Dietetyczka wymieniła 4 rzeczy, których nie wolno jeść po 16:00. To częsty błąd

Wtedy wyjątkowo szkodzą i tuczą.
Dietetyczka wymieniła 4 rzeczy, których nie wolno jeść po 16:00. To częsty błąd
Fot. Unsplash
14.03.2020

Często słyszymy, że jedzenie po godzinie 18.00, to najgorsze, co możemy zrobić. Wieczorem przemiana materii ma działać zdecydowanie wolniej, niż za dnia i to właśnie kolacja odkłada się w postaci tkanki tłuszczowej. Zdaniem ekspertów ważniejsze jest jednak co innego. Nie konkretna godzina, ale kaloryczność posiłku.

Zobacz również: 9 powodów, za które pokochasz węglowodany. Bez nich nie schudniesz

Z drobnymi wyjątkami - przekonuje Helen Bond, dietetyczka cytowana przez portal brytyjskiego dziennika „The Sun”. Według niej warto wprowadzić w życie pewne ograniczenia czasowe i z niektórych pokarmów zrezygnować nawet 2 godziny wcześniej, niż mówi popularna zasada.

Oto przysmaki, które po 16.00 wyjątkowo mocno szkodzą.

Nie oznacza to, że można się nimi objadać wcześniej. Wymienione przez nią produkty są mocno przetworzone i niezdrowe bez względu na porę dnia. Czasami jednak nie potrafimy ich sobie odmówić. W takich sytuacjach warto przynajmniej spojrzeć na zegarek. Inaczej nie zdążymy się już pozbyć nadprogramowych kalorii.

#1 Białe pieczywo

Chleb, zwłaszcza tostowy, ma bardzo wysoki indeks glikemiczny. To czyste węglowodany, które są niezbędne w zbilansowanej diecie, ale raczej nie w takiej postaci. Prowadzi to do wahań poziomu insuliny, przez co możemy czuć się jeszcze bardziej zmęczeni. Białe pieczywo nie zaspokaja głodu na długo, dlatego po chwili zaczynamy podjadać.

#2 Lody

Dla wielu z nas to nieodłączny element wieczornego relaksu albo zasłużony deser po obiedzie. Wydaje się lżejszy od np. tortu czekoladowego, ale zawiera w sobie tyle samo, jeśli nie więcej cukru. Kalorie dostarczone organizmowi w ten sposób bardzo szybko odkładają się w postaci tkanki tłuszczowej na brzuchu.

Zobacz również: Lepiej nie jedz o tej godzinie. To wtedy podejmujemy najgorsze żywieniowe decyzje

#3 Czekolada mleczna

To nic innego, ale kompozycja składająca się z ogromnych ilości cukru i tłuszczu, czyli wszystkiego, czego powinniśmy unikać. Zawiera też kakao bogate w kofeinę, która raczej nie ułatwia wypoczynku. W efekcie tylko przytyjesz i będziesz miała problem z zaśnięciem. A nie od dziś wiadomo, jak istotną rolę w przemianie materii pełni zdrowy sen.

#4 Chipsy

Nigdy nie są zdrową przekąską, bo mają w sobie mnóstwo tłuszczu, przetworzonych węglowodanów i soli. Trudno się od nich oderwać, dlatego wyjątkowo szybko znikają z paczki. W godzinach wieczornych i popołudniowych szczególnie szkodą, bo nie mamy szansy ich już spalić. Jedzenie jednej paczki chipsów dziennie jest równoznaczne z wypiciem 5-litrowej butli oleju w ciągu roku.

Wszystkie te przysmaki warto ograniczyć bez względu na porę dnia, ale po 16.00 absolutnie nie mogą znaleźć się w twoich ustach - apeluje dietetyczka. Wtedy pochłaniamy ich najwięcej i tyjemy najszybciej.

Zdrowszą alternatywą niech będzie sałatka owocowa, chrupkie warzywa, niesolone orzechy czy popcorn na parze bez soli.

Zobacz również: Cztery „zdrowe” przekąski, które fatalnie wpływają na sylwetkę

Polecane wideo

Ta dziewczyna stosowała dietę ketogeniczną. Pokazała, co się z nią stało
Ta dziewczyna stosowała dietę ketogeniczną. Pokazała, co się z nią stało - zdjęcie 1
Komentarze (3)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 26.04.2020 15:40
Weź się za normalna robotę Berto trollu
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 16.03.2020 10:11
szukałam skutecznego ale i zdrowego. Było to dla mnie bardzo ważne dlatego sprawdzałam składy i odrzucałam te które miały nie naturalne składniki. Wybrałam w końcu figurena. Podziałały. Pozwoliły mi schudnąć bezpiecznie i skutecznie :) 12kg wynik to było i jest coś z czego jestem bardzo dumna i zadowolona.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 14.03.2020 07:25
No odkrycie Ameryki xD
odpowiedz

Polecane dla Ciebie