Przekonuje, że nie potrzebuje jedzenia i żyje powietrzem - dosłownie. Poznajcie „breathariankę” Audrę Bear

Twierdzi, że nie czuje głodu i wystarczy jej, że oddycha.
Przekonuje, że nie potrzebuje jedzenia i żyje powietrzem - dosłownie. Poznajcie „breathariankę” Audrę Bear
Fot. Instagram.com (https://www.instagram.com/audrabear/)
28.06.2019

Diety polegające na wykluczeniu z jadłospisu całych grup produktów wciąż są bardzo modne. Coraz popularniejsza staje się zwłaszcza częściowa albo całkowita rezygnacja z mięsa oraz produktów pochodzenia zwierzęcego, takich jak jajka czy mleko. Z roku na rok krąg wegan powiększa się i nikogo już nie dziwi, że wiele restauracji oferuje menu z myślą o osobach, które nie jedzą mięsa i jego pochodnych. 

Zobacz również: Po 15 latach na diecie wegańskiej wróciła do jedzenia mięsa: "Nigdy nie czułam się lepiej"

Niekiedy jednak wykluczanie z jadłospisu pewnych produktów przybiera dosyć drastyczne formy. Zwłaszcza, kiedy ktoś postanawia całkowicie zrezygnować z jedzenia. 25-letnia Audra Bear pochodząca z Minneapolis przekonuje, że nie potrzebuje pożywienia w formie stałej, aby żyć, a większość energii czerpie z ćwiczeń oddechowych, smoothies oraz herbatyAudra praktykuje breatharianizm (znany też jako “inedia” albo “niejedzenie”) oraz wierzy w “pranę”, czyli istnienie siły życiowej czy też energii utrzymującej przy życiu wszystkie istoty żywe. Kobieta przekonuje, że każdy z nas wdycha pranę z każdym wdechem i to właśnie z niej czerpie niezbędną do życia energię oraz pożywienie. Audra twierdzi, że dzięki 40 minutom ćwiczeń oddechowych dziennie jest w stanie przetrwać tylko na herbacie, smoothies oraz sokach. Kobieta praktykuje breatharianizm już od 8 miesięcy - wcześniej była weganką. Wyjaśnia, że taka dieta, skupienie na oddechu i okazjonalny post znacznie poprawiły jej zdrowie. Najdłuższy post, na jaki zdecydowała się Audra trwał 97 dniBreatharianka spożywała wówczas tylko zmiksowane owoce oraz warzywa. 

W rozmowie z mediami 25-latka wyznała, że jej obecny styl życia wziął się przede wszystkim z ćwiczeń oddechowych. “Wszystko zaczęło się od praktykowania oddechu. W świadomym, kontrolowanym oddychaniu jest coś magicznego, to jak spotkanie twarzą w twarz z samym sobą, zajrzenie w głąb siebie. Oddychanie pozwala ci zrozumieć, kim jesteś, czego potrzebujesz, a czego nie. Moim celem nigdy nie było zrezygnować z jedzenia, po prostu zaczęłam praktykować oddychanie przez 40 minut dziennie, a po jakichś 5 dniach przestałam odczuwać głód za stałymi posiłkami. 

Zobaczcie, jak wygląda życie, które wiedzie Audra Bear. Czy breatharianizm jej służy? 

Polecane wideo

„Twarz lalki, ciało potwora”. Jej sylwetka zupełnie nie pasuje do ślicznej buzi
„Twarz lalki, ciało potwora”. Jej sylwetka zupełnie nie pasuje do ślicznej buzi - zdjęcie 1

Komentarze (16)

Ocena: 4.38 / 5
Bartek (Ocena: 5) 28.07.2019 19:35
Jak można żyć bez jedzenia. Ja rozumiem diety. Sam mam catering dietetyczny warszawski dzień i jestem bardzo zadowolony, bo waga leci w dół. Najważniejsza jest wytrwałość i nie można podjadać pomiędzy posiłkami.
odpowiedz
Tosia 31 (Ocena: 5) 09.07.2019 14:40
Systematyczność, systematyczność i jeszcze raz systematyczność! To jest klucz do sukcesu :) Mam katering z Tummy Heaven i jem tą samą kalorykę o stałych porach, jest to bardzo ważne podczas odchudzania. Zdrowe, zbilansowane posiłki :)
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 01.07.2019 10:42
Innym wartym uwagi suplementem na odchudzanie jest z pewnością figurena. Sama nie stosowałam, wiem jak działa bo stosowała koleżanka która od dawna miała problem z nadwagą. Ile schudła mi nie powiedziała ale widzę po niej że na prawdę sporo.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 30.06.2019 13:29
Jadła warzywa i owoce, nieważne w jakiej formie, czyli jest weganką. Taka forma weganizmu nie jest zbyt mądra i zdrowa, z czasem będzie antyreklamą takiej diety.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 29.06.2019 13:24
najpierw zaswiadczenie od chirurga, ktory zaszyl jej zbedna dziure potem moze prawic swoje "montrosci"
odpowiedz

Polecane dla Ciebie