To dzieje się z Twoim ciałem, kiedy nie zjesz śniadania. Zaskakujący skutek

Wychodzisz z domu na czczo? Naukowcy mają dobre wieści.
To dzieje się z Twoim ciałem, kiedy nie zjesz śniadania. Zaskakujący skutek
fot. Unsplash
22.02.2019

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu całego dnia. Dzięki niemu mamy siłę do pracy i podkręcamy metabolizm – tak do niedawna można było usłyszeć i przeczytać. Musimy się przygotować na małe trzęsienie ziemi, ponieważ ta teza została już obalona. W „British Medical Journal” zostały opublikowane najnowsze badania. Zgodnie z nimi, śniadanie należy… pominąć.

Ta dieta sprawi Ci przyjemność: możesz jeść czekoladę, pić czerwone wino oraz kawę

Badania zostały przeprowadzone przez naukowców z Monash University w Melbourne w Australii. Oni twierdzą, że istnieje zbyt mało dowodów na potwierdzenie tego, że jedzenie śniadania sprzyja chudnięciu. Ich wnioski wskazują na coś zupełnie odwrotnego. Jeżeli zależy nam na utracie wagi, lepiej wyjść z domu bez śniadania.

Jak naukowcy tłumaczą zastąpienie jednej tezy drugą? Otóż w serwisie ofeminin.pl czytamy, że poprzednie badania należy postrzegać jako obserwacje. Na dodatek takie, które nie odnosiły się do ogólnej zasady a indywidualnego stylu życia. Nowe badanie wykazało, że osoby, które nie jedzą śniadań, przyswajają mniej kalorii.

Nie znaleziono dowodów na potwierdzenie tego, że jedzenie śniadania przyspiesza proces przemiany materii. Podobnie jak nie znaleziono związku pomiędzy pomijaniem śniadania i zwiększonym uczuciem głodu o późniejszej porze.

„Zajadasz” zimową chandrę i negatywne emocje? Oto triki, które cię z tego wyleczą

Czy od tej pory będziecie pomijać śniadanie?

Ciało tej dziewczyny jednych zachwyca, a innych przeraża. Spójrz na jej uda i pośladki
Ciało tej dziewczyny jednych zachwyca, a innych przeraża. Spójrz na jej uda i pośladki - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (7)

Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 06.03.2019 08:31
Jak się odchudzasz tak jak ja to proponuje włączyć do kuracji figurena slim, po tym jak włączyłam ten preparat moje odchudzanie znacznie przyśpieszyło
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 25.02.2019 13:56
jak nie byłam na pudełkach lightdiet to często mi się zdarzało, że wychodziłam z domu nie jedząc śniadania.. Wolałam dłużej pospać niż sobie coś przygotować a potem kupowałam sobie słodkie drożdżówki i one za dobrze nie wpłynęły na moją wagę. Nauczyłam się jadać 5 posiłków w ciągu dnia w konkretnych odstępach czasowych. Różnicę widzę.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 22.02.2019 12:33
ja jak nie zjem śniadania, to chudnę. Natomiast jak zjem śniadanie to potem ciągle jestem głodna.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 22.02.2019 11:00
Taaa , interesująco żałosne
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 22.02.2019 10:04
Jestem w trakcie kuracji z suplementem figurena. 4 tygodnie i spadek wagi o 5kg. Wydaje się to świetnym rezultatem. Odczuwam to co większość, blokadę głodu / łaknienia oraz przyśpieszoną przemianą materii. Super środek za małe pieniądze.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie