7 faktów, po których NA ZAWSZE odechce Ci się czekolady i innych słodkości

Przeczytaj, zanim znowu sięgniesz po słodycze. Więcej tego nie zrobisz!
7 faktów, po których NA ZAWSZE odechce Ci się czekolady i innych słodkości
Fot. Unsplash.com
30.05.2018

Zaczyna się bardzo niewinnie. Sięgasz po czekoladę i obiecujesz sobie, że skończy się na jednej kostce. Po chwili po tabliczce czekolady nie ma śladu. Jeśli ten rytuał powtarza się niemal codziennie, a przechodząc obok cukierni nie możesz się opanować, by nie kupić ulubionego ciastka, to masz problem. Słodycze, a konkretnie cukier, uzależniają silniej, niż wszystkie używki świata razem wzięte. O wiele łatwiej rzucić palenie, niż zrezygnować ze słodyczy.

Co jeść, aby spalić tłuszcz?

To prawda, że odrobina słodkości jeszcze nikomu nie zaszkodziła, ale jeśli stracisz głowę, będziesz tego gorzko żałowała. Kostka czekolady faktycznie poprawi Ci humor. Cała tabliczka – wpłynie negatywnie nie tylko na Twoją figurę, ale także zdrowie. Cukierki, batony i ciasta wydają się niewinne, ale w ostateczności mogą doprowadzić nawet do śmierci!

Oto 7 faktów na temat słodyczy, o których wyjątkowo rzadko się mówi. Choć wynikają z wiarygodnych badań, większość z nas woli przymknąć na nie oczy i z czystym sumieniem rozkoszować się kolejnym przysmakiem... Kiedy je poznasz, nie będzie to już takie proste.

CUKIER ZABIJA

Wszystkie dobrze wiemy, że palenie zabija. Nikotyna i substancje smoliste są przyczyną naprawdę wielu zgonów, co przemawia także do świadomości młodych. Ale czekolada? Niestety, papierosy i słodycze mają ze sobą coś wspólnego. Negatywnie wpływają na zdrowie i mogą być przyczyną śmierci. Co szczególnie szokujące, w ubiegłym roku zmarło 5 milionów ludzi uzależnionych od nikotyny. W tym samym czasie z życiem pożegnało się... 37 milionów ludzi uzależnionych od niezdrowego jedzenia! Nadwaga, cukrzyca, choroby nerek, nadciśnienie tętnicze – za to wszystko odpowiada cukier.

Fot. Unsplash.com

Fot. Unsplash.com

CUKIER WYKAŃCZA SERCE

Jeśli nie jesteś jeszcze przekonana, by raz na zawsze zrezygnować z kalorycznych przekąsek, oto kolejny efekt uboczny uzależnienia od słodyczy. Naukowcy udowodnili, że osoby, których codzienna dieta opiera się w ok. 20 procentach z cukru (czyli np. 400 kalorii przy prawidłowej diecie 2000 kalorii), mają dwa razy większe szanse na to, że... umrą z powodu zawału serca, niż osoby, które zjadają dwukrotnie mniej słodkości. Jeśli nie możesz odmówić sobie tej przyjemności codziennie – ryzyko wzrasta trzykrotnie!

CUKIER KARMI RAKA

Nie tylko Ty czujesz się syta po kolejnym kawałku tortu. Przy okazji najadają się także komórki rakowe obecne w organizmie. Naukowcy udowodnili, że cukier to ich najważniejsza pożywka, dzięki której rosną. Nie wierzysz? Wystarczy wspomnieć, że w czasie badania rezonansem magnetycznym w celu diagnozy podaje się pacjentom glukozę. W ten sposób łatwo zaobserwować, które komórki lub już powstałe guzy mają podłoże nowotworowe. Smacznego!

CUKIER SKRACA ŻYCIE

Wydaje się, że odrobina słodyczy jeszcze nikomu nie zaszkodziła. Co innego mówią badania przeprowadzone 2 lata temu w Stanach Zjednoczonych. Pod obserwację wzięto grupę kobiet. Część z nich odżywiała się zdrowo, ale miały słabość do słodyczy (stanowiły ok. 25 proc. ich codziennej diety). Reszta nie stroniła od tłustego jedzenia i innych niezdrowych pokarmów, ale ograniczała spożywanie cukru. Efekt? Po latach kobiety uzależnione od słodyczy umierały o wiele wcześniej od tych, które nie przepadają za batonami i cukierkami.

Fot. Unsplash.com

Fot. Unsplash.com

CUKIER WYWOŁUJE RAKA

Nie jest tak, że spożywane przez nas słodkości jedynie karmią komórki rakowe już obecne w organizmie. Udowodniono, że cukier może być także przyczyną choroby. A konkretnie – metabolizm przez niego napędzany może aktywować onkogeny, czyli geny mające udział w powstawaniu nowotworów. To chyba najlepszy argument za tym, by drastycznie ograniczyć spożywanie słodyczy.

CUKIER DZIAŁA ODWADNIAJĄCO

Wszyscy dobrze wiemy, że ludzkie ciało w ok. 60 procentach składa się z wody. Nawodnienie jest szczególnie ważne dla naszego mózgu, który składa się z niej w 73 proc. Na nic picie dużych ilości wody, jeśli popijasz nią kolejną tabliczkę czekolady. Z celem mija się także przyjmowanie napojów słodzonych. Cukier powoduje, że woda obecna w organizmie natychmiast trafia do nerek i jest wydalana jako mocz. W takim stanie naprawdę trudno normalnie funkcjonować.

CUKIER WYWOŁUJE CELLULIT

Być może nie przekonują Cię ostrzeżenia, że nadmiar słodyczy prowadzi do nadwagi, a ta jest jedną z najczęstszych przyczyn zgonów. W końcu jesteś jeszcze młoda i zdrowa. A co powiesz na to, że już za chwilę nie będziesz mogła swobodnie pokazać się na plaży, bo Twoje uda pokryje nieestetyczny cellulit? Chociaż zazwyczaj ma podłoże hormonalne, nadmiar cukru w diecie sprawia, że prawdopodobieństwo wystąpienia podobnych dolegliwości wzrasta. Przesadnie „dosłodzony” organizm łatwiej magazynuje tłuszcz.

Polecane wideo

Komentarze (6)

Ocena: 3.67 / 5
Pola (Ocena: 5) 31.05.2018 23:25
Nawet przed przeczytaniem tych faktów, jakoś nigdy nie miałam problemów z łakomstwem. Z resztą wolę prowadzić aktywny tryb życia, zdrowo się odżywiać i stosować iqgreen. Dzięki temu mam pewność, że moja sylwetka zawsze będzie szczupła.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 31.05.2018 07:41
Wiele zależy od przemiany materii. Każdy jest inny.
odpowiedz
1 (Ocena: 1) 30.05.2018 08:04
czy te artykuły pisza jakies puste nastolatki???? wszytskie artykuły!!!!!
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 30.05.2018 01:08
Mam na to wyrąbene. Bede żreć dalej. Nadwagi nie mam. Wole umrzeć napchana słodyczami i szczęśliwsza. Niż sobie wiecznie wszystkiego odmawiać. Tabliczka czekolady raz na tydzień, elegano. Lody co drugi dzień lub raz na tydzień, zależy kiedy mi się zachce. Fast food raz na miesiąc. Jeszcze się tocze przez życie. Mam na to wyrypanko.
zobacz odpowiedzi (2)

Polecane dla Ciebie