Głupie pytania, które słyszą wegetarianki oraz weganki. Zadajesz je?

Na każdym kroku brakuje ludzkiego zrozumienia...
Głupie pytania, które słyszą wegetarianki oraz weganki. Zadajesz je?
Fot. iStock
12.03.2017

Już od kilku lat trwa moda na zdrowe odżywianie. Dzięki temu więcej osób zaczęło interesować się składem kupowanych produktów żywnościowych i zaczęło przygotowywać pożywne posiłki. To także wielka chwila dla wegetarianek oraz weganek, które nie mogą narzekać na coraz bardziej powiększającą się ilość knajp serwujących jedzenie przeznaczone specjalnie dla nich.

Jak w każdym przypadku, nie brakuje też osób sprzeciwiających się modzie na zdrowe odżywianie, którzy pukają się wymownie w czoło i dostrzegają w zdrowotnym trendzie sporą przesadę. Doskonale odzwierciedla to ostatni incydent z Anną Lewandowską, która przygotowała nietypowe pączki. Chociaż zastrzegła, że skusi się też na normalnego, w Internecie zawrzało. Niektóre osoby nie starają się zrozumieć, że zdrowy styl życia to pasja i nikt im niczego nie narzuca. Jeżeli w towarzystwie kobieta mówi, że nie je mięsa albo jest wegetarianką nadal spotyka się to z oburzeniem albo drwiącymi uśmieszkami. Nie biorą pod uwagę poglądów tej osoby ani opcji, że być może chodzi o kwestie zdrowotne.

Wegetarianki i weganki mają dość tłumaczenia się innym ze swoich wyborów i odpowiadania na „bezsensowne pytania”. Na podstawie forów internetowych stworzyłyśmy listę tych, które je najbardziej drażnią. Zgadzacie się, że mogą wyprowadzić z równowagi?

Zobacz także: Czy gruba dziewczyna zawsze będzie gruba?

wege

Fot. iStock

„Traktujesz innych z góry?”

Wśród niektórych dziewczyn panuje przekonanie, że wegetarianki i weganki to osoby, które się wywyższają, zaglądają innym do talerza i pragną na każdym kroku uświadamiać, jak złe jest jedzenie mięsa. Takie podejście jest krzywdzące i nie ma nic wspólnego z rzeczywistością.

„A czy tym da się najeść?”

Nie trzeba jeść mięsa, żeby się najeść. Jest wiele innych produktów, które je zastępują. Poza tym każdy organizm jest inny i ma inne zapotrzebowanie. Są też osoby, które brzydzą się jeść mięsa.

„Dlaczego nie jesz mięsa?”

Pytanie jest zwykle zadane w tonie, jakby osoba popełniała przestępstwo, nie jedząc mięsa. Powody mogą być różne: zdrowie, miłość do zwierząt albo wyżej wymienione obrzydzenie.

„A co Ty jesz?”

Tak jakby żadne inne produkty nie istniały i liczyło się tylko to mięso. Przy tym pytaniu pojawiają się też uszczypliwości typu „Zjedz trawę”, „Jesz tylko sałatę?” oraz inne.

wege

Fot. iStock

„Nie boisz się, że zachorujesz?”

Można być zdrowym także przy wyeliminowaniu mięsa. To, że ktoś je mięso, nie znaczy, że będzie przez to zdrowy, a ten, które nie je, zachoruje. Wegetarianki i weganki przeważnie bardziej interesują się zdrowiem i dbają o zapewnienie organizmowi odpowiedniej ilości potrzebnych składników odżywczych.

„A co będzie, gdy zajdziesz w ciążę?”

A od czego są lekarze i dietetycy? W XXI wieku na pewno stworzą dla przyszłej mamy odpowiednią dietę. Poza tym, przez pewien czas może zrobić wyjątek i jeść niektóre produkty.

„Nie martwisz się, że nie znajdziesz męża?”

Według niektórych jedzenie mięsa ma zapewnić powodzenie u płci przeciwnej. Prawda jest taka, że mężczyźni nie lubią niejadków, ale jeżeli kobieta z apetytem spożywa warzywną zupę, na pewno go od siebie nie odstraszy. No chyba, że trafi na dziwaka.

„Stać Cię na takie fanaberie?”

Wbrew pozorom wegetarianizm czy weganizm nie wiąże się z dużymi wydatkami, o ile ktoś nie jada codziennie w restauracjach. Poza tym dobre mięso też jest w cenie.

Zobacz także: Polskie superfoods, czyli jak jeść zdrowo... i nie zbankrutować

wege

Fot. iStock

„W ogóle nie jesz mięsa?”

Tak, są osoby, które w ogóle nie jedzą mięsa. Czy naprawdę trzeba o tym zapewniać w dobie Internetu?

„Nie przesadzasz?”

Niektórzy mają problemy zdrowotne i to jedzenie mięsa byłoby przesadą. Są osoby, które w ogóle nie zastanawiają się nad tym, co mówią. Nie dostrzegają, że sami przesadzają, zadając podobne pytanie.

„Nie boisz się, że wcześniej umrzesz?”

Wszyscy kiedyś umrzemy. Poza tym wiele wegetarianek i weganek chwali się dobrym zdrowiem i samopoczuciem. Podkreślają, że czują się lepiej, od kiedy nie jedzą mięsa oraz niektórych produktów spożywczych.

„Robisz sobie badania?”

To indywidualna sprawa każdej osoby, czy robi sobie badania. Tak naprawdę wszystkie powinnyśmy je robić, począwszy od kontroli stomatologicznej do badania piersi, krwi, itd.

Komentarze (10)

Ocena: 5 / 5
Joanna11 (Ocena: 5) 21.07.2017 11:00
Najgłupsza rzecz o jaką mnie pytają to jak żyję bez miesa? A no żyję. I to założenie, że jak nie jesz mięsa to już na pewno nic nie jesz i się nie odżywiasz bo skąd wziąć witaminy które są w miesie nie jedząc go? Chryste.. A no da się. Wystarczy wiedzieć czym to zastąpić, a jak nie umie się korzysać z naturalnych produktów to zawsze można zamówic np w ekopiramidzie białko konpne i po sprawie.
odpowiedz
easyA (Ocena: 5) 25.06.2017 18:31
widzę że nasi tu byli: pzdr. dla wegetarianek z całego świata! swoją drogą ja dosyć często korzystam z cateringu dietetycznego ,,zdrowemenu" znają się na rzeczy, i dowożą na terenie stolicy szybko i tanio :)b
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 13.03.2017 16:13
Jestem wegetarianką ponad rok, a mój tata zawsze jak widzi jak coś jem, musi powiedzieć '' naprawdę smakuje ci ta trawa? ", zawsze. Nawet jeżeli mój talerz wygląda dużo zdrowiej i pożywniej od jego. A pytanie '' to co Ty jesz? '' słyszę zawsze jak ktoś się dowiaduję ze nie jem mięsa. Można przywyknąć :/
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 12.03.2017 15:16
A teraz dla odmiany, poproszę temat o tym jakie głupie pytania, zadają wegetarianie/weganie ludziom jedzącym mięso, bo też trochę tego będzie.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 12.03.2017 11:32
Usłyszałam w sumie 7 z wymienionych pytań. Nie zaglądam do talerza innych dlatego też nie lubię kiedy inni wypytują mnie.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo