29-letnia Brytyjka uzależniła się od energetyków. Wypija... 30 puszek dziennie!

Kobieta w końcu zrozumiała, że potrzebuje pomocy.
29-letnia Brytyjka uzależniła się od energetyków. Wypija... 30 puszek dziennie!
Fot. Prt Screen BBC
23.03.2018

Energetyki są bardzo popularne jako środek pobudzający, zwłaszcza wśród studentów. Ale nie tylko oni kupują te produkty. Mają one swoich zwolenników wśród osób w różnych grupach wiekowych. Okazuje się, że niektórym mogą zasmakować tak bardzo, że popadają w uzależnienie. Niedawno zrobiło się głośno o kobiecie, która wypija 30 puszek energetyków dziennie. To 29-letnia Emma Forrest. Brytyjka je tylko jeden posiłek dziennie. Poza tym wystarczają jej energetyki. Kobieta popadła w uzależnienie 3,5 roku temu.

Początki uzależnienia były całkiem niewinne, jak to zwykle bywa. Emma piła 3 puszki energetyków, po jakimś czasie zwiększyła tę liczbę do 6., aż wreszcie nadszedł dzień, gdy na raz pochłonęła ich 20. To był przełomowy dzień w procesie uzależnienia. Do energetyków Emma dołączała także inne napoje gazowane. Wkrótce te produkty zaczęły dominować w jej jadłospisie. Kobieta jednak w końcu zrozumiała, że potrzebuje pomocy.

„Nie jem śniadania. Jedyny mój posiłek to ten około 15.00. Dzień temu zjadłam bagietkę i tyle. Ale nie czuję się głodna. Słodkie napoje rekompensują mi wszystko. Nie wyobrażam sobie sytuacji, że wstaję rano i piję świeży sok owocowy. Naprawdę. Ale wiem, że to uzależnienie mnie wykończy, dlatego zgłosiłam się po pomoc” – czytamy jej wypowiedź na portalu kobieta.wp.pl.

Picie energetyków może dokonać spustoszenia w organizmie. Po pierwsze podnosi poziom cukru, więc przyczynia się do powstania cukrzycy typu 2, ma również wpływ na ciśnienie krwi oraz rytm serca. Rezygnując z normalnych posiłków, pozbawiamy się witamin i składników mineralnych, które są niezbędne dla zdrowia. Ryzykujemy też pogorszenie stanu uzębienia oraz narażamy się na problemy ze snem. Jak bowiem wiadomo, energetyki zawierają kofeinę. Kolejnym negatywnym skutkiem picia takiej ilości napojów mogą być choroby nerwowe.

W reklamach słyszymy wyłącznie o pozytywnych aspektach działania narkotyków. Mają one pobudzać, likwidować zmęczenie, a nawet poprawiać sprawność seksualną. Niestety tych negatywnych jest znacznie więcej. Jeżeli wypijemy energetyk raz na jakiś czas, nic się nie stanie, ale warto pamiętać o tym, że ten produkt może uzależnić. Tak jak uzależnił Emmę.

Zobacz także: Wiemy, z czego zrobiona jest Nutella

Komentarze (5)

Ocena: 5 / 5
Rafatus (Ocena: 5) 24.03.2018 14:42
Zakładając, że standardowa puszka energola ma 250ml * 30 sztuk dziennie to daje 7.5 litra. No chyba coś się komuś pomyliło, bo takiej ilości to nawet wody mineralnej w ciągu dnia nie da się wypić.
odpowiedz
Co????????? (Ocena: 5) 23.03.2018 18:38
Jakim cudem ona jeszcze żyje?
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 23.03.2018 12:30
nie wiem, jak od tego można się uzależnić. To ma okropny smak
zobacz odpowiedzi (2)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo