Tym obrazkiem weganie chcą nas zniechęcić do picia mleka. Internauci zniesmaczeni

„Już zupełnie postradaliście zmysły”.
Tym obrazkiem weganie chcą nas zniechęcić do picia mleka. Internauci zniesmaczeni
źródło: Twitter (twitter.com/peta)
05.04.2019

Patrząc na poczynania niektórych wegan, można odnieść wrażenie, że to nie tylko dieta, ale przede wszystkim styl życia i system wartości. Osoby stroniąc od wszelkich pokarmów pochodzenia zwierzęcego kierują się bardziej etyką, niż upodobaniami kulinarnymi. I teoretycznie nikomu nic do tego.

Zobacz również: LIST: „Wielkanoc to dla wegan koszmar. Usiądę przy rodzinnym stole i będę GŁODOWAŁA!”

Dyskusja między mięsożercami a zwolennikami diety roślinnej bywa czasami zażarta. Jednych nazywa się mordercami z krwią na ustach, a innych podejrzewa się o to, że są niespełna rozumu. Ta publikacja raczej nie poprawi sytuacji i napięcie będzie już tylko rosło.

PETA, międzynarodowa fundacja Ludzie na rzecz Etycznego Traktowania Zwierząt, w niecodzienny sposób chce zniechęcić nas do picia mleka.

źródło: Twitter (twitter.com/peta)

Organizacja od lat jednoznacznie opowiada się za weganizmem jako najzdrowszą i najbardziej etyczną dietą. Przemysłową produkcję mleka uznaje zbrodnię, a jego picie za sprzeczne z naturą i szkodliwe. Nie wszystkich to przekonuje, dlatego PETA opiera swój przekaz na kontrowersji. Ilustracja opublikowana ostatnio na Twitterze wzbudziła szczególnie duże emocje.

Zobacz również: Przez 4 lata była weganką. Pokazała, co dieta roślinna zrobiła z jej twarzą

Wygląda dziwnie, prawda? To właśnie robisz, kiedy pijesz krowie mleko. Podnieś swoją rękę, jeśli wiesz, że ludzie nie powinni go spożywać. To pokarm dla ich dzieci - nie dla ciebie!

- przekonuje fundacja.

Postawienie sprawy w ten sposób zszokowało internautów.

„Ale zdajecie sobie sprawę, że równie dziwnie wyglądałby rysunek przedstawiający dorosłego faceta ssącego kobiecą pierś?”.

„Ktoś tu jest strasznym fetyszystą”.

„Już zupełnie postradaliście zmysły”.

„A ja mam ochotę possać ciepłe wymię krowy. Kiedy już się napiję, wtedy zjem jej resztę”.

„Zachęciliście mnie. Od dziś będę pić jeszcze więcej mleka”.

„Pomijając wasze poglądy, nawet nie potraficie ich normalnie sprzedać” - czytamy w komentarzach.

Ciebie też oburza ta ilustracja?

Zobacz również: LIST: „Nie będę karmiła piersią, bo jestem weganką. Mleko ludzkie nie różni się od krowiego”

Polecane wideo

Dieta zapisana w gwiazdach. To powinien jeść każdy znak zodiaku
Dieta zapisana w gwiazdach. To powinien jeść każdy znak zodiaku - zdjęcie 1

Komentarze (22)

Ocena: 4.41 / 5
gość (Ocena: 5) 07.08.2019 14:34
Jak się krowy nie wydoi, coś jej się może stać. To cóż z tym mlekiem mamy zrobić? Wylać - będziecie się czepiać, że marnotrawstwo. Kotom nie damy, bo laktozy nie trawią i biegunki dostaną. Psy też nie mogą. Kąpać się w mleku przecież też nie będziemy. No to co? Nie hejtujcie, możecie kulturalnie wyrazić co zrobić z tym mlekiem bo krów jest dosyć dużo, mleka też. Pzdr
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 06.04.2019 18:45
Krowy w masowej hodowli są sztucznie zapładnianie żeby rodziły cielaki i wytwarzały mleko. Po urodzeniu cielaki są zabierane od matki (tak, stąd macie cielęcinę) a krowy dojone żeby nadal produkowały mleko. To tak jakby kobiecie odebrać dziecko i ściągać jej mleko - też będzie je produkować mimo braku dziecka. Naiwni, którzy wierzą że krowa ma w swej naturze wytwarzanie mleka na okrągło. Weganie sprzeciwiają się traktowaniu zwierząt przedmiotowo. Poza tym mleko ma skład przystosowany do wzrostu cieląt a nie ludzi. Kazeina jest potrzebna do wzrostu kopyt i rogów których ludzie chyba jednak nie mają. Nie oburza mnie ten plakat. Nie piję mleka krowiego bo nie jestem cielakiem :/
odpowiedz
gość (Ocena: 2) 06.04.2019 09:21
Nie uczcie ludzi ze wsi, mających krowy od urodzenia, rozróżniających mleko i siarę, cielaka i jałówkę, skąd się bierze mleko. Siedzicie w tych blokach i wierzycie w każdą bzdurę. Żenada. Kiedyś w stanach ratowali drzewa spaghetti. Puknijcie się czymś w coś. Każdy ma wolny wybór w co. A, i popatrzcie na długość życia staruszków pijących mleko i w Polsce i w USA oraz jak wyglądają i jak długo żyją weganie. Sorki, nie skorzystam.
odpowiedz
gość (Ocena: 3) 05.04.2019 19:12
Ja rozumiem, że weganie nie chcą zabijania zwierząt. Ale jak krowom szkodzi to, że odciąga im się mleko? Gdyby tego nie robić, cierpiałyby z bólu. Jak któraś nie wierzy, to niech sama ma mleko i nie karmi.
zobacz odpowiedzi (4)
gość (Ocena: 5) 05.04.2019 17:22
mleko zwiększa szanse na raka, smacznego
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie