Zanim znów sięgniesz po czekoladę... 8 faktów, które powinnaś znać!

Mało kto o nich wie.
Zanim znów sięgniesz po czekoladę... 8 faktów, które powinnaś znać!
Fot. iStock
27.02.2019

Czekoladę znajdziemy w każdym sklepie spożywczym. Na jej zjedzenie kusi się mnóstwo osób. Z reguły każdy ma swoją ulubioną: białą, orzechową, gorzką… Uchodzi za tani, smaczny i... nie do końca zdrowy przysmak. W tym kontekście zastanawiające są niektóre ciekawostki na jej temat. Będziecie zdumione, gdy przeczytacie niektóre z nich. Opisał je portal allwomenstalk.com.

6 bomb kalorycznych, które masz w swojej lodówce

Czekolada ulepsza funkcje mózgu

To jedna z największych zalet czekolady. Jest znacząca zwłaszcza dla starszych ludzi. Czekolada zawiera katechiny, które – według przeprowadzonych badań – mogą pomóc ulepszyć funkcje mózgu w takich przypadkach jak demencja czy choroba Alzheimera. Okazało się też, że kakao podane osobom starszym z łagodnym zaburzeniem poznawczym, poprawiło ich zdolności poznawcze i pamięć.

Czekoladę uwielbiają zwłaszcza Europejczycy

Okazuje się, że Europejczycy pochłaniają aż 45 proc. czekolady produkowanej na całej planecie. Kraje rozwijające się jedzą coraz więcej czekolady, a jej produkcja rozwija się bardzo szybko w Chinach. Zamiłowanie Europejczyków do czekolady najlepiej obrazuje przykład obywatela Wielkiej Brytanii. Średnio zjada on rocznie 12 kg czekolady. Obywatel Europy konsumuje jej jeszcze więcej.

Tysiące lat temu smakołyki podobne w smaku do czekolady były produkowane w starożytnej cywilizacji Majów. Wykorzystywano do tego kakao. Majowie uważali, że kakao to dar od Boga i spożywali je zwłaszcza podczas uroczystych ceremonii.

Czekolada poprawia humor

Jedzenie czekolady sprawia, że zostają uwolnione hormony odpowiedzialne za poprawę nastroju. Zawierają one serotoninę, która ma działanie relaksujące, dopaminę, która wywołuje uczucie szczęścia i ten sam hormon, który zostaje wyzwolony, gdy się zakochujemy.

Ważyła 28 kg i umierała na anoreksję. Życie uratowała jej... czekolada

Czekolada ma właściwości zdrowotne

Tylko część prawdy kryje się w myśleniu, że czekolada jest niezdrowa. To prawda, że zawiera mnóstwo kalorii i cukru oraz tłuszcz, a spożywana w zbyt dużych ilościach sprawia, że tyjemy. Z drugiej strony czekolada pomaga zredukować poziom cholesterolu i wspiera prawidłowy przepływ krwi. Nie można też zapomnieć o antyoksydantach. One z kolei poprawiają odporność i spowalniają proces starzenia.

Czekolada polepsza wygląd

Poza tym, że przez nią tyjemy, warto wspomnieć o składnikach, które sprawiają, że wyglądamy młodziej i lepiej. Trudno nie zauważyć sprzeczności w tych słowach, ale jeżeli chodzi o lepszy wygląd jako efekt jedzenia czekolady, mowa teraz o czymś zupełnie innym niż waga ciała. Jak zostało wspomniane wyżej, jedzenie czekolady zapobiega procesowi starzenia się. Zawiera witaminy i minerały. One dobrze wpływają na wygląd włosów, skóry i paznokci.

Czekolada sprawia, że mamy zdrowsze zęby

Przeważnie słyszy się opinie, że przez czekoladę zęby się psują i jest to prawda, jeżeli nie będziemy myć zębów. Jednak czekolada zawiera składniki, które zapobiegają powstaniu próchnicy. Stanie się tak tylko wtedy, jeżeli będziemy je regularnie czyścić.

Niektórzy mają bzika na punkcie czekolady

Rzadko można spotkać osobę, która nie lubi czekolady, ale niektóry mają na jej punkcie bzika. Na przykład Bob Brown z Ameryki ma największą kolekcję barów czekoladowych na całym świecie. Łącznie jest ich ponad 700.

O której godzinie jeść ostatni posiłek? Jeśli sądzisz, że o 18:00, jesteś w błędzie

Czekolada może być bardzo droga

Czekolada jawi nam się jako tani produkt – taki, na który możemy sobie pozwolić. Mało kto wie, że są czekolady bardzo drogie. Na przykład czekolada truflowa - Fritz Knipschildt’s Chocopolagie. Pojedyncza czekoladka kosztuje 250 dolarów.

Ta dziewczyna to zlepek dwóch osób. Piękna i smukła twarz, a ciało...
Ta dziewczyna to zlepek dwóch osób. Piękna i smukła twarz, a ciało... - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (4)

Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 27.02.2019 09:43
próbowałam najpierw diet i same w sobie nie były złe, niektóre dawały jakiś efekt. Jednak zrozumiałam po dłuższym czasie że problem leży w mojej słabej przemianie materii. Dopiero tabletki na odchudzanie slimcea pomogły mi z tym problemem. Przyśpieszyły przemianę materii i dodatkowo pomogły w pohamowaniu głodu. Dzięki nim schudłam o wiele więcej.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 27.02.2019 09:17
Przeszłam swoją metamorfozę kilka miesięcy temu byłam 18 kg cięższa i szczerze myślałam, że nie uda mi się schudnąć przynajmniej przez dłuższy czas, koleżanka jednak zainspirowała mnie swoimi efektami z Figurena slim i sama kupiłam ten preparat. Schudłam te 18 kg w 3 miesiące i jestem bardzo zadowolona z jego działania.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 27.02.2019 07:49
Ten ból, kiedy będąc dzieckiem ma się alergię na czekoladę, a wszyscy dookoła się nią zjadają albo częstują. ;-; Na szczęście w okresie dojrzewania mi przeszło i teraz mogę się nią zajadać. XD
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 27.02.2019 07:00
Kocham czekoladę i wszystko co czekoladowe <3 To mój nałóg, najbardziej kocham mleczną pycha. Jem coś czekoladowego niemal codziennie i mi nie obrzydło hehe i dodam że jestem szczupła. Ale za to czipsy, napoje gazowane czy fastfoody jem baaardzo rzadko
odpowiedz

Polecane dla Ciebie