6 trików na zachowanie stałej wagi podczas Świąt (bez odmawiania sobie wszystkiego)

Podpowiadamy, jak zachować niezbędną równowagę. Wystarczy przestrzegać tych wskazówek.
6 trików na zachowanie stałej wagi podczas Świąt (bez odmawiania sobie wszystkiego)
Fot. Unsplash
16.12.2018

Święta Bożego Narodzenia to taki okres w roku, kiedy nawet zagorzałe zwolenniczki zdrowego odżywiania odpuszczają. Odstawiają w kąt zdrową żywność i jedzą tradycyjne, wigilijne potrawy. Zachowują przy tym jednak umiar i zdrowy rozsądek. Wiedzą, na ile mogą sobie pozwolić. Nie wszystkie kobiety tak potrafią, a zwłaszcza te, które na co dzień zbytnio nie przejmują się dietą. Jeżeli o nie chodzi, zdarza się, że w trakcie świąt przybierają na wadze nawet kilka kilogramów.

Przez miesiąc jadł tylko dania z McDonald's i... schudł!

Jak się przed tym uchronić? Zastosuj te rady, a będziesz mogła sobie pozwolić na więcej przyjemności niż zazwyczaj, jednocześnie zachowują stałą wagę.

Ćwicz

W trakcie świąt większość rodzin siedzi przy stole albo przed telewizorem. Zachęca do tego niezbyt ładna pogoda i niska temperatura. Ciebie również może kusić, aby rozsiąść się wygodnie i odpuścić. To jednak ostatnia rzecz, którą się zaleca, jeżeli masz tendencję do tycia. Znajdź pół godziny wolnego każdego dnia i ćwicz. Nie odpuszczaj. W ten sposób spalisz dodatkowe kalorie, które spożywasz.

Zainstaluj aplikację, która przypomni ci o najważniejszych kwestiach

To znaczy o tym, żeby nie przekraczać pewnych granic (jedzenie bez oporu), o nawodnieniu organizmu oraz o ćwiczeniach. Podczas świąt łatwo o tym zapomnieć. Rozgardiasz, jaki panuje dzięki gościom, temu sprzyja. Nie myśl, że możesz odpuścić te kilka dni, jeżeli chodzi o picie odpowiedniej ilości wody albo że sama będziesz pamiętać o ćwiczeniach.

5 rzeczy, których nigdy nie powinnaś jeść na pusty żołądek

Pij z głową

Podczas Świąt wiele ludzi pije też więcej alkoholu niż zazwyczaj, a ten, jak wiadomo, zawiera mnóstwo kalorii. Lampka wina do świątecznego obiadu na pewno ci nie zaszkodzi, ale uważaj, aby nie przesadzić. Postaw raczej na herbatę, świeżo wyciskane soki i najważniejsze – wodę.

Chodź na spacery

To również jedna z aktywności, które pozwolą ci zachować stałą wagę. Chociaż pogoda nie sprzyja spacerom, namów domowników i wybierzcie się na dłuższą przechadzkę.

Pij szklankę ciepłej wody przed każdym posiłkiem

Dzięki temu trochę zapełnisz żołądek. Głód będzie mniejszy, a co za tym idzie, zjesz mniej. Ważne jest także tempo spożywania posiłków. Nie jedz za szybko. Zanim poczujesz sytość, minie trochę czasu. Jedząc w szybkim tempie, ryzykujesz przejedzeniem.

Samo zdrowie? Szokująca prawda o owocach i warzywach

Zamiast kolejnej dokładki ciasta, wybierz owoc

Może cię korcić, aby zjeść kilka dokładek ciasta. Trudno się oprzeć, widząc suto zastawiony stół. Jeżeli czujesz, że ogarnia cię duża pokusa, zjedz owoc. Mając pełny żołądek, łatwiej się powstrzymać. Z dwojga złego lepiej, żebyś przejadła się owocami niż ciastem.

Źródło: allwomenstalk.com

Hejterzy twierdzą, że promuje chorobliwą otyłość. Życzą jej śmierci
Hejterzy twierdzą, że promuje chorobliwą otyłość. Życzą jej śmierci - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (4)

Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 27.12.2018 12:10
u mnie wybór również padł na figurena. Zdecydowanie najlepszy wybór z dostępnych na rynku suplementów na odchudzanie. Szybko pohamował łaknienie i zwiększył moją przemianę materii. Efekty same przyszły.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 17.12.2018 21:53
No proszę a ja całe życie myślałam że wystarczy mniej żreć by zachować wagę, a tu takie cuda piszą na plrtalu
odpowiedz
Weronika (Ocena: 5) 17.12.2018 17:57
Jeżeli zamierzasz się odchudzić sprawdź działanie figurena slim ja schudłam na tym 8 kg w 2 miesiące.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 16.12.2018 13:42
Wszystko dzięki temu wspaniałemu człowiekowi, zwanemu dr Agbazarą, wspaniałemu czaru rzucającemu we mnie radość, pomagając mi przywrócić mego kochanka, który zerwał ze mną Cztery miesiące temu, ale teraz ze mną przy pomocy dr Agbazary, wielkiego zaklęcia miłosnego odlewnik. Wszystkim dzięki niemu możesz również skontaktować się z nim o pomoc, jeśli potrzebujesz go w czasach kłopotów poprzez: ( a g b a z a r a @ g m a i l . c o m ) możesz również Whatsapp na ten numer ( +234 810 410 2662 )
odpowiedz

Polecane dla Ciebie