Od 4 lat żyją wyłącznie na owocach. Poznajcie parę frutarian, Alego i Daniellę

Parę połączyło zamiłowanie do bardzo osobliwej diety.
Od 4 lat żyją wyłącznie na owocach. Poznajcie parę frutarian, Alego i Daniellę
Fot. Instagram.com (https://www.instagram.com/flavours_of_light/)
21.08.2019

W dobie nowoczesnych technologii i produktów typu instant paradoksalnie coraz więcej ludzi zwraca się w stronę natury i wszystkiego, co ona oferuje. Świadomość na temat potrzeby dbania o środowisko jest coraz większa i coraz więcej ludzi podejmuje działania mające przeciwdziałać kryzysowi klimatycznemu. Część z nich w trosce o naszą planetę rezygnuje ze spożywania produktów pochodzenia zwierzęcego, ponieważ produkcja mięsa przyczynia się do zwiększonej emisji szkodliwych gazów cieplarnianych do atmosfery. 

Zobacz również: PEGANIZM. Dieta, która zdominuje 2019 rok

Wegetarianizm i weganizm są obecnie bardzo modne, ale niektórzy idą jeszcze o krok dalej i przechodzą na frutarianizm. To dieta, w której dopuszcza się spożywanie wyłącznie surowych owoców, orzechów i nasion. Właśnie taki sposób odżywiania prawie 4 lata temu wprowadzili w swoje życie 28-letni Ali Reza Khorasany i 22-letnia Daniella Siira. Parę połączyło zamiłowanie do owoców, które szybko przerodziło się w miłość między nimi. Ali i Daniella wspólnie prowadzą konto na Instagramie o nazwie @flavours_of_light i przekonują, że odkąd zostali frutarianami nigdy nie czuli się lepiej. W rozmowie z mediami Brytyjczyk i Szwedka wyznali, że wcześniej cierpieli na wieczne wzdęcia, czuli się brzydcy i byli zestresowani.  

Zanim przeszedł na dietę frutariańską, Ali próbował zrobić karierę w świecie bankowości i jednocześnie wypracować muskularną sylwetkę poprzez bodybuilding. Czuł się chronicznie chory, cierpiał na zaparcia, trądzik, był odwodniony i zmagał się z nadmiarem tkanki tłuszczowej. W końcu Ali postanowił znaleźć remedium dla tego stanu na własną rękę i wtedy zainteresował się frutarianizmem. Z kolei Daniella przeszła na dietę frutariańską po tym, jak wybrała się do południowo-wschodniej Azji. Wcześniej dziewczyna zmagała się z zaburzeniami odżywiania, m.in. z anoreksją, kompulsywnym jedzeniem i ortoreksją, oraz stanami lękowymi. Już po paru tygodniach od wprowadzenia diety frutariańskiej para zaczęła zauważać zbawienne korzyści tego stylu odżywiania. 

Moja skóra jest miękka i nawodniona, jakby sama się nawilżała. Problemy z zaparciami znacznie się zmniejszyły, nawet po obfitych posiłkach. Mam jaśniejszy umysł, jestem pozytywnie nastawiony i bardziej towarzyski 

- mówił Ali w rozmowie z mediami. Przed zmianą diety mężczyzna ważył 80 kg - dziś waży zaledwie 50 kg. Z kolei najwyższa waga Danielli wynosiła 63 kg, a dziś jej waga wynosi 45 kg 

Zobaczcie, jak wygląda życie zgodnie z zasadami frutarianizmu, które Ali i Daniella reklamują na swoim Instagramie. Przekonuje was ta dieta? 

Polecane wideo

Przekonuje, że nie potrzebuje jedzenia i żyje powietrzem - dosłownie. Poznajcie „breathariankę” Audrę Bear
Przekonuje, że nie potrzebuje jedzenia i żyje powietrzem - dosłownie. Poznajcie „breathariankę” Audrę Bear - zdjęcie 1
Komentarze (3)
Ocena: 5 / 5
Aśka (Ocena: 5) 25.08.2019 20:59
Nie wyobrażam sobie jeść tylko owoce. Ja nie potrafię różnicować sobie jedzenie, a wiem, że to nie jest zdrowe. Zamówiłam sobie catering dietetyczny warszawski dzień i jestem bardzo zadowolona. Nie muszę gotować, jem zdrowo i jeszcze chudnę.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 23.08.2019 09:28
zamówiłam figurena ze względu na to że potrzebowałam czegoś co ruszy moją przemianę materii. Podejrzewałam że to przez nią tyle mi się odkłada mimo że nie jestem jakimś mega obżartuchem. Trafiłam na figurena i stosowałam 3 miesiące. Przez ten czas schudłam blisko 12kg co było dla mnie szokiem, że suplement diety może tyle mi dać w procesie odchudzania. Od tego momentu wszystkim polecam figurena.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 22.08.2019 09:10
Wiele szukałam i dużo razy się zraziłam. Odkąd stosuje figurena problem nadwagi zanika w znacznym stopniu. Polecam figurena koleżankom które szukają jakiegoś środka a nie wiedzą na co się zdecydować. Ja jestem już trochę doświadczona w tej kwestii. figurena to na prawdę dobry wybór. Można schudnąć kilkanaście kilogramów przez pełny okres kuracji 3 miesięcznej.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie