Masz okres? W takim razie nawet nie myśl o tym, żeby sięgać po TE PRODUKTY spożywcze

Przez nie będziesz się czuła jeszcze gorzej.
Masz okres? W takim razie nawet nie myśl o tym, żeby sięgać po TE PRODUKTY spożywcze
Fot. iStock
12.05.2019

My, kobiety, mamy wiele powodów do zadowolenia z faktu, że nie urodziłyśmy się mężczyznami. Możemy się malować, nosić piękne sukienki i szpilki, możemy też rodzić dzieci i zostać mamami. Ale bez tej jednej rzeczy zdecydowanie byśmy się obeszły - chodzi oczywiście o okres, z którym musimy się zmagać co miesiąc. To nie tylko poczucie bólu i dyskomfortu, ale też nieprzyjemne wahania nastrojów, pogorszenie stanu cery, a nawet dodatkowe kilogramy. Koszmar! 

Zobacz również: To najgorsze, co możesz zrobić w czasie okresu. 9 katastrofalnych błędów

Można jednak sprawić, że “te dni” będą przebiegać o wiele bardziej łagodnie, a my będziemy czuć się lepiej podczas okresu - zarówno fizycznie, jak i psychiczne. Wszystko zależy od naszej diety podczas miesiączki. Niektóre produkty spożywcze są wyjątkowo niewskazane w trakcie miesiączki i sprawiają, że przez nie czujemy się jeszcze gorzej. Spróbuj wyeliminować je, kiedy masz okres, a na pewno poczujesz się o wiele lepiej. 

Nabiał 

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak ciężko jest wyeliminować, a nawet ograniczyć ilość spożywanego nabiału w codziennej diecie. W końcu nabiał kryje się w serach, mleku i jogurtach. Jednak eksperci są zgodni - pożegnanie się z tą grupą produktów spożywczych ma zbawienny wpływ na nasz organizm, zwłaszcza podczas okresu. Wiele osób cierpi na nietolerancję laktozy, która kryje się w nabiale, ale nawet mimo braku tej dolegliwości jego spożywanie może podrażniać żołądek. Jeśli dodać do tego skurcze, które towarzyszą okresowi – dyskomfort gwarantowany. 

Cukier 

Jeżeli nie wyobrażasz sobie przetrwania okresu bez tabliczki czekolady, jesteśmy z tobą. W końcu te parę dni przed i w trakcie krwawienia to czas, kiedy odczuwamy wyjątkową ochotę na różne zachcianki, a zwłaszcza na słodycze. Poza tym trzeba jakoś poprawić sobie samopoczucie w te okropne, wypełnione bólem dni, prawda? Niestety okazuje się, że nadmiar cukru podczas miesiączki tylko pogarsza sprawę. To właśnie od jest winny wahaniom nastrojów, napięciu i zmęczeniu, a w dodatku tylko pogarsza skurcze! To naprawdę istotny powód, dla którego warto rozważyć znaczne ograniczenie spożywania słodkich przekąsek w trakcie okresu. 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Lilova (@lilova_us) on

Kofeina 

Podczas okresu wiele kobiet zmaga się z zaburzeniami snu i bezsennością, dlatego po ciężkiej nocy próbuje ratować się wielkim kubkiem kawy albo napojami gazowanymi z kofeiną w składzie. Ale eksperci stanowczo tego odradzają. To dlatego, że kofeina powoduje wazokonstrykcję, czyli skurcz mięśni gładkich w ścianie naczyń krwionośnych. W związku z tym naczynia krwionośne - w tym macicy - zaciskają się. Brzmi bardzo boleśnie.  

Słone przekąski 

Chipsy, paluszki, krakersy i wszystko, co słone to kolejna obok słodyczy grupa produktów spożywczych, na które mamy szczególną ochotę podczas okresu. Dlaczego powinnaś powstrzymać pokusę i sobie ich odmówić? Sól zatrzymuje wodę w organizmie, co powoduje uczucie obrzmienia i wzrost wagi nawet o parę kilogramów. Jakbyśmy bez tego miały mało na głowie! 

Zobacz również: Miesiączka bez cenzury: Dziewczyny wrzucają krwawe zdjęcia i promują free bleeding

Polecane wideo

Rozsmarowuje krew z okresu na twarzy. Przekonuje, że menstruacja jest "piękna i potężna"
Rozsmarowuje krew z okresu na twarzy. Przekonuje, że menstruacja jest "piękna i potężna" - zdjęcie 1

Komentarze

Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie