Jak przejść na wegetarianizm? Wystarczy spojrzeć, co producenci robią z mięsem!

Zobacz, jak pompowane są kurczaki.
Jak przejść na wegetarianizm? Wystarczy spojrzeć, co producenci robią z mięsem!
30.10.2015

Zdecydowana większość z nas nie wyobraża sobie życia bez mięsa. Wydaje nam się, że dieta bogata w pokarmy pochodzenia zwierzęcego gwarantuje siłę, odporność i zdrowie. Wyeliminowanie kotletów i wędlin z jadłospisu nie jest konieczne, a nawet szkodliwe. W końcu ludzie zajadają się nimi od wieków i nikt jeszcze od porcji zwierzęcego białka nie umarł.

Czy to do końca prawda? Kolejne badania potwierdzają, że przetworzona żywność bardzo niekorzystnie wpływa na ludzkie zdrowie. Reakcje alergiczne, choroby jelit, nowotwory, a w rezultacie nawet zgony mogą być spowodowane niepozornym mięsem. Wszystko dlatego, że coraz trudniej o drób czy wołowinę, które nie byłyby nafaszerowane chemią i antybiotykami.

Powód jest prosty – mięso ma wyglądać jak najlepiej i zachowywać zdatność do spożycia jak najdłużej. Jak to się robi? Po obejrzeniu tych nagrań wielu zastanowi się nad przejściem na wegetarianizm.

Tak „pompuje się” kurczaki. Mięso wygląda lepiej, a na dodatek więcej waży. W najlepszym wypadku wstrzykiwana jest woda z konserwantami, w najgorszym – chemia, którą trudno później rozpoznać.

Polecane wideo

Komentarze (14)

Ocena: 5 / 5
Zoo (Ocena: 5) 04.11.2015 17:52
Piszecie że mieso jest nafaszerowane chemia i antybiotykami. Owocw i warzywa też są nafaszerowane chemią i antybiotykami. Wszystko jest teraz nafaszerowane chemią, pryskane, albo GMO. Nie tylko mięso.
odpowiedz
inferno (Ocena: 5) 31.10.2015 02:43
teraz namiętnie mięsem zajada się już tylko wiejskie buractwo. nie mówię, że każdy ma być wegetarianinem (chociaż sama jestem od ponad 11 lat), ale każdy kto ma jakąś świadomość lub/i zjeździł trochę swiata, zna tyle bezmięsych i wybornych potraw, że schabowy z pyrami czy "a co to za łobiad bez minsa" to nie jego credo ;]
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 30.10.2015 19:20
Je się to na co stać. Warzywa też są pryskane i sztucznie hodowane.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 30.10.2015 17:13
ja mam takie szczęście, że mieszkam na wsi i można w wielu miejscach kupić mięso 10000% lepsze niż jest w sklepach sprzedawane. Co do wegetarianizmu to bym się spierała, nie każdy organizm i kategoria krwi człowieka może sobie pozwolić na niejedzenie mięsa, także można mieć lepiej na sumieniu bo zwierzątka przeżyją, ale za to zrobić sobie krzywde
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 30.10.2015 16:35
Ja nie moge uwierzyc co jem ,chce mi sie zygac .wszystkich nas potruja ,jak tak mozna ,gdzie kontrole .Caly ten zasrany sanepid to fikcja .
odpowiedz

Polecane dla Ciebie