Musli, witaminowe napoje i sałatki wcale nie są takie zdrowe. Sprawdź, dlaczego!

Te produkty wcale nie pomogą Ci schudnąć.
Musli, witaminowe napoje i sałatki wcale nie są takie zdrowe. Sprawdź, dlaczego!
28.03.2014

Na pewno znacie to uczucie, gdy odchudzacie się już od jakiegoś czasu, ale wciąż nie zauważacie widocznych efektów. Często może być to skutkiem niewiedzy, a co za tym idzie - złych nawyków żywieniowych. Nie możesz myśleć stereotypowo i nie powinnaś też sugerować się wszystkim, co czytasz. Niekiedy to, co ogólnie uważamy za zdrowe, wcale takie nie musi być.

Oto 7 rzeczy, o których na pewno myślałaś, że są niskokaloryczne i pomagają schudnąć, a w rzeczywistości może się okazać, że jest całkiem odwrotnie.

1. Sałatki

Chyba najbardziej oczywista potrawa, którą uważamy za zdrową. Rzeczywiście, jeśli przygotowujesz ją z dużą ilością zielonych liści i warzyw, ma ona wiele składników odżywczych. Musisz jednak uważać, zamawiając sałatkę w restauracji czy kupując gotową. Wszelkie dressingi dodawane do warzyw czasami są bardziej kaloryczne niż podwójny cheesburger. Dlatego mówimy TAK sałatkom - ale tylko takim, które przyrządzisz sama. Zdrowo i bez kalorii. 

musli

2. Musli

Większość musli, które możemy kupić w sklepach, ma bardzo dużo cukru, a przez to także kalorii. Jedna szklanka może zawierać nawet 600 kalorii!

Napoje dla sportowców

3. Witaminowe napoje

Zamiast napojów witaminowych i tzw. `sports drinks`, wybieraj suplementy, które są nie tylko zdrowsze, ale także tańsze. Poza tym drinki dla sportowców, jak sama nazwa wskazuje, są stworzone dla sportowców, którzy rzeczywiście potrzebują pewnych składników, aby prawidłowo odbywać swoje codzienne treningi. 

Wrap

4. Wrapy

Ludzie często myślą, że wrapy są zdrowym i pożywnym pomysłem na obiad. Aby rzeczywiście miały one składniki odżywcze i były niskokaloryczne, powinnaś wybierać wrapy z pełnowartościowego zboża i łączyć je z sałatą i innymi warzywami. 

wystawa sklepowa

5. `Bez tłuszczu`

To zaskakujące, że dla wielu z nas żywność, opisana zwrotami `bez tłuszczu` staje się przyciągająca. Żyjemy w przeświadczeniu, że tłuszcz jest dla nas niezdrowy i nie powinniśmy go jeść. To jednak nie jest takie proste. Producenci zamiast tłuszczu, dodają barwniki i konserwanty, co prowadzi do tego, że zamiast niego zjadamy bardzo duże ilości cukru i soli. 

Smoothie

7. Smoothie

W ostatnim czasie smoothie stały się naprawdę bardzo popularne. Jeśli przygotowujesz je w domu z warzyw lub owoców i jogurtu, kilka razy w tygodniu, to rzeczywiście dostarczasz swojemu organizmowi wielu protein. Jeśli jednak codziennie kupujesz w sklepie sztuczne napoje, jedyne co zyskujesz, to dodatkowy, niezdrowy cukier. 

Batoniki

6. Batoniki dodające energii

Często batoniki te przedstawiane są w taki sposób, abyśmy myślały, że są naprawde zdrowe. W rzeczywistości jednak są one jedynie trochę lepsze od tabliczki czekolady. Mają bardzo dużo cukru, białej mąki i innych, niezdrowych składników. 

Komentarze (13)

Ocena: 5 / 5
klara5 (Ocena: 5) 16.09.2016 22:17
Szczerze mówiąc poleciłabym inne rozwiązanie jakim jest dokładnie takie musli http://musli4u.pl/ Mozecie skomponowac swoją lub wybrać gotową mieszankę.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 08.03.2015 21:59
Spróbujcie brać każdego dnia acetomale - 5kg w ciągu miesiąca. Można zdrowo schudnąć bez efektu jojo bez wielkich wyrzeczeń żywieniowych. Jestem strasznie zadowolona i szczerze polecam.
odpowiedz
mela (Ocena: 5) 28.03.2014 20:37
a co sądzicie o musli z biedry? vitella czy jakoś tak..
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 28.03.2014 11:09
"Dostarczasz swojemu organizmowi wielu protein" lol, "proteiny" to nie jest synonim "składników odżywczych" (tak by wynikało z tekstu :D), to przecież po prostu białka proste. Artykuły tutaj są NIEZWYKLE profesjonalne, doskonałe zarówno pod względem stylistycznym jak i merytorycznym.
zobacz odpowiedzi (2)
Anonim (Ocena: 5) 28.03.2014 08:51
biala truskawka w srodku lepiej pasowala do zdjecia;)
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo