O której napić się kawy, żeby... naprawdę działała?

Nie lekceważ tych informacji!
O której napić się kawy, żeby... naprawdę działała?
Fot. Unsplash
08.01.2019

Niektórzy piją kawę, ponieważ im smakuje, a inni sięgają po nią ze względu na właściwości pobudzające. Niezależnie od tego, większość ludzi robi ją z rana, zaraz po przebudzeniu. Jedni chcą w ten sposób poprawić sobie humor, a inni liczą na to, że postawi ich na nogi. Niestety w tym drugim przypadku efekt może nie zostać osiągnięty. Nawet wtedy, gdy ktoś wypije dwie filiżanki. Okazuje się, że istnieje zależność pomiędzy działaniem tego napoju a porą dnia. Do tego wniosku doszli naukowcy.

Kawa wywołuje halucynacje

KORTYZOL

Kluczową rolę odgrywa w tym procesie kortyzol, hormon stresu. Wypicie kawy w momencie jego „skoku” nie przyniesie żadnych efektów, a po raz pierwszy dochodzi do niego o 8.00. Dlatego najlepszym momentem na pierwszą filiżankę kawy jest pora od 9.30 do 11.30, jak czytamy na serwisie glamour.pl. Wówczas możemy liczyć na zastrzyk dodatkowej energii, chociaż poczujemy go dopiero po 30 minutach od wypiciu kawy. A co z kolejnymi skokami hormonu stresu? Następują one między 12.00 a 13.00 oraz 17.30 a 18.30. Wtedy również należy powstrzymać się od wypicia kawy.

Kawa, dzięki której schudniesz!

UODPORNIENIE NA KOFEINĘ

Jeżeli do tej pory piłaś kawę w „zakazanych” godzinach, istnieje ryzyko, że uodporniłaś się na jej działanie i kawa nie postawi cię na nogi. Przestrzeganie konkretnych pór jest zatem kluczowe, gdy chcemy wspomagać się w ciągu dnia kawą.

O której godzinie pijecie zazwyczaj kawę?

 

Urodziła trojaczki. Teraz pokazała, jak wygląda jej brzuch
Urodziła trojaczki. Teraz pokazała, jak wygląda jej brzuch - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (1)

Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 11.01.2019 22:37
pic kawe mozna o kazdej godzinie . ja preferuje rano o 8 na rozruch, a potem po posilkach zeby nie zachcialo sie spac :) delonghi .com/pl-pl/strony-funkcjonalne/uzupelniajce-linki-naglowka/dolce-vita
odpowiedz

Polecane dla Ciebie