Uczniowie będą dostawali darmowe owoce i warzywa!

Od września dzieci w szkołach będą miały szansę poprawić swoją dietę i wzbogacić jadłospis. Codziennie będą otrzymywać owoce i warzywa. Za darmo!
Uczniowie będą dostawali darmowe owoce i warzywa!
29.07.2009

„Owoce w szkole” to nowy unijny projekt, za sprawą którego dzieci z trzech pierwszych klas podstawówki będą w przerwach między lekcjami otrzymywać świeże owoce i warzywa. Program obejmie milion uczniów z całej Polski.

Projekt ma pomóc w poprawie zdrowia najmłodszych oraz w edukacji dietetycznej. Jego pomysłodawcy mają nadzieję, że w ten sposób uda się nieco zmniejszyć odsetek otyłych dzieci (stanowią one w UE pokaźną grupę, bo 5-milionową) oraz zapobiec coraz częstszym chorobom cywilizacyjnym.

Już zostało ustalone, że dzieci będą otrzymywały jabłka, gruszki, marchew, rzodkiewkę, paprykę, ogórki, soki owocowe i warzywne. Wszystkie produkty mają być wytwarzane w Polsce.

Natasza Lasky

Zobacz także:

Aniołki Victoria’s Secret w ciąży – OCEŃ! 

Boginie VS to wyjątek wśród większości modelek, które rezygnują z macierzyństwa. W ich życiu nie ma miejsca na stabilizację, męża, dziecko i pieluchy. Liczą się intratne kontrakty, sesje zdjęciowe, pokazy mody - jednym słowem - tu i teraz.

Jaki wiek jest najlepszy na dziecko?

Dzisiaj nikogo nie dziwią ani 12-letnie, ani 45-letnie matki. Świat idzie do przodu, nasze poglądy też, ale niektóre dylematy wciąż pozostają takie same – kiedy jest najlepszy czas na dziecko?

Polecane wideo

Komentarze (286)
Ocena: 5 / 5
berenjena (Ocena: 5) 27.06.2018 14:38
Ja sama dbam o wystarczająca ilość owoców i warzyw w diecie mojego dziecka. do szkoly dostaje banana, jabłko, czasem winogrona pojemniczku, obrane kawałki marchewek albo inne warzywa sezonowe. czasami tez, kiedy się spieszymy, wrzucam mu do plecaka saszetkę musu owocowego z Holle (bez cukru i ekologiczny), który zastepuje mu porcję owoców albo warzyw. super!:)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 10.10.2009 19:42
no już październik a od września podobno miały być owoce w szkołach?
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 03.09.2009 22:01
gowno prawda
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 25.08.2009 13:03
a dla starszych klas to co ?.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 19.08.2009 22:26
wszyscy powinni dostawac owoce bo jak dziecko w klasach 1-3 bd sie dobrze odzywialo a pozniej pojdzie do 4 klasy i bedzie okragle to jaka z tego sprawiedliwosc losu ??
odpowiedz

Polecane dla Ciebie