10 mitów o otyłych kobietach, w które powinniśmy wreszcie przestać wierzyć

Nie mają racjonalnego uzasadnienia.
10 mitów o otyłych kobietach, w które powinniśmy wreszcie przestać wierzyć
Fot. iStock
18.12.2019

Teoretycznie wszyscy zgadzamy się z tym, że mamy do zaoferowaniu światu coś więcej, niż tylko swoje ciało. Wygląd jest czymś istotnym, ale nie może przesłonić prawdziwej wartości człowieka. Brzmi sensownie? Okazuje się, że nie dla wszystkich, bo na linii szczupli-puszyści wciąż dochodzi do zupełnie niepotrzebnych tarć.

Zobacz również: 180 cm i 108 kg. Poznaj dziewczynę, która według facetów ma idealne kształty

Działa to zwłaszcza w jedną stronę, o czym przekonał się chyba każdy z dodatkowymi kilogramami. Osoby, które nie mieszczą się w ustalonych przez społeczeństwo normach, muszą wysłuchiwać pod swoim adresem wielu przykrych słów. Oskarżane są o promowanie otyłości, lenistwo, brak odpowiedzialności i można tak jeszcze długo wymieniać.

W większości to jednak tylko krzywdzące slogany, które nie mają zbyt wiele wspólnego z rzeczywistością. Tak przynajmniej twierdzi serwis yourtango.com. I wymienia 10 najpopularniejszych mitów na temat nadwagi.

#1 Otyłe kobiety nie mają wiedzy, co powinny jeść

Z góry zakładamy, że tyjemy wyłącznie dlatego, bo objadamy się byle czym. Czasami to prawda, ale równie prawdopodobne jest to, że kobieta z nadwagą je dokładnie to samo, co ty. Ale jej organizm inaczej reaguje.

#2 Otyłe kobiety powinny zapisać się na siłownię

Jeśli tylko chcą i nie ma żadnych przeciwskazań zdrowotnych - droga wolna. Zapominamy jednak o tym, że nie wszyscy są w stanie ćwiczyć, a siłownia nie jest lekarstwem na każdą nadwagę.

#3 Otyłe kobiety są zdesperowane i łatwe

W domyśle: każdy jest w stanie je poderwać, bo i tak mało kto ma ochotę się z nimi zadawać. Kompletna bzdura, na co najlepszym dowodem jest rosnąca liczba modelek i influencerek plus size. To one mogą przebierać w facetach.

Zobacz również: Dziennikarz zaatakował modelkę plus size: „Potrzebujesz nowych przyjaciół, którzy wytkną ci chorobliwą otyłość”

#4 Otyłe kobiety dają zły przykład swoim dzieciom

Jeśli akceptują siebie, zamiast ciągle płakać - jest chyba na odwrót. Waga nie ma bezpośredniego przełożenia na to, jakimi jesteśmy rodzicami. Kochamy potomstwo bez względu na wskaźnik BMI.

#5 Otyłe kobiety nie mogą być zdrowe

Nadwaga może wywoływać choroby, a choroby mogą skutkować nadwagą. To jednak nie reguła. Bardzo często puszyste osoby są w świetnej kondycji i tylko wyglądają na większe, choć wskaźnik masy ciała nie wykazuje otyłości.

#6 Otyłe kobiety mają problemy psychiczne

To możliwe, jeśli ciągle muszą się tłumaczyć i są wytykane palcami. Tego typu zaburzenia nie wynikają jednak bezpośrednio z faktu nadwagi. Wiele z nich to radosne, pewne siebie i przebojowe osoby, którym nic nie dolega.

#7 Otyłe kobiety nie mają silnej woli

W domyśle: gdyby było inaczej, to na pewno wzięłyby się za siebie i schudły. Zapominamy jednak o tym, że nie każda z nich chciałaby być szczupła. Inne nie pogardziłyby figurą w rozmiarze XS, ale za przybieranie kilogramów odpowiadać może choroba, a nie obżarstwo.

#8 Otyłe kobiety mają niskie poczucie własnej wartości

Często tak, ale generalizowanie jeszcze nigdy nikomu nie wyszło na dobre. Twierdzenie, że wszystkie większe panie są zakompleksionymi strzępkami nerwów jest nieuzasadnione. Niektóre autentycznie lubią siebie.

