O której godzinie jeść ostatni posiłek? Jeśli sądzisz, że o 18:00, jesteś w błędzie

O której godzinie jeść ostatni posiłek? Jeśli sądzisz, że o 18:00, jesteś w błędzie
Fot. iStock
02.02.2019

Jak to jest z jedzeniem przed snem? Można na ten temat przeczytać różne opinie. Kiedyś dominowała ta, według której, po godzinie 18.00 należało dać sobie spokój z jedzeniem. Potem naukowcy opowiedzieli się za tym, aby spożywać ostatni posiłek na dwie godziny przed snem. Teraz nawet ta teoria została obalona. Na serwisie ofeminin.pl czytamy, że jeżeli ktoś ma ochotę przekąsić coś tuż przed snem, nie wpłynie to na jego zdrowie ani na jego sylwetkę. Do tego wniosku doszli japońscy naukowcy z Graduate School of Health Sciences na Uniwersytecie Okayama.

Czego nie należy jadać tuż przed snem?

Serwis ofeminin.pl informuje, że Japończycy stwierdzili to podstawie badania, które trwało dwa lata. Wzięło w nim udział ponad 1500 osób. Specjaliści poddali analizie ich styl życia oraz nawyki żywieniowe. Obserwacji został również poddany poziom glukozy we krwi. Na koniec wyszło na jaw, że czas spożywania posiłku przed snem nie ma najmniejszego znaczenia. Jeżeli chodzi o jedzenie, liczy się jakość produktów. Ofeminin.pl podaje, że więcej na temat przeprowadzonego badania można przeczytać w „BMJ Nutrition, Prevention and Health”.

9 przekąsek, które możesz bezkarnie zjeść wieczorem i NIE PRZYTYĆ

Co zatem jest najważniejsze w odżywianiu? Jak wspomniano wyżej, ogromne znaczenie ma jakość spożywanych produktów. Oprócz tego ważne jest prowadzenie zrównoważonego trybu życia.

 

Polecane wideo

Kiedyś ukrywały piegi pod grubą warstwą makijażu. Dziś chwalą się nimi na Instagramie
Kiedyś ukrywały piegi pod grubą warstwą makijażu. Dziś chwalą się nimi na Instagramie - zdjęcie 1
Komentarze (2)
Ocena: 3 / 5
gość (Ocena: 5) 04.02.2019 11:26
jeżeli się odchudzasz warto do kuracji dołączyć naturalny suplement diety - figurena slim, ja zastosowałam i schudłam z całej nadwagi w 3 miesiące
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 02.02.2019 10:19
Słaby artykuł
odpowiedz

Polecane dla Ciebie