Oto 7 pozornie zdrowych (i dietetycznych) produktów, które są megakaloryczne (Unikaj ich, jeśli jesteś na diecie)

Niektóre artykuły spożywcze uważane za zdrowe w rzeczywistości wcale takie nie są.
Oto 7 pozornie zdrowych (i dietetycznych) produktów, które są megakaloryczne (Unikaj ich, jeśli jesteś na diecie)
29.08.2013

Szklanka soku pomarańczowego, grillowana pierś kurczaka i sałatka – brzmi jak zdrowy obiad, prawda? Cóż, musimy cię rozczarować. Niektóre rzeczy wcale nie są aż tak zdrowe, jak się powszechnie uważa.

Wiele z was zapewne kupuje produkty `light`, które zawierają podobno mniej tłuszczu lub wcale nie zawierają cukru. Okazuje się jednak, że mnóstwo z nich tak naprawdę wcale nie wpływa pozytywnie na wasze zdrowie. Wręcz przeciwnie.

Oto lista 7 produktów, które wbrew pozorom wcale nie są zdrowe. Warto się z nią zapoznać, aby być świadomym popełnianych przez siebie błędów żywieniowych.

MARGARYNA

Niektórzy myślą, że margaryna jest zdrowsza od masła, bo zawiera mniej tłuszczu. Z drugiej strony ma w sobie tłuszcze trans, które prowadzić mogą nawet do chorób serca.

pozory mylą

GOTOWA SAŁATKA

To, że nazwa produktu zawiera w sobie słowo `sałatka` wcale nie musi oznaczać, że kupując ją, zjesz dietetyczny posiłek. Wszystkie gotowe miksy warzywne dostępne w sklepach spożywczych zawierają mnóstwo ulepszaczy i bardzo kaloryczne dressingi. Warto o tym pamiętać, kiedy wyskoczysz po coś na ząb w czasie przerwy w pracy i będziesz chciała kupić sobie np. sałatkę warzywną w osiedlowym sklepiku.

OWOCOWY JOGURT

Tylko jogurt naturalny niskosłodzony jest tak naprawdę zdrowy i dietetyczny. Wszystkie jogurty owocowe zawierają duże ilości cukru, barwników i ulepszaczy. To wszystko sprawia, że wcale nie są one tak zdrowe dla organizmu, jak może się wam wydawać.

SMOOTHIES

Jeśli koktajle przygotowujesz własnoręcznie i wiesz, co wchodzi w ich skład, to są one jak najbardziej zdrowe. Chyba że dorzucisz tam kilka łyżek cukru, lody i tłusty jogurt, który lepiej zastąpić mlekiem o niskiej zawartości tłuszczu. Staraj się unikać kupowania gotowych smoothies w kawiarniach, gdyż ich skład daleki jest od naturalności, a tym samym jeszcze dalszy od dietetyczności.

NAPOJE TYPU `LIGHT`

Dla wielu osób napój light jest świetnym substytutem zwykłego – pijąc go ma się poczucie, że oszukało się system. W końcu nie dostarczamy organizmowi tego złego cukru, który jest naszym śmiertelnym wrogiem. Guzik prawda! Napoje typu `light` słodzone są zazwyczaj substytutem cukru, a mianowicie aspartanem, który jest bardzo niezdrowy dla organizmu. Cukier najlepiej zastąpić stewią, będącą najzdrowszym z istniejących słodzików.

SOK OWOCOWY

Wszystkie reklamy wmawiają nam, że kolorowe soki z kartonów to samo zdrowie. Prawda jest jednak taka, że aby owocowy sok zawierał wszystkie witaminy, należy zrobić go własnoręcznie. W produktach z kartonów znajdziecie w zasadzie sam syrop fruktozowy odpowiedzialny za wiele zaburzeń metabolizmu.

NAPOJE DLA SPORTOWCÓW

Napoje typu Gatorade uważane są za źródło elektrolitów, które powinien serwować sobie każdy człowiek uprawiający sport. Niestety są one bardzo kaloryczne. Dlatego jeśli ćwiczysz, by zrzucić nadwagę, lepiej się nimi nie posiłkuj – z ich powodu możesz nie zauważyć postępów w walce o smukłą sylwetkę.

Komentarze (22)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 09.03.2015 16:47
Bez przesady, jak się coś lubi to nie trzeba unikać całkowicie, tylko nie przesadzać z ilością jedzenia tego. Zresztą jak się łyka acetomale to nic takiego nie jest straszne a i tak dalej się chudnie ok 1 kg na miesiąc :)
odpowiedz
zocha (Ocena: 5) 30.08.2013 13:33
ASPARTAM, nie aspartan
odpowiedz
pati (Ocena: 5) 30.08.2013 03:59
Napój owocowy może i jest niezdrowy, ale sok owocowy czy nawet warzywny jest 100%, chyba, że producent mija się z prawdą w deklaracji składu, zawartej na opakowaniu. Często mylące mogą być dla konsumentów hasła zawarte na opakowaniach, typu "sok" czy "nektar". Dlatego warto przeczytać, jaki dany produkt ma rzeczywiście skład, zamiast kierować się pojedynczymi hasłami czy ceną :)
odpowiedz
ZU (Ocena: 5) 29.08.2013 18:49
"Guzik prawda!" hahahha dobre słowo xD
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 29.08.2013 13:12
Margaryna miękka w kubku nie zawiera tłuszczów trans, a tłuszcze roślinne są zdrowsze od zwierzęcych (masło) jeśli chodzi na przykład o sprawę cholesterolu. A w sokach nie ma syropu fruktozowego, tylko cukier, to w napojach jest syrop :)
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo