Weganka wściekła na mięsożerców: „Przywłaszczacie sobie weganizm na swój samolubny użytek!”

Rozmowa na temat tofu zakończyła się awanturą i stekiem wyzwisk.
Weganka wściekła na mięsożerców: „Przywłaszczacie sobie weganizm na swój samolubny użytek!”
Fot. iStock
19.08.2019

Coraz więcej osób eliminuje mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego z codziennej diety. Niektórzy robią to z powodów zdrowotnych, inni kierują się światopoglądem, jeszcze inni ulegają modzie. Eksperci apelują, aby ograniczać spożywanie produktów zwierzęcych, ponieważ przemysł mięsny w znacznym stopniu szkodzi środowisku. Produkcja mięsa powoduje emisję szkodliwych dla naszej planety gazów cieplarnianych, czyli m.in. metanu, dwutlenku węgla i tlenku azotu.

Zobacz również: „Dieta wegańska wywołała u mnie przedwczesną menopauzę”

Są też osoby, które nie uważają siebie za wegetarianów ani weganów i od czasu do czasu jedzą mięso, ale na co dzień wybierają raczej produkty pochodzenia roślinnego i substytuty mięsa. Jednym z najpopularniejszych z nich jest tofu, z którego można stworzyć alternatywne posiłki dla wegan, takie jak np. “tofucznica”, czyli jajecznica z tofu zamiast jajek, czy “tofurkey” (połączenie słów “tofu” i “turkey”, czyli indyk).

Jednak okazuje się, że zdaniem części weganów i wegetarianów takie substytuty powinny być zarezerwowane tylko dla nich. Pewna weganka była wściekła, gdy dowiedziała się, że jej rozmówca, który zamieścił w Internecie przepis na indyka z tofu w rzeczywistości jest zwykłym mięsożercą. Zszokowany internauta zamieścił screenshoty z wymianą zdań na Twitterze. Oto, jak przebiegła rozmowa.

- Hej! Świetny przepis na indyka z tofu, którym się podzieliłeś. Od jak dawna jesteś weganinem? 

- Hej, dziękuję! Uwielbiam przyrządzać to danie, ale nie jestem weganinem, przykro mi. Cieszę się, że ci smakowało!

- Och. Jesteś wegetarianinem?

- Nie, po prostu nie lubię smaku i tekstury większości mięs.

- Och. Więc udajesz, że jesteś weganinem, bo to cool i na czasie? Jestem weganką od 3 lat i to najlepsza decyzja, jaką podjęłam w życiu. To nie jest modne ani cool. To ważne.

- Gratuluję! To świetnie! Nie udaję, że jestem weganinem, dość otwarcie mówię o tym, że jadam wołowinę. Udostępniam publiczne posty, w których o tym piszę. Po prostu wolę tofu od większości mięs.

- Tofu jest zarezerwowane dla wegan i wegetarian. W ten sposób przyznajesz, że przywłaszczasz sobie weganizm i kradniesz to, czego potrzebujemy na swój samolubny użytek. Poproszę admina, żeby usunął cię z naszej grupy.

- Z całym szacunkiem, niczego sobie nie przywłaszczam. Jadam jedzenie, które mi smakuje, ty ***.

Fot. Reddit.com

Internauci jednogłośnie wyśmiali wojującą wegankę. Stwierdzili też, że jej zachowanie stoi w całkowitej opozycji do weganizmu, ponieważ większość wegan zachęca mięsożerców do zastępowania produktów pochodzenia zwierzęcego roślinnymi, a nie na odwrót.

“Kradniesz to, czego potrzebujemy na swój samolubny użytek”. Czy są jakieś braki tofu o których nie mam pojęcia?

Jestem wegetarianką i nigdy w życiu nie jadłam tofu. Czy go potrzebuję? Do tej pory chyba wszystko robiłam źle. To cud, że żyję!

Weganka, która mówi ludziom, że powinni zastępować tofu mięsem? A myślałem, że widziałem już wszystko.

Też uważacie, że tofu powinno być zarezerwowane tylko dla wegan i wegetarian?

Zobacz również: Podmienił wegańskiej dziewczynie napój sojowy na mleko. Przerażający efekt

Polecane wideo

Przekonuje, że nie potrzebuje jedzenia i żyje powietrzem - dosłownie. Poznajcie „breathariankę” Audrę Bear
Przekonuje, że nie potrzebuje jedzenia i żyje powietrzem - dosłownie. Poznajcie „breathariankę” Audrę Bear - zdjęcie 1

Komentarze (28)

Ocena: 4.93 / 5
gość (Ocena: 5) 20.08.2019 18:18
Ale idio.tka. Weganizm i wegetarianizm wiadomo na czym polegają, na unikaniu niektórych produktów. Ludzie wszystkożerni jedzą wszystko, również produkty które jedzą weganie i wegetarianie. Rozumiem, że nie wolno im. Ale dlaczego? Masakra. I jak traktować wegan i wegetarian poważnie. Czyli jak ją zaproszę to mam zrobić danie tylko dla niej, a reszta nie może tego ruszać bo mają wpieprzać mięso.
odpowiedz
MM (Ocena: 3) 20.08.2019 17:55
W ogóle co to za odmiana 'wegetarianów i weganów'? Wstyd. I nie można ocenić artykułu na 2, żenada.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 20.08.2019 11:46
Nigdy nie będę szanować ludzi,co jedzą te 'świństwa' nie zawierające żadnych dobrych rzeczy dla organizmu,a przyczynią do wielu choróbsk jak cukrzyca,otyłość,zawały,udary i raki.A z jednej strony to byłoby super,bo więcej lekarzy będą cisnąć kasę za osoby jedzące 'padlinę' i cierpiące z tego powodów choroby.Jestem za,bo jak ktoś chce być zdrowy ,młody i piękny to powinien jeść więcej warzyw,owoców i kasz.A nie jak w kraju cebuli schabowy na głębokim tłuszczu,z puree ziemniaczanym i pewnie mizerią .Tłuszcz, tłuszcz i jeszcze raz tłuszcz.Wymiotować się chce....
zobacz odpowiedzi (2)
gość (Ocena: 5) 20.08.2019 10:05
Ale głupie xD Ja nie jestem wegetarianką, ale z mięs jem tylko ryby. Zatem jem dużo potraw wege, które przy okazji bardzo lubię.
odpowiedz
bigos89 (Ocena: 5) 20.08.2019 03:39
1. Dieta weganska wcale nie jest taka zaj... 2. Tofu w nadmiarze oraz inne produkty sojowe moga powaznie szkodzic 3. Przy uprawie roslin jak i hodowli zwierzat zuzywa sie duzo wody poprzez produkcje oraz nawadnianie 4. Wycina sie drzewa, dzungle, lasy deszczowe pod uprawe roslin dla wegan i hodowle dla miesozercow 5. Obie grupy niszcza planete a ekologiczna upraw to bullshit 6. W Hiszpani bardzo duzo ziemi zamienilo sie w pustynie poprzez postawienie ogromnych szklarni zeby produkowac pomidory, papryke, baklazany, ogorki i truskawki dla ku... Wegan. Wiec niech Weganie nie pier... ze miesozercy sa winni globalnemu ociepleniu. Niech Weganie przestana palic w piecach, jezdzic samochodami.
zobacz odpowiedzi (2)

Polecane dla Ciebie