IKEA wycofuje ze sprzedaży swoje torciki (tak, te pyszne!), bo znaleziono w nich... bakterie kałowe?!

Instytucje sanitarne wykryły w słodkościach niewielkie ślady bakterii z grupy coli.
IKEA wycofuje ze sprzedaży swoje torciki (tak, te pyszne!), bo znaleziono w nich... bakterie kałowe?!
09.03.2013

Jeżeli w ostatnim czasie zdarzyło ci się odwiedzić sklep IKEA i przy okazji skusić się na deser z tamtejszej restauracji, niestety mamy dla ciebie złą wiadomość. W mediach właśnie pojawiła się informacja, że w czekoladowych ciastach sprzedawanych przez szwedzkiego giganta, znaleziono… bakterie kałowe. Szokującego odkrycia dokonały instytucje sanitarne.

- Bakterie z grupy coli nie są, w przeciwieństwie do bakterii e.coli czy salmonelli, niebezpieczne dla zdrowia - tłumaczy Karolina Horoszczak, rzecznik prasowy Grupy Ikea w Polsce. - Produkt nie odpowiada jednak naszym restrykcyjnym zasadom związanym z jakością żywności, dlatego postanowiliśmy wycofać wszystkie ciasta wyprodukowane w tym samym okresie, co te, w których zostały znalezione bakterie. Jesteśmy w kontakcie z dostawcą, by poznał pełen obraz sytuacji.

Choć dwie partie ciast migdałowych z czekoladą i toffi zniknęły w środę ze sklepów IKEA, pozostałe torciki nadal są w sprzedaży. - Wszystkie torciki, które mamy obecnie w ofercie, są bezpieczne - zapewnia Karolina Horoszczak.

Skusicie się?

Komentarze (28)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 09.03.2015 18:32
Dlatego nigdy nie jadam w IKEI - w ogóle szwedzki stół w markecie, gdzie jedzenie leży cały dzień na wierzchu... NIE. Przy okazji jak się spasłyście takimi świństwami to polecam obczaić acetomale - odchudzają ok 5 kg w miesiąc mniej. I poprawiają stan cery, skóra jest bardziej elastyczna... no i nie ma co jadać w takich miejscach jak IKEA.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 14.04.2013 18:36
ostatnio przypał jeść coś w IKEI, najpierw była afera z mięsem, teraz z tym tortem.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 14.04.2013 18:01
zacznijmy od tego, ze E. coli nalezy do grupy coli...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 14.04.2013 17:47
Dlatego byly takie pyszne ;D
odpowiedz
Ela (Ocena: 5) 14.04.2013 16:31
Ja robię ten torcik sama i uważam, ze jest lepszy od tego z ikei:)))
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo