Śniadania z różnych stron świata! Co jedzą Japończycy, Hiszpanie, Nigeryjczycy...?

Zobaczcie, na co każdego poranka stawiają Japończycy, co jedzą mieszkańcy Izraela, a także jaka potrawa dodaje energii Brazylijczykom!
Śniadania z różnych stron świata! Co jedzą Japończycy, Hiszpanie, Nigeryjczycy...?
16.07.2015

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia, dlatego to takie istotne, aby było pełnowartościowe i pożywne. I choć kochamy klasykę w postaci jajecznicy, kanapek czy francuskich tostów, wciąż staramy się szukać nowych inspirujących przepisów z różnych stron świata.

Zobaczcie, na co każdego poranka stawiają Japończycy, co jedzą mieszkańcy Izraela, a także jaka potrawa dodaje energii Brazylijczykom!

1. Izrael - Szakszuka

Szakszuka cieszy się największą popularnością w Izraelu i Tunezji. Łączy w sobie pomidory, ostrą paprykę, kumin, pietruszkę, paprykę, ser feta i sadzone jajka. To niezwykle proste w przygotowaniu danie, doda ci mnóstwo energii z rana! 

 

grillowana ryba

2. Japonia - grillowana ryba

Japończycy naprawdę wzięli sobie do serca zalecenia, aby to właśnie śniadanie było najbardziej obfitym posiłkiem dnia. W Japonii od razu po przebudzeniu możesz więc liczyć na grillowaną rybę, zupę miso, ryż i herbatę.

Chicharron

3. Peru - Ceviche lub kanapka Chicharron

Jeśli kiedykolwiek odwiedzicie Limę, koniecznie spróbujcie Ceviche, sałatki z owocami morza lub kanapki Chicharron, ze smażoną wieprzowiną i cebulą.

churro

4. Hiszpania - Churro

Deser na śniadanie? Jesteśmy na tak! Hiszpanie myślą ponownie, dlatego często z rana serwują sobie churro, czyli ciasto smażone w głębokim oleju, tworzące długie pręty o przekroju w kształcie gwiazdki. 

mangu

5. Dominikana - Mangu

Mieszkańcy Dominikany zazwyczaj na śniadanie spożywają Mangu, czyli gotowane, zielone banany z masłem, salami, serem i jajkami. 

Changua

6. Kolumbia - Changua

W Kolumbii najczęściej na śniadanie serwuje się Changuę, czyli zupę z mleka, szalotki i sera.

Kai Luak

7. Tajlandia - Kai Luak

Zapomnijcie o jajecznicy czy sadzonych! W Tajlandii podaje się jajka na miękko w małych kieliszkach i wypija jednym haustem! Na zdrowie!

 

Komentarze (1)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 18.07.2015 10:47
Lubię takie artykuły. Ja dzisiaj na śniadanie jem lody bananowe z mango (mrożone banany zmiksowane z mango). Pycha!
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo