Dziś TŁUSTY CZWARTEK: Ile kalorii ma jeden pączek?

Co musisz zrobić, żeby spalić jednego pączka? Wystarczą 2 h prasowania, 30 minut biegania albo...
Dziś TŁUSTY CZWARTEK: Ile kalorii ma jeden pączek?
Fot. Unsplash
08.02.2018

8 lutego świętujemy jeden z naszych ulubionych dni w roku – Tłusty Czwartek. To właśnie wtedy możemy bez wyrzutów sumienia sięgnąć po co najmniej jednego pączka. Jednak zanim to zrobimy, dobrze jest wiedzieć, ile kalorii pochłoniemy i które pączki są najbardziej tuczące.

Największa bomba kaloryczna to pączek z lukrem. Ma on ok. 350 kcal. Pączek z serem ok. 307 kcal, z budyniem i cukrem pudrem ok. 300 kcal, a z konfiturą z róży i cukrem pudrem – ok. 290 kcal. Najbardziej opłaca się zjesć faworka, ponieważ ma zaledwie ok. 87 kcal. Z faworkami jest jednak problem. Rzadko kiedy kończymy na jednym...

Ile nas kosztuje przyjemność zjedzenia pączka? Jeżeli będziemy miały pracowity dzień, możemy sobie pozwolić na więcej łakoci i spalać je na bieżąco. Poniżej przedstawiamy rozpiskę, co musisz robić i jak długo, żeby spalić jednego pączka.

Zobacz także: Wiemy, z czego zrobiona jest Nutella

tłusty czwartek

Fot. unsplash.com

Bieganie – 30 minut

Całowanie – 45 minut

Jazda na rolkach – 30 minut

Fitness – 30 minut

Prasowanie – 2 h

Zmywanie – 2 h

Rozmawianie przez telefon – 2 h

Tańczenie – 1 h

Szybki spacer – 40 minut

Odkurzanie – 50 minut

tłusty czwartek

Fot. unsplash.com

Trzepanie dywaniu – 1 h

Wchodzenie po schodach – 12 minut

Pisanie na komputerze – 2 h

Jazda za kierownicą – 5 h

Uprawianie seksu – 2 h

Jeżeli chcemy obniżyć kaloryczność pączków, najlepiej będzie, jeżeli usmażymy je w domu. Wtedy możemy same zdecydować, czym je wypełnimy i zrezygnować z cukru pudru i lukru.

W przypadku gdy nie masz zamiaru rezygnować z diety i chcesz się oprzeć pokusie, pamiętaj, że istnieje przesąd na temat Tłustego Czwartku. Od zjedzenia pączka w Tłusty Czwartek zależy powodzenie w danym roku. Jeżeli tego nie zrobisz, nie spodziewaj się szczęścia! (oczywiście potraktuj to z przymrużeniem oka).

Ile pączków macie zamiar zjeść i jakie macie sposoby na ich spalanie?

Zobacz także: 5 diet, które warto wypróbować w 2018 roku
 

Polecane wideo

Komentarze (3)
Ocena: 5 / 5
jadźka (Ocena: 5) 08.02.2018 16:49
Gdybym liczyła kalorie wszystkiego co zjem to popadłabym w obłęd. Przecież to chore. Wystarczy pamiętać o dużej ilości ruchu i stosowaniu slimunox, żeby przestać przejmować się liczbą kalorii. Od czasu do czasu każdy może pozwolić sobie na małe kulinarne grzeszki.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 08.02.2018 14:36
dodajmy tylko ze te wartości sa uśrednione i pewnie dla osoby ważącej ok 60 kg.
odpowiedz
Olga (Ocena: 5) 08.02.2018 08:50
Mniam mniam, a kalorie lecą i pupa rosnie. Potem posty, diety cud i inne wynalazki. lepiej jeść racjonalnie i zdrowo to mozna i wagę zrzucić. Polecam lekturę książki odchudzanie z elementami fizjologii i biochemii. Mozna jeść zdrowo niedrogo i wyglądać jak trzeba
odpowiedz

Polecane dla Ciebie