Jak COCA-COLA działa na zęby? Gorzej niż myślałaś: Identycznie jak crack albo amfetamina!

Coca-cola została porównana do amfetaminy. Nowe straszne dane na temat jednago z naszych ulubionych napojów...
Jak COCA-COLA działa na zęby? Gorzej niż myślałaś: Identycznie jak crack albo amfetamina!
28.05.2013

Uzależnienie od coca coli nie tylko wpływa negatywnie na twoją sylwetkę, ale przede wszystkim niesamowicie niszczy zęby! Pewnie wiele z was zdaje sobie sprawę z powagi sytuacji, gdyż o szkodliwości tego napoju mówi się już od lat. Najnowsze badania przyniosły jednak nowe argumenty, dla których warto ograniczyć picie tej cukrowej bomby.

Doktor Mohamed Bassiouny, profesor Temple University School of Dentistry w Filadelifii, przeprowadził badania, które wykazały, że dla ludzkich zębów uzależnienie od coca coli jest równie wyniszczające co uzależnienie od metamafetaminy

Jeśli czujecie się bezpieczne, bo pijecie napoje gazowane reklamowane jako `bezcukrowe`, to jesteście w błędzie – zęby niszczy kwaśny odczyn w nich zawarty, a nie sam cukier. Jednak nie warto wpadać w panikę, gdyż dopiero picie dwóch litrów coli dziennie przez kilka lat może doprowadzić twoje uzębienie do całkowitej ruiny. 

Jak dowiodły badania, osoby z tak poważnym uzależnieniem od słodkich napojów gazowanych mają te same problemy z zębami co narkomani przyjmujący amfetaminę i crack. Zatem następnym razem zanim sięgniesz po szklankę napoju gazowanego zastanów się, czy stać cię na kosztowne usługi dentystyczne w przyszłości.

Komentarze (25)

Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 05.02.2017 08:11
Od coli w glowie sie pierd...
odpowiedz
ja (Ocena: 5) 01.09.2015 22:54
ja mam już 4 z przodu a wypijam prawie 2litry coca col dziennie i nic mi nie jest
odpowiedz
lol (Ocena: 5) 23.11.2014 19:21
gożej niz w WC
odpowiedz
Sosquake (Ocena: 5) 18.04.2014 14:38
Ja pije od 6 lat, codziennie 2 litry. Do dentysty tylko wchodzę i wychodzę, żadnych dziur nie mam. Więc to gówno prawda
zobacz odpowiedzi (1)
xxddarc (Ocena: 5) 08.08.2013 19:21
mnie cola brzydzi, bo czuję ta chemie w ustach i rzygać się chce, a na dodatek gazowana! omg, gazowaną to tylko wodę lubie nic więcej, polecam nie picie. Bo picie skraca życie :)
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo