5 sposobów, by wreszcie przestać podjadać

Koniec z bezmyślnym zaglądaniem do lodówki.
5 sposobów, by wreszcie przestać podjadać
Fot. Pinterest.com (https://pl.pinterest.com/pin/550705860670277120/)
22.04.2019

Nuda to jeden z największych wrogów w walce o uzyskanie albo utrzymanie szczupłej sylwetki. Gdy się pojawia, nie mamy ochotę na trening (znowu te same ćwiczenia!) albo nie wiemy, co zrobić z wolnym czasem. W takich chwilach często sięgamy po jedzenie – nie tylko sprawia przyjemność, ale też wypełnia czas. Niestety wystarczy chwila nieuwagi, a bezmyślne podjadanie z nudów zmienia się w dodatkowe kilogramy na wadze i warstwę tłuszczyku na brzuchu czy udach. 

Zobacz również: „Miewam straszne napady obżarstwa. Najpierw się głodzę, a potem rzucam na zawartość lodówki”

Jak poradzić sobie z podjadaniem z nudów, aby na dobre nie wpaść w tę pułapkę i uchronić się przed tyciem? Poniżej prezentujemy 5 skutecznych sposobów na walkę z automatycznym sięganiem po jedzenie 

#1: Idź na spacer 

Wyjście z domu na świeże powietrze to zawsze dobry pomysł - zwłaszcza, kiedy zaczynasz odczuwać pokusę, by po raz kolejny zajrzeć do lodówki i zacząć bezmyślnie opróżniać jej zawartość. Nie chodzi o to, żebyś utrzymywała szybkie tempo marszu – wystarczy przyjemny spacer i oderwanie myśli od jedzenia. Równie dobrze możesz wybrać się na rower, rolki albo jogging. 

#2: Znajdź sobie nowe hobby 

Jeśli podjadasz z nudów, ponieważ po powrocie do domu nie masz czym się zająć, najwyższa pora znaleźć sobie nowe zainteresowania i hobby. Pamiętaj, że w tym przypadku Netflix się nie liczy! To dlatego, że większość z nas ma tendencję do podjadania właśnie podczas oglądania filmów i seriali. Zastanów się, jaką pasję zawsze chciałaś rozwinąć, ale brakowało ci na nią czasu. Może nauka obcego języka albo gry na gitarze? Może kurs artystycznego rękodzieła albo salsy? Wpisz nowe hobby do swojego grafiku i poświęcaj mu czas. 

Fot. Pinterest.com (https://pl.pinterest.com/pin/499899627386076166/)

#3: Trenuj swój mózg 

Nie tylko twoje ciało korzysta na regularnych treningach. Równie ważne jest zapewnianie zajęcia twoim szarym komórkom. Gry i zabawy logiczne są też świetnym sposobem na to, żeby przestać myśleć o wycieczkach do lodówki. Możliwości jest wiele - zajęcia dostarczy ci rozwiązywanie krzyżówek, Sudoku, układanie słówek w grze Scrabble czy puzzli. Taka forma rozrywki pomoże ci zwalczyć wyimaginowane poczucie głodu. 

#4: Pij wodę 

Wiele razy gdy wydaje nam się, że jesteśmy głodni, w rzeczywistości doskwiera nam pragnienie, a nasz organizm błaga o wodę. Dlatego zanim rzucisz się na jedzenie warto najpierw wypić szklankę wody albo herbaty. Prawdopodobnie już chwilę później poczujesz, że wcale nie byłaś głodna i to natrętne uczucie samo zniknie. Z tej samej przyczyny warto przez cały dzień mieć przy sobie butelkę wody. 

#5: Przełam rutynę 

Podjadanie z nudów zazwyczaj bierze się z utartych rytuałów i zwyczajów, które pielęgnujemy - często nawet nie zdając sobie z tego sprawy. Przykładowo: dzień w dzień po powrocie do domu po ciężkim dniu pracy włączasz ulubiony serial i sięgasz po opakowanie ciastek? To właśnie zabójcza rutyna. Wiemy, że ciężko ją przełamać, dlatego pierwszym krokiem, żeby to zrobić jest zdanie sobie sprawy, że wciąż powielamy ten sam schemat. Kiedy już to odkryjesz, zacznij działać i zacznij wprowadzać zmiany – zamiast włączyć serial sięgnij po książkę albo wybierz się na spacer. Zaczniesz odzyskiwać większą kontrolę nad swoim życiem. 

Zobacz również: Nie żryj, tylko żyj! Najnowsza kampania walcząca z otyłością wywołała lawinę kontrowersji

Polecane wideo

Dla nich otyłość to powód do dumy. Walczą o każdy dodatkowy kilogram
Dla nich otyłość to powód do dumy. Walczą o każdy dodatkowy kilogram - zdjęcie 1
Komentarze (4)
Ocena: 5 / 5
Tamara (Ocena: 5) 04.05.2019 13:40
odkąd mam catering dietetyczny Tummy Heaven to zapomniałam o podjadaniu :)
odpowiedz
marta (Ocena: 5) 26.04.2019 11:34
ja bylam zmuszona osiagnac ogromna samodyscyplinę i powiedziałam dość ! po podjadaniu nie koniecznie dużym ale przytylam i patrząc w lustro szlag mnie trafial !!!!!
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 23.04.2019 09:44
W kwestii odchudzania polecam slimcea, schudłam z całej nadwagi stosując ją przez 3 miesiące.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 23.04.2019 07:55
Stosuję wszystko i uwaga... nie działa!
odpowiedz

Polecane dla Ciebie