#9 Otyłe kobiety są skazane na samotność

Głoszenie tego typu teorii w dzisiejszych czasach to wyraz złej woli i zaklinanie rzeczywistości. Wystarczy rozejrzeć się wokół siebie. Kobiety plus size mają chłopaków i mężów. Łączy ich miłość, a nie fetysz.

#10 Otyłe kobiety powinny przejść na dietę

Jeśli są ku temu wskazania medyczne i same podjęły taką decyzję - jak najbardziej. Autorzy portalu zauważają jednak, że dieta nigdy nie jest cudownym rozwiązaniem i nie zawsze może być stosowna. To bardzo indywidualna sprawa.

Zobacz również: Puszysta piękność z Instagrama twierdzi, że OTYŁOŚĆ to nie choroba: „Zdrowie nie jest moralnym obowiązkiem!”

Polecane wideo

180 cm i 108 kg. Poznaj dziewczynę, która według facetów ma idealne kształty
180 cm i 108 kg. Poznaj dziewczynę, która według facetów ma idealne kształty - zdjęcie 1
Komentarze (19)
Ocena: 4.74 / 5
Karolina (Ocena: 5) 27.12.2019 13:24
Przede wszystkim zmiana diety i dużo ruchu. Nie ma co się oszukiwać, bez aktywności fizycznej nic się nie zmieni. Warto stosować suplementy i wspomagać trawienie, ktoś już wspomniał o herbacie na aktywne trawienie z fito apteki, zawsze pomaga, ale musi być pita regularnie.
odpowiedz
Gosiaczek (Ocena: 5) 22.12.2019 20:03
Ja mam już nadprogramowe kilogramy z głowy, odkąd zaczęłam regularnie popijać herbatkę aktywne trawienie z fito apteki. Cudowny smaczek, z nutami anyżu. Bardzo polecam, jedyny napój, który na mnie działa cuda.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 20.12.2019 19:26
Czytałam o ciekawych badaniach dotyczących bakterii jelitowych. Okazuje się że mają one duży wpływ na to w jaki sposób organizm trawi pożywienie. Dwie osoby jedząc to samo mogą wyglądać bardzo różnie z powodu różnic we florze bakteryjnej. Bardzo ciekawe, mam nadzieję że dalsze badania pomogą w walce z otyłością. Wiem po sobie że tak może być od kiedy zamieszkałam z przyjaciółką. Ona jest szczupła a ja mam 20 kg nadwagi chociaż wcale nie jem więcej od niej, często jem mniej i to zdrowsze rzeczy. Ja warzywa, kasze, a ona pizze i kebaby. Po czasie przyznała że to dziwne że tyle ważę, wcale nie jem tak dużo jak mogłoby się wydawać.
odpowiedz
gość (Ocena: 4) 18.12.2019 20:37
Jejku, czy serio muszą być te wszystkie kąśliwe komentarze? Boże, jak rozumiem prawie wszyscy z was mają rozmiar XS, codziennie biegają przez 6h, jedzą same sałateczki i czują się zawsze i wszędzie wyśmienicie ? Oczywiście, że nie! Ja wiem, otyłość jest problemem, chorobą, ale nie zawsze wynika z obżarstwa. A nawet jeśli wynika z obżarstwa, to co wam z drugiej strony do tego? Nie musicie akceptować takiej postawy, ale powinniście chociaż uszanować tę osobę. Poza tym to wydaje mi się, że niektórzy mylą otyłość z trochę większym rozmiarem... Dodam jeszcze, że figura człowieka i to jaką ma przemianę materii wynika w dużej mierze z uwarunkowań genetycznych, a genetyki nie da się oszukać! Człowiek może mieć predyspozycje np. do filigranowych kształtów, które posiadali jacyś jego dawni nawet przodkowie.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 18.12.2019 15:14
Wierzę że zdarzają się przypadki kiedy 2 osoby prowadzą identyczny tryb życia i mają taką samą dietę, jedna waży 50 a druga 60. Wiadomo, każdy ma inną przemianę materii. Ale nikt mi nie wmówi że gdzieś tam jest trzecia osoba która spełnia te same warunki i waży 100.
zobacz odpowiedzi (4)

Polecane dla Ciebie