Odżywianie się: 3 błędy, które PRAWDOPODOBNIE popełniasz, jeśli pracujesz!

Praca na pełen etat często przyczynia się do zaniedbania naszej diety.
Odżywianie się: 3 błędy, które PRAWDOPODOBNIE popełniasz, jeśli pracujesz!
25.05.2013

Codziennie rano wybiegasz w pośpiechu, aby zdążyć na czas do pracy, pomijając przy tym śniadanie. Po drodze zaczyna ci burczeć w brzuchu, więc w najbliższym sklepie kupujesz drożdżówkę, a potem głodujesz do wieczora. Ten scenariusz brzmi znajomo? Jeśli tak, jesteś żywym przykładem na to jak praca może niszczyć zdrową dietę.

Magazyn `Przyjaciółka` przygotował listę 3 największych błędów żywieniowych popełnianych przez pracujące kobiety. Oto i one:

ZA DUŻO WĘGLOWODANÓW

Przyjmowanie węglowodanów w zbyt dużej ilości powoduje wzrost apetytu. Aby zaspokoić niekończące się uczucie głodu sięgamy więc po kolejne produkty bogate w cukier. Po prostu błędne koło! Węglowodany zawarte w białym pieczywie i słodyczach w zasadzie nie mają żadnych składników odżywczych, a spożywane wieczorem tylko zwiększają nasze zapotrzebowanie na produkty je zawierające. W konsekwencji objadamy się i kładziemy się spać. A w czasie snu nasza kolacja odkłada się nam w boczkach, gdyż nie mamy możliwości na jej spalenie.

ZBYT DŁUGIE PRZERWY MIĘDZY POSIŁKAMI

Jeśli po śniadaniu następnym posiłkiem jest dla ciebie dopiero kolacja to wiedz, że nie ma lepszego sposobu na przybranie na wadze. Długie przerwy między posiłkami spowalniają bowiem przemianę materii. Zatem, aby utrzymać świetną sylwetkę postaraj się jeść regularnie. Jeśli spędzasz w pracy 8 godzin zjedz dwa posiłki z trzy- lub czterogodzinnym odstępem. Jednym z nich może być kanapka lub sałatka, a drugim nieduży jogurt bądź owoc. 

REZYGNACJA ZE ŚNIADANIA

Pamiętaj! Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia i nie możesz z niego rezygnować, jeśli chcesz zdrowo się odżywiać. To jest fakt znany od wieków. Po kilku godzinach snu nasz organizm wprost błaga o to, by go nakarmić. Jeśli nie zrobisz tego od razu i wyjdziesz z domu bez śniadania, uczucie głodu nie opuści cię przez cały dzień. W związku z tym będziesz ciągle podjadać, na czym ucierpi twoja figura!

Choć w pracy ciężko jest stosować się do zaleceń dietetyków, warto się o to postarać. W grę wchodzi bowiem nie tylko utrzymanie smukłej sylwetki, ale i nasze zdrowie

Polecane wideo

Komentarze (17)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 09.03.2015 18:01
U mnie było za dużo wszystkiego, musiałam to sobie jakoś uporządkować - jem małe śniadanie, potem lunch. Obiad już w domu jem, po nim obowiązkowo biorę acetomale i ok 21 kolacja. Schudłam 8 kg w dwa miesiące.
odpowiedz
Zera (Ocena: 5) 16.07.2013 19:08
a czy takie czopki nie rozleniwiają jelit? mam problemy z zaparciami ale nie chce stale używać czopków tylko w razie potrzeby.
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 09.07.2013 19:12
O... nigdy nie słyszałam o tych czopkach. Choć zawsze miałam opory przed stosowaniem tego typu rzeczy, teraz jestem już tak zdesperowana, że chyba zaraz pójdę do apteki i je kupię. Jem dużo błonnika, piję jogurty, ziółka i nic :( Mam nadzieję, że choć one mi pomogą.
odpowiedz
ole ole (Ocena: 5) 07.07.2013 18:19
w przypadku tych czopków w prosocie użycia tkwi metoda :-) Otóż aplikujesz go sobie, tutaj techniki są różne, juz po kilku minutach czopek zaczyna działać, czyli rozpuszczać się, w zasadzie to działa lekko musująco. No więc masz tego "blokera" w końcówce, nazwijmy to tak lekarsko, odbytnicy, czopek działaąc miejscowo, rozpuszcza "blokera" przesuwając go w kierunku wyjścia :) Jak pewnie zauważyłaś w tej opowieści nie było miejsca na wchłonięcie substancji czopka do krwioobiegu. Bo nic takiego się nie dzieje. Dlatego też mój lekarz polecił mi evaqu nawet jak byłam w ciąży. Jak masz jakieś pytania to śmiało, używałam ich przez kilka miesięcy także trochę się poznałam:-)
odpowiedz
Gabson (Ocena: 5) 07.07.2013 16:18
niestety ja też popełniam masę błędów. ale jak tu odmówić sobie makaronu czy gorzkiej czekolady. mnie też dopadły zaparcia ale stosowałam do tej pory tylko siemie, błonnik ,piłam sporo wody i ziołowych herbatek, ale nie bardzo mi to pomagało. słyszałam tylko o czopkach glicerynowych ale one nie są fajne bo przeczyszczają a to może podrażniać jelita. a te evaqu to na jakiej zasadzie działają?
odpowiedz

Polecane dla Ciebie