Alkoreksja - niebezpieczne zjawisko wśród kobiet

6 piw zamiast obiadu? Współczesne imprezowiczki nie chcą rezygnować z dobrej zabawy przy alkoholu, a jednocześnie zależy im na dbaniu o linię. Jaki to daje efekt? Bardzo groźny.
Alkoreksja - niebezpieczne zjawisko wśród kobiet
16.06.2008

Alkoreksja jest nowym zjawiskiem, szczególnie rozpowszechnionym wśród studentek. Nie wyobrażają sobie one spędzenia nocy w klubie bez picia alkoholu, a wiedząc, że jest on wysokokaloryczny, rezygnują z jedzenia. I tak na przykład porcja spaghetti to około 700 kcal, co równoważy wypicie 5 drinków. Odmówienie sobie 4 ciastek pozwala wypić aż 6 kieliszków wódki.

Dietetyczka, Louise Noble, tłumaczy: „Młode kobiety są pod presją środowiska, które wymusza na nich raczej picie niż jedzenie. Z drugiej strony upijanie się do nieprzytomności wydaje się społecznie akceptowane w większym stopniu, niż objadanie się”.

Taki tryb życia niesie ze sobą poważne skutki. Zaczyna się łagodnie, od problemów z trawieniem, a skończyć się może nawet anoreksją. Kobiety „zagładzają się z kieliszkiem w ręku”. Dlatego przestrzegamy was dziewczyny - nie przechodźcie na dietę alkoholową. Może ona mieć fatalne konsekwencje dla waszego zdrowia. Nie wspominając już o urodzie - poszarzała cera, suche włosy i zżółknięte paznokcie nie dodadzą uroku żadnej kobiecie.

Polecane wideo

Komentarze (64)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 18.04.2009 16:02
nie o to idzie, żeby leżeć nieprzytomnie i za przeproszeniem rzygać pod siebie, ale krytyka za picie alkoholu jest nieuzasadniona. każde pokolenie w latach młodości piło alkohol. generalizować też nie można, że cała młodzież, i że wszystkie studentki. Fakt, często się zdarza, że zamiast jedzenia - alkohol, potem problemy żołądkowe (wiem po sobie). Ale ja np nie zastępowałam jedzenia alhokolem, po prostu miałam postanowienie że nie jem po 17, a że potem były imprezy, to tak wychodziło... Głupi błąd młodości. Ale tak czy inaczej każdy musi doświadczyć tego na sobie, ostrzeganie nic nie pomoże. A nazywanie tego dietą alkoholową jest bzdurne.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 18.04.2009 10:57
A ja nie piję i żyje, więc jakoś można.. o.O
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 16.04.2009 17:19
Jezu kocham alkohol i na takiej diecie jestem od 16 roku życia i jakoś żyję... Może niekoniecznie nic nie jem ale jem bardzo mało, ale nie ma to jak % :)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 16.04.2009 10:10
nie używała bym w ogóle słowa 'dieta' przed słowem 'alkoholowa' ...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 27.01.2009 21:11
ale ma zajebiste cyce ta panna na zdjeciu wooho! sexuuuuu sexu sexu sexu sexu sexu sexu sexu!!!
odpowiedz

Polecane dla Ciebie