9 tanich produktów, dzięki którym wybielisz zęby i zapobiegniesz próchnicy

Nie musisz szukać daleko, jeżeli myślisz o najlepszej metodzie na wybielenie zębów. Zajrzyj do lodówki...
9 tanich produktów, dzięki którym wybielisz zęby i zapobiegniesz próchnicy
Fot. Unspash.com
15.12.2017

Każda kobieta pragnie mieć zdrowe, białe zęby. Zazwyczaj decydujemy się na paski wybielające, szukamy „cudownych” past do zębów lub idziemy do dentysty i wybieramy jedną z profesjonalnych metod wybielania.

Tymczasem mamy aż 9 naturalnych produktów wybielających i wykazujących właściwości zdrowotne. Mało kto zdaje sobie sprawę, że dzięki nim można wybielić sobie zęby i zapobiec ubytkom. Są tanie i powszechnie dostępne.

Zanim wydasz sporą sumę na wybielanie zębów, wypróbuj te rzeczy.

Zobacz także: 6 trików, dzięki którym optycznie ROZJAŚNISZ ZEBY!

 

jak wybielić zęby

Fot. unsplash.com

Ogórek

Niektórzy wierzą w korzyści osiągane dzięki działaniu cytryny. Jeżeli chodzi o cytrynę, faktycznie sprawia, że zęby stają sie bielsze, ale jednocześnie owoc niszczy szkliwo. Alternatywą jest ogórek. Przyłóż plasterki do zębów oraz dziąseł i pomasuj przez chwilę.

Truskawki

Kto by się spodziewał, że czerwone truskawki, które barwią nasz język i usta, mają działanie wybielające? A jednak naukowcy przekonują, że tak jest. Za wybielanie odpowiada kwas jabłkowy. Poza tym ich spożywanie jest korzystne dla zębów również pod innym względem. Truskawki zawierają wapń. Trzeba tylko pamiętać, aby nie myć zębów zaraz po ich spożyciu. Ze względu na kwas, który może zniszczyć szkliwo, należy odczekać ok. godzinę.

Ser

Czy wiedziałaś, że ser może zapobiec powstawaniu ubytków? Po pierwsze trzeba wspomnieć, że zawiera mnóstwo wapnia. Po drugie, dzięki badaniom wiemy, że wysoki poziom Ph, korzystnie wpływa na zdrowie zębów, a ser je podnosi. Jeżeli unikałaś jedzenia sera, czas zmienić nawyki żywieniowe.

jak wybielić zęby

Fot. unsplash.com

Kurkuma

Kurkuma usuwa przebarwienia, a poza tym rozjaśnia zęby. Pierwsze efekty można zauwazyć już po 2-3 dniach stosowania. Zamocz w wodzie szczoteczkę, a później nałóż na nią kurkumę (1/8 łyżeczki). Wyszczotkuj zęby tak, jakbyś używała normalnej pasty. Po zakończeniu działania pozostaw kurkumę na 3-5 minut. Potem wypłucz zęby i umyj je pastą.

Tofu

Tofu jest źródłem białka i wapnia. Ma korzystny wpływ nie tylko na zęby, ale i na ogólny stan zdrowia. Włącz je do swojej diety.

Zielona herbata

Jest bardzo duża różnica pomiędzy zieloną a czarną herbatą. Ta ostatnia wywołuje przebarwienia, a zielona przynosi liczne korzyści. Pozwala m. in pozbyć się nieświeżego oddechu. Hamuje również rozwój bakterii w jamie ustnej. Tym samym zapobiega powstawaniu kwasu, przez który pojawia się próchnica.

Zobacz także: Ta nastolatka już tak nie wygląda. Wybielanie zębów zniekształciło jej twarz!

 

jak wybielić zęby

Fot. unsplash.com

Olej kokosowy

Coraz częściej podkreśla się jego korzystne działanie na zęby. Niektórzy polecają mycie zębów olejem, który nakłada się na szczoteczkę, a inni ssanie oleju i wypluwanie. Jakie są skutki takiego działania? Olej kokosowy zwalcza bakterie odpowiedzialne za powstawanie próchnicy, chorób dziąseł i nieświeżego oddechu.

Liście selera

Dlaczego warto je spożywać? Pomagają pozbyć się bakterii obecnych w jamie ustnej i zwalczają kamień nazębny. Poza tym na pewno okażą się skuteczne w walce z nadprogramowymi kilogramami.

Cebula

Cebula wykazuje działanie oczyszczające i wybielające. Poza tym żucie surowej cebuli sprawi, że zapobiegniesz powstawaniu kamienia nazębnego. Niektórzy wspominają też o pozbyciu się bólu zęba w wniku pocierania go cebulą.
 
 Źródło: brightside.me
 

Komentarze (4)

Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 15.12.2017 11:23
Polecam czarną paste za jakies 15zł... Nic mi lepiej nie wybieliło zębow
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 15.12.2017 09:59
Olej kokosowy ludzie stosują w Afryce. Dlatego mają zdrowe białe zęby.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 15.12.2017 07:59
no właśnie, próbował ktoś z kurkumą albo olejem? Jak to z nimi jest?
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 15.12.2017 06:41
Kurkuma nie wybiela zębów ! Wręcz przeciwnie , przebarwia je nz żółto i to dość trwale.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo