5 niepokojących oznak, że spożywasz za dużo cukru

Zobacz, czy masz z nimi do czynienia.
5 niepokojących oznak, że spożywasz za dużo cukru
fot. unsplash
25.04.2019

Cukier często określany jest jako biała śmierć. Możemy go znaleźć praktycznie w każdym produkcie. Rocznie przeciętna osoba dorosła spożywa ok. 50 kg cukru, co daje 27 łyżeczek każdego dnia! Cukier znajdziemy nie tylko w słodyczach, ale również sałatkach, napojach, sosach itd. Spożywanie go w nadmiernej ilości odbija się nie tylko na naszej sylwetce...

Zobacz też: 8 niepozornych produktów, które tuczą

Jeżeli zauważasz u siebie te oznaki, przyjrzyj się uważnie swojej diecie.

fot. unsplash

Oznaki spożywania dużej ilości cukru - problemy z cerą

Nasza skóra to cudowny wynalazek, który nie tylko chroni nasze narządy wewnętrzne, ale też informuje nas o tym, co dzieje się w naszym organizmie. Obecnie trądzik to nie tylko oznaka dojrzewania, ale choroba, z którą boryka się coraz więcej osób dorosłych. Jedną z przyczyn powstawania trądziku może być niewłaściwa dieta. Cukier ma znaczący wpływ na stan naszej skóry. Jeżeli, więc borykasz się z uporczywymi wypryskami, zwróć uwagę na to ile cukru spożywasz. Nadmiar cukru najczęściej objawia się wypryskami w okolicy żuchwy.

Oznaki spożywania dużej ilości cukru - przybieranie na wadze

Cukier to puste kalorie, które przyczyniają się do tycia. Kiedy spożywamy dużą ilość cukru, nasze mięśnie nie są w stanie sobie z nim poradzić. Cukier odkłada się, więc więc w postaci tłuszczu na całym naszym ciele.

Oznaki spożywania dużej ilości cukru - ciągłe zmęczenie i senność

Choć mówi się, że cukier dodaje nam energii, jego zbyt wysoka ilość prowadzi do znużenia. Od razu po spożyciu słodkiego produktu możecie poczuć napływ energii, jednak po jakimś czasie czujecie się senni i skołowani.

Oznaki spożywania dużej ilości cukru - regularne przeziębienia

Twój organizm nie jest w stanie radzić sobie ze zbyt wysoką ilością cukru. Staje się wtedy osłabiony i mniej odporny na infekcje. Jeżeli regularnie chorujesz, to może być oznaką, że spożywasz za dużo cukru,

Oznaki spożywania dużej ilości cukru - problemy ze stopami

Według dr Sherri Greene, podologa z Nowego Jorku, cukier ma wpływ na stany zapalne stóp. Zapalenie powięzi podeszwy objawia się uporczywym bólem w okolicy pięt i całych stóp. 

Zobacz też: 5 sposobów, by wreszcie przestać podjadać

Drastyczne metamorfozy zbuntowanych nastolatek. Już nie wyglądają jak chłopczyce
Drastyczne metamorfozy zbuntowanych nastolatek. Już nie wyglądają jak chłopczyce - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (1)

Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 30.04.2019 11:01
Zaczęły mi się częściej pojawiać pryszcze, złapałam kilka nadprogramowych kilogramów i to wszytko przez nadmiar cukru.. gazowane napoje mi brzuch wydęły dlatego teraz tylko cisowiankę piję bez gazu.. Czuję się bardzo dobrze, cera mi się poprawiła..
odpowiedz

Polecane dla Ciebie