ciśnienie krwi, co bezpośrednio zagraża zdrowiu. Wysokoprocentowy trunek raczej nie poprawi sytuacji.

Herbata i mleko

Popularny napój wykazuje działanie przeciwzapalne, a to dzięki antyoksydantom. Mleko może ograniczyć ich przyswajanie, dlatego lepiej ich ze sobą nie łączyć.

Zobacz również: 7 produktów spożywczych, których NIE WOLNO podgrzewać

Polecane wideo

Ta dziewczyna stosowała dietę ketogeniczną. Pokazała, co się z nią stało
Ta dziewczyna stosowała dietę ketogeniczną. Pokazała, co się z nią stało - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 1 / 5
gość (Ocena: 1) 01.06.2020 15:57
Pod żadnym pozorem nie wolno pozwalać na pisanie takich głupot...
odpowiedz

Polecane dla Ciebie