Przez miesiąc jadł tylko dania z McDonald's i... schudł!

29-latek chciał udowodnić, że można jeść kaloryczne potrawy, a mimo to schudnąć.
Przez miesiąc jadł tylko dania z McDonald's i... schudł!
Fot. YouTube.com (https://www.youtube.com/channel/UC8zD4kYGTooRC3DsiN69AEw)
14.11.2018

Fast foody są uznawane za największych wrogów zdrowego odżywiania. W menu tych sieciówek przeważnie próżno szukać pełnowartościowych produktów, za to nie brakuje w nich przede wszystkim kalorii, tłuszczów i cukru. Nieprzypadkowo to właśnie Amerykanie, którzy kochają fast foody jak żaden inny naród, są najbardziej otyłym krajem na świecie.

Zobacz również: LIST: „Polacy nienawidzą otyłych. Zmieszano mnie z błotem, bo jestem przy kości i jadłam w fast foodzie!”

Na temat fatalnego wpływu jedzenia z fast foodów na organizm powstał nawet słynny film dokumentalny. W 2004 roku reżyser Morgan Spurlock przeprowadził na samym sobie eksperyment polegający na tym, że przez 30 dni żywił się tylko daniami dostępnymi w restauracjach McDonald’s. Całe wyzwanie i jego rezultaty pokazał w filmie “Super Size Me”. Po miesiącu Spurlock był cięższy o prawie 11 kilogramów. Ale to nie wszystko. Oprócz przybrania na wadze filmowiec zmagał się z apatią, stanami depresyjnymi, obniżonym libido, a nawet cierpiał na palpitacje serca. Znacznie wzrósł też jego poziom cholesterolu we krwi.

Znalazł się jednak fan McDonald’s, który postanowił odeprzeć zarzuty pod adresem swojej ulubionej sieci fast foodów. 29-letni Ryan Williams z Wielkiej Brytanii podjął wyzwanie Spurlocka i podobnie jak filmowiec przed laty, on także przeszedł na miesięczną dietę, podczas której żywił się tylko w McDonald’s. Zdaniem Williamsa reżyser dokumentu “Super Size Me” w swoim filmie przedstawił zniekształcony obraz rzeczywistości. W związku z tym postanowił udowodnić wszystkim, że można żywić się w fast foodach i nie przytyć - wystarczy dbać o odpowiedni bilans kaloryczny, bez względu na jakość spożywanych produktów.

Fot. YouTube.com (https://www.youtube.com/channel/UC8zD4kYGTooRC3DsiN69AEw)

W tym miejscu warto dodać, że Williams jest profesjonalnym kulturystą i może się pochwalić naprawdę imponującą sylwetką. W przeciwieństwie do Morgana Spurlocka poza żywieniem się wyłącznie w McDonald’s, każdego dnia spędzał godzinę na siłowni. Jednak pomijając tę różnicę 29-latek, podobnie jak autor “Super Size Me”, przez 30 dni jadał wyłącznie w fast foodzie i przynajmniej raz spożył każde danie dostępne w menu. Po miesiącu wyniki eksperymentu przeprowadzonego przez Williamsa były naprawdę zaskakujące - okazało się, że mężczyzna… schudł, i to aż 7 kilogramów!

Fot. YouTube.com (https://www.youtube.com/channel/UC8zD4kYGTooRC3DsiN69AEw)

Williams jest bardzo zadowolony z wyników swojego eksperymentu. Oto, jak porównał swój challenge z dokonaniami reżysera “Super Size Me”: “[Morgan Spurlock] spożywał 5 tys. kalorii dziennie i w ogóle nie ćwiczył. Nie było dla mnie zaskoczeniem, że jego stan zdrowia się pogorszył. To oczywiste, że liczą się kalorie, ale przeciętny Kowalski nie zawsze wie, jak dbać o właściwy bilans kaloryczny i zachować dobrą formę” - mówił Williams w rozmowie z mediami. Warto dodać, że Brytyjczyk przez cały czas monitorował swoją wagę. Na początku miesiąca spożywał dziennie 2,5 tys. kalorii, czyli wartość sugerowaną dla dorosłego mężczyzny. Pod koniec drugiego miesiąca obniżył spożycie kaloryczne o 200 kcal. Podczas ostatnich dwóch tygodni eksperymentu Brytyjczyk jeszcze bardziej ograniczył ilość spożywanych kalorii. Po 30 dniach okazało się, że poza utratą 7 kilogramów, Williamsowi udało się także zredukować poziom tłuszczu w organizmie - z prawie 11 proc. do 7,6 proc. “To tylko udowadnia, że fast food wcale nie jest taki zły” - przekonuje kulturysta.

Fot. YouTube.com (https://www.youtube.com/channel/UC8zD4kYGTooRC3DsiN69AEw)

Zgadzacie się z jego opinią? Podjęlibyście się wyzwania, aby przez miesiąc żywić się tylko jedzeniem z McDonald’s?

Zobacz również: Przez 3 miesiące żywił się tylko w McDonald’s. Nie uwierzysz, co się stało z jego ciałem!


Wstrzyknął sobie silikon w jądra, bo chciał zaimponować partnerowi. Zabieg miał tragiczny finał
Wstrzyknął sobie silikon w jądra, bo chciał zaimponować partnerowi. Zabieg miał tragiczny finał - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (7)

Ocena: 4.14 / 5
guralka (Ocena: 5) 25.05.2019 20:38
A mi bardzo pomogło jedzenie z cateringu dietetycznego. Zamawiam sobie catering z Warszawski Dzień i udało mi sie juz schudnąć prawie 10kg!
odpowiedz
gość (Ocena: 3) 03.01.2019 14:51
Jadl przez miesiac mcdonalda a pod koniec drugiego miesiaca obnizyl kcal o 200.. ja rozuniem ze pod koniec 2 tyg za pewne.. ale ktos chyba powinien to przed publikacja wylapac.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 16.11.2018 22:45
Pan anorektyczek zjadał jedną kanapkę na dzień, którą od razu musiał spalić ciężką charowka. Gdyby zjadał batonika też by stwierdził że nie da się przytyć jedząc słodycze hehehehehe. Taki wysuszony, że ma zmarchy większe od mojego dziadka. Bezmózgi przeszczep skoncentrowany na permanentny skurcz mięśni. Honor i ojczyzna w siłowni hahahaha.
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 15.11.2018 20:54
Kolejny dowód że ludzie to debilem łącznie z nim. Jedyna rzecz jaką udowodnił licząc kalorie to że nie przytyl. I kogo to obchodzi skoro przez miesiąc tak zanieczyscil swój organizm że brak słów. A tym co się z rana stołóją w mc to współczuję.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 14.11.2018 22:43
Sam aktualnie codziennie jadam w McDonald's przed siłownią, wystarczy trzymać bilans kaloryczny i najlepiej makro
odpowiedz

Polecane dla Ciebie