Wygląda apetycznie? Nie uwierzysz, kiedy zamówiono ten zestaw!

Minęło już sporo czasu, a przysmaki z fast foodu nadal wyglądają tak samo. Jak to możliwe?
Wygląda apetycznie? Nie uwierzysz, kiedy zamówiono ten zestaw!
fot. zrzut ekranu reddit.com/r/mildlyinteresting
28.04.2016

Silnie przetworzona żywność to zmora dzisiejszych czasów. Coraz częściej decydujemy się na konsumpcję gotowych dań. Z lenistwa, wygody, a także dlatego, że zazwyczaj świetnie smakują. Nie są nijakie - mają w sobie mnóstwo cukru, soli, tłuszczu. Wydaje się, że od czasu do czasu można sobie pozwolić na zgrzeszenie w fast foodzie. Jakie mogą być tego konsekwencje?

Epidemia otyłości, choroby serca, podwyższony cholesterol i większość pozostałych chorób cywilizacyjnych to efekt właśnie naszej diety. Często zapominamy o tym na widok soczystego hamburgera lub apetycznie wyglądających frytek. Problem w tym, że pożywienie tego typu nawet po wielu latach wygląda tak samo.

Strach pomyśleć, jakim cudem…

Zobacz również: FOTOGALERIA: Zwariowani KLIENCI McDonald`s (Obsługa restauracji nie ma z nimi lekko…)

 

fast food

fot. zrzut ekranu reddit.com/r/mildlyinteresting

W ostatnich dniach furorę w Sieci robi zdjęcie zestawu z popularnej sieci fast food. Na fotografii widzimy klasycznego hamburgera oraz pudełko frytek. Danie prezentuje się całkiem nieźle i nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby… nie leżało na tym samym talerzu od 10 lat!

Niezwykłe odkrycie zawdzięczamy użytkownikowi portalu Reddit, który kilka dni temu upublicznił zdjęcie. Z notatki przyklejonej do papierowego talerzyka dowiadujemy się, że zestaw został zamówiony w kwietniu 2006 roku i nigdy nie był mrożony. Pozostał w nienaruszonym stanie przez dokładnie dekadę.

To nie pierwszy taki przypadek.

Zobacz również: Z czego robione są frytki w McDonald’s?!

fast food

fot. zrzut ekranu fb.com/balancedhealthchiropracticalaska

Kilka tygodni temu inna klientka znanej sieci fast food opublikowała na Facebooku zdjęcie przedstawiające porcję frytek oraz nuggetsy z kurczaka. Wszystko wyglądało bardzo świeżo, chociaż dołączony rachunek nie pozostawiał wątpliwości - zestaw został zakupiony ponad 6 lat temu.

Autorka fotografii wykonała ten eksperyment, aby udowodnić, że przysmaki serwowane przez duże sieci to sama chemia. W przeciwnym razie żywność już dawno by się zepsuła.

To jednak nie jest aż tak oczywiste. Lokale gastronomiczne są poddawane regularnej kontroli, dlatego niektórzy sceptycy winę zrzucają nie na sztuczne dodatki, ale ogromną ilość soli. To ona ma odpowiadać za konserwację tych dań.

Zobacz również: POZNAJ MANIPULACJE W FAST-FOODACH!

 

fast food

fot. zrzut ekranu seriouseats.com

Na deser - hamburgery ze znanej gastronomicznej sieciówki po 25 dniach. Jest się czego obawiać?

 

Polecane wideo

Komentarze (1)

Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 10.05.2016 02:07
I tak tam żrecie więc dajcie sobie siana hipokryci z tym pouczaniem co dobre a co zle !
odpowiedz

Polecane dla Ciebie