6 bomb kalorycznych, które masz w swojej lodówce

Spożywasz je w nadmiarze? Grozi Ci otyłość.
6 bomb kalorycznych, które masz w swojej lodówce
Fot. iStock
01.02.2019

Panuje moda na zdrowe odżywianie. Ludzie przykładają większą uwagę niż kiedyś do tego, co kupują. Sprawdzają etykiety, stosują zdrowe zamienniki niektórych produktów i uczą się gotować zdrowo.

Warto przyjrzeć się produktom nie tylko pod kątem zdrowotnym, ale także kaloryczności. Które produkty zawierają największą liczbę kalorii? Jeżeli zależy ci na tym, aby schudnąć albo utrzymać stałą wagę, zapoznaj się z poniższą listą.

Sery

Najbardziej kaloryczne są sery żółte i pleśniowe. Jeżeli chodzi o kalorie, mają 300-400 kcal na 100 g. Właśnie dlatego należy uważać, aby nie przesadzać z ilością spożywanego sera. Z drugiej strony lepiej nie eliminować go zupełnie z diety, gdyż zawiera wapń.

Masło

Jest kaloryczne, ponieważ 100 g masła o zawartości 82 proc. tłuszczu zawiera ok. 750 kcal. Jednak podobnie jak w przypadku serów, nie warto rezygnować zupełnie ze spożywania masła. Zawiera ono witaminy (A, E i D) oraz kwas masłowy. Ten ostatni m. in. działa przeciwnowotworowo.

Oleje roślinne

Mieszczą się w przedziale 860-880 kcal na 100 g. Są nie tylko kaloryczne, ale także niezdrowe. Pod względem zdrowotnym lepsze są tłuszcze zwierzęce. Tłuszcze roślinne spożywane w zbyt dużej ilości mogą się przyczynić do powstania nowotworu.

Chipsy

Trudno znaleźć bardziej kaloryczną, a jednocześnie niezdrową przekąskę. Chipsy mieszczą się w przedziale 500-600 kcal na 100 g. Ich spożywanie grozi rozwojem chorób układu krążenia, pojawieniem się nowotworu i powstaniu cukrzycy. Lepiej zupełnie wykluczyć je z diety.

Batony

Niektórzy nie wyobrażają sobie dnia bez tej przekąski. Są kaloryczne, a jednocześnie niezdrowe. Zawierają m. in. syrop glukozowo-fruktozowy.

Wieprzowina

Co do tłustego mięsa, pod tym względem najgorsza jest wieprzowina, ale poszczególne części tuszy różnią się od siebie zawartością tłuszczu. Jeżeli chodzi o to, jak wpływa na zdrowie, również wszystko zależy od części tuszy i od tego, jak hodowano świnie.

 

Ważyła 28 kg i umierała na anoreksję. Życie uratowała jej... czekolada
Ważyła 28 kg i umierała na anoreksję. Życie uratowała jej... czekolada - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (10)

Ocena: 3.8 / 5
gość (Ocena: 5) 08.02.2019 09:17
Jestem w trakcie kuracji z suplementem figurena. 4 tygodnie i spadek wagi o 5kg. Wydaje się to świetnym rezultatem. Odczuwam to co większość, blokadę głodu / łaknienia oraz przyśpieszoną przemianą materii. Super środek za małe pieniądze.
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 01.02.2019 22:13
Ależ ambitny artykuł...
odpowiedz
Julka (Ocena: 3) 01.02.2019 19:18
Od kiedy chipsy trzymamy w lodówce?? Oj redakcjo jak coś wstawiacie to chociaż dobry tytuł dajcie. Może lepiej brzmi produkty które posiadasz w swojej kuchni;)
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 01.02.2019 11:11
olejów nie powinno się trzymać w lodówce
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 01.02.2019 11:04
"6 bomb kalorycznych, które masz w swojej LODÓWCE" CHIPSY BATONY Ok...
odpowiedz

Polecane dla Ciebie