Nie uwierzysz, co lekarze wyciągnęli z jej brzucha! 15-latka przez rok żywiła się własnymi...

Nastolatka cierpi na zaburzenie, o którym rzadko się mówi. Sprawdź, czy też nie masz z tym problemu.
Nie uwierzysz, co lekarze wyciągnęli z jej brzucha! 15-latka przez rok żywiła się własnymi...
02.07.2015

Kiedy nastolatka odmawia jedzenia i coraz bardziej chudnie, powód może być tylko jeden – wpadła w sidła anoreksji. Zaburzenia odżywiania to zmora naszych czasów, więc skojarzenie wydaje się jak najbardziej zasadne. Rzadko zdajemy sobie sprawę, że przyczyną może być coś zupełnie innego. Coś, o czym głośno się nie mówi, bo takie rzeczy przecież „nie mają prawa się wydarzyć”. Tym razem się wydarzyły.

15-letnia obywatelka Indii z tygodnia na tydzień zachowywała się coraz bardziej dziwnie. Odmawiała pożywienia albo zabierała je ze sobą, by pozbyć się go w najbliższym koszu na śmieci. Nie odczuwała głodu. Chociaż oficjalnie nie jadła zupełnie nic, jej żołądek był wciąż pełny. Do tego stopnia, że z czasem przestała także pić. Nie była w stanie, bo nawet woda przestała się w niej mieścić.

Podejrzewano, że może to być spowodowane nowotworem. Wielki guz mógł wypełnić jamę brzuszną i uniemożliwić przyjmowanie pokarmów. Przyczyna okazała się mniej groźna, ale i tak zagrażała jej życiu.

trichofagia

Kavita Kumari przez rok cierpiała z powodu choroby, z której nawet nie zdawała sobie sprawy. To tak zwany zespół Roszpunki, czyli niedrożność jelit. Jaka jest jej przyczyna? W tym przypadku winna okazała się trichofagia, czyli kompulsywny nawyk zjadania... włosów. Cierpiący na to schorzenie przeżuwają własne, rosnące jeszcze włosy, po czym odgryzają je i połykają.

Przez wiele miesięcy nastolatka wprowadziła do swojego organizmu ogromną ilość własnych, a także cudzych włosów. Te utworzyły w jej jelitach i żołądku ogromny kołtun, który zablokował przepływ pokarmu i napojów. Już po operacji przyznała, że kiedy nie miała siły wyrywać już własnych włosów, sięgała po owłosienie koleżanek z klasy.

Aby pozbyć się problemu, konieczny był inwazyjny zabieg.

trichofagia

Lekarze musieli dotrzeć do zatkanych jelit 15-latki. Nawet oni nie spodziewali się tego, co z nich wyciągną. W czasie operacji lekarz przez dłuższą chwilę wydobywał z ciała nastolatki ogromny kołtun. Miał ponad 1,5 metra długości i był tak szeroki, że skutecznie zablokował jej układ pokarmowy. Dziewczynka z oczywistych względów nie mogła przełykać pokarmów, a na kilka dni przed operacją przestała także przyjmować płyny.

Zabieg to dopiero początek jej leczenia. Konieczna będzie także wielomiesięczna psychoterapia, która ma spowodować, że młoda obywatelka Indii przestanie jeść włosy.

Zobaczcie, co lekarze wyciągnęli z jej jelit...

trichofagia

Kołtun zjedzonych włosów wyciągnięty z jelit 15-latki.

trichofagia

Zalegające w jelitach włosy były tak długie i grube, że uniemożliwiały przyjmowanie pokarmów i płynów.

Polecane wideo

Komentarze (9)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 02.07.2015 18:59
coś obrzydliwego...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 02.07.2015 10:03
Ja w okresie dojrzewania bardzo się przejmowałam wszystkim i się bardzo stresowałam, a poza tym mam przechodziła menopauzę i była jedna wieczna awantura w domu i wtedy właśnie nerwowo ssałam i gryzłam włosy. Nie wiedziałam wtedy nawet że to jakieś zaburzenie. To jest strasznie dziwne i jak teraz o tym pomyśle to nie wiem jak to mogłam robić, ale psychika ludzka jest czasami nieodgadniona.
zobacz odpowiedzi (2)
Anonim (Ocena: 5) 02.07.2015 09:52
mam trichotillomanie, która jest połaczona z trichofagią obydwie te rzeczy są ochydne, ale niestety nieuleczalne
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 02.07.2015 02:37
W medycynie to sie nazywa beozar
zobacz odpowiedzi (2)

Polecane dla Ciebie