Tych pokarmów i leków nigdy ze sobą nie łącz! (To może być zabójcze)

Garść pożytecznych informacji, które uchronią Cię przed najgorszym.
Tych pokarmów i leków nigdy ze sobą nie łącz! (To może być zabójcze)
14.07.2014

Czasami drwimy z naukowców. Zwłaszcza tych amerykańskich, którzy są w stanie udowodnić wszystko, wzajemnie wykluczając swoje wnioski. Czasami jednak warto wziąć sobie ich rady do serca, szczególnie te dotyczące żywienia. I wcale nie chodzi o kolejną cudowną dietę, ale coś, na co kompletnie nie zwracamy uwagi. Chodzi o łączenie ze sobą niektórych pokarmów i leków. Jeśli nie posiadamy odpowiedniej wiedzy – możemy zrobić sobie krzywdę.

Pewnie nie zdajesz sobie sprawy, że pyszne i niepozorne truskawki mogą Cię wykończyć. Tak samo jak swojski bigos czy uwielbiana przez Polaków herbata. Oczywiście, muszą zaistnieć konkretne przesłanki – ukryta choroba lub przyjmowanie specjalistycznych leków. Jeśli jednak nie dotrzesz do odpowiednich informacji, nigdy nie dowiesz się, w czym naprawdę tkwi problem.

Poznajcie produkty i leki, których nigdy nie należy ze sobą łączyć. W najlepszym przypadku specyfiki przestaną działać, a w najgorszym – może to być Twój ostatni posiłek. Informacje pochodzą z serwisu sfora.pl, który zgromadził kilka najważniejszych faktów.

łączenie pokarmów

WÓDKA

Mocny napój alkoholowy nigdy nie działa na nas korzystnie, ale szczególnie mocno powinny uważać osoby, które przyjmują leki na obniżenie ciśnienia. Wódka wzmacnia ich działanie i może obniżyć ciśnienie krwi do niebezpiecznie niskiego poziomu.

łączenie pokarmów

SOKI OWOCOWE

Pomarańczowe, grejpfrutowe, porzeczkowe – Polacy uwielbiają soki z kwaśnych owoców. Nie zdają sobie jednak sprawy, że nie należy nimi popijać lekarstw, a zwłaszcza antybiotyków. Popijając je takim napojem, praktycznie przestają działać.

łączenie pokarmów

KAWA

Rzadko słyszy się o tym, by popijać wódkę kawą, ale jeśli Ci się to zdarza – uważaj. Pod żadnym pozorem nie łącz także alkoholu z napojami energetycznymi bogatymi w kofeinę. Taka mieszanka dramatycznie podnosi ciśnienie, prowadzi do duszności i kołatania serca. Kolejny etap to już zawał.

łączenie pokarmów

WITAMINA K

Leki przeciwzakrzepowe podawane są pacjentom, którzy ze względu na kontuzję mają unieruchomione kończyny, a także w przypadku problemów z sercem. W czasie takiej kuracji musisz zrezygnować z pokarmów zawierających duże ilości witaminy K, czyli m.in. bigosu, brukselki czy kalafiora, bo inaczej przestaną działać.

łączenie pokarmów

TYRAMINA

Pewnie nie zdajesz sobie z tego sprawy, ale pokarmy takie jak sery dojrzewające, banany, ryby, awokado czy wątróbka zawierają w sobie związek podnoszący ciśnienie, czyli tyraminę. Jeśli przy okazji przyjmujesz antydepresanty, jej działanie będzie jeszcze silniejsze. To krótka droga do zawału.

łączenie pokarmów

POTAS

Zazwyczaj skarżymy się na jego niedobór, ale nie warto przesadzać w drugą stronę. Mało kto wie, że spożycie zbyt dużej ilości truskawek, pomidorów, owoców cytrusowych czy bananów może spowolnić pracę serca, a nawet je zatrzymać.

łączenie pokarmów

ŻELAZO

Związek ten szczególnie polecany jest kobietom w ciąży lub w przypadku zbyt obfitych miesiączek. Uzupełnianie jego niedoborów jest bardzo ważne. Grunt, to nie popijać żelaza herbatą lub kawą. W pierwszym przypadku preparat staje się słabszy nawet o 60 procent, a w drugim – o 40.

łączenie pokarmów

GREJPFRUT

Smaczny owoc może wyrządzić nam wielką krzywdę. Zwłaszcza, jeśli równocześnie przyjmujemy leki. Grejpfrut zmienia działanie większości z nich! Popijanie tabletki sokiem z grejpfruta może nawet wywołać sepsę, a w przypadku specyfików antyalergicznych – zaburzenia pracy serca.

Komentarze (12)

Ocena: 4.92 / 5
Anonim (Ocena: 5) 08.03.2015 13:05
Od siebie mogę polecić bezpieczne acetomale, które brane każdego dnia po posiłku pomagają spalić zbędny tłuszcz. Chudniemy zdrowo, bez efektu jojo. - 5 kg w miesiąc. Bez efektów ubocznych.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 15.07.2014 14:00
wtf jadłam banany jak małpa (bo tak je uwielbiam) biorąc antydepresanty i nic kompletnie nic mi nie było, a jakby nawet zwiększyła sie ich skuteczność to w sumie tym lepiej...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 14.07.2014 17:45
Nie wiem jak jest z sokiem pomarańczowym i porzeczkowym ale wiem, że grejpfrutowy ma właściwości, które powodują zwiększenie dawki zażytego leku w organizmie. Były przypadki, że ludzie trafiali do szpitala z zawałem bądź innymi nagłymi dolegliwościami, albo kończyło się to nawet zgonem.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 14.07.2014 15:56
ja reguolarnie wypłukuje sobie żelazo z diety otrębami i kawą. PRzez to zaczynam gubić włosy ale nie mogę przestać pić tej herbaty. Mam jakiś przymus wypicia 8-9 kubków dziennie
odpowiedz
med (Ocena: 4) 14.07.2014 06:55
"Popijanie tabletki sokiem z grejpfruta może nawet wywołać sepsę" Cooo? :) Napiszcie coś więcej, bo na medycynie o tym nie uczą!
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo