FAST FOOD jak żółtaczka – niszczy wątrobę, zaburza trawienie! (Nadal masz ochotę na hamburgera?)

Większość z nas nie zdaje sobie sprawy, jak bardzo szybkie dania rujnują nasze zdrowie.
FAST FOOD jak żółtaczka – niszczy wątrobę, zaburza trawienie! (Nadal masz ochotę na hamburgera?)
24.02.2013

Kto z nas przynajmniej raz w życiu nie był w McDonald’sie, KFC, Burger Kingu albo nie próbował kebabów? Nawet jeśli są wśród nas takie osoby, to na pewno stanowią zdecydowaną mniejszość. Wszyscy łakomimy się na szybkie, tanie i cieplutkie bułeczki wypchane mięsem lub chrupiące frytki oblane keczupem. Niestety, taka żywność nie tylko destrukcyjnie wpływa na naszą sylwetkę, ale również na nasze zdrowie.

O tym, jak bardzo szkodliwe są fast foody, informuje dr Drew Ordon, amerykański specjalista ds. żywności. - Tłuszcze nasycone zawarte w takich posiłkach powodują stłuszczenie wątroby. Zmienia się aktywność enzymów wątrobowych, a nasz narząd wykazuje wszelkie cechy zapalenia, co może skutkować jego uszkodzeniem – alarmuje ekspert.

Zdaniem Ordona najbardziej niebezpieczne są frytki, które oprócz dużej ilości tłuszczu i soli, zawierają także cukier. Na liście „zabójców wątroby” znajdują się również cebula oraz pieczony kurczak, ponieważ wchłaniają największe ilości tłuszczu.

Lekarz przestrzega również przed sałatkami, które są serwowane w fast foodach. - Dodaje się do nich glikol propylenowy - dokładnie ten sam, który stosujemy jako środek przeciw zamarzaniu w spryskiwaczach do szyb. W sałatkach używa się go po to, by warzywa zbyt szybko nie więdły. I choć właściciele restauracji twierdzą, że jest on bezpieczny dla naszego zdrowia, to kto z nas chciałby jeść coś z płynem do spryskiwania szyb? – podsumowuje specjalista.

Co Wy na to? Zamierzacie nadal jadać w punktach typu KFC i Burger King?

Komentarze (20)

Ocena: 4.8 / 5
1 (Ocena: 1) 17.07.2016 07:39
Ciołku (autorze),glikol dodaje się do płynu chłodniczego a nie do płynu do spryskiwacza.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 09.03.2015 18:28
Dlatego przestałam jeść fast foody i zajęłam się swoim zdrowiem. Jem dużo ale normalnego jedzenia, raz dziennie biorę acetomale, ćwiczę trochę i ładnie chudnę do tego mam super cerę. Polecam. - 10 kg w dwa miesiące. Już nigdy żadnych frytek bleee.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 26.02.2013 16:29
żółtaczka nie niszczy wątroby, tylko jest skutkiem uszkodzenia wątroby, czy ktoś w ogóle zastanawia się nad tym, co pisze?
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 25.02.2013 15:26
Ja też dalej mam ochote zjeść :)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 24.02.2013 23:01
Odpowiadając na pytanie zawarte w temacie - TAK.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo