Grzaniec & HERBATKA Z PRĄDEM: Jak (tak naprawdę) działają zimowe napoje z alkoholem?

Herbatki z prądem, którymi delektujemy się zimą mogą być bardzo zdradliwe.
Grzaniec & HERBATKA Z PRĄDEM: Jak (tak naprawdę) działają zimowe napoje z alkoholem?
30.12.2012

Gorące, aromatyczne piwo, ciepłe, czerwone wino, herbatka z dodatkiem rumu… Nie ma nic przyjemniejszego niż wypicie szklaneczki rozgrzewającego trunku w mroźny, zimowy wieczór.

Delektując się pysznym grzańcem wychodzimy z założenia, że nic nie działa lepiej na nasze zdrowie. Niektórzy piją ciepłe napoje wyskokowe wręcz zapobiegawczo, uważając, że jeżeli od czasu do czasu nie zaserwują sobie herbatki z prądem to z pewnością dopadnie ich przeziębienie. Wiele osób docenia również antydepresyjna moc gorących alkoholi.

W dobroczynne działanie grzańców można wierzyć lub nie, pewne jest jednak, że napoje te jak żadne inne mogą zwieźć nas na manowce. Gorące alkohole szybko uderzają do głowy. Nagle robi nam się cieplutko i przyjemnie. Przestają nam być straszne nawet najniższe temperatury. A stąd już tylko krok do katastrofy.

Rozgrzani wychodzimy na dwór, gotowi cały dzień szaleć na śniegu. Taka chwila zapomnienia zwykle kończy się mocnym przeziębieniem i przymusowym leżeniem w łóżku. Dopiero wtedy przychodzi opamiętanie i świadomość, że tak łatwo można było uniknąć choroby, wypijając zamiast gorącego alkoholu, równie pyszną i aromatyczna herbatkę z miodem i cytryną.

Komentarze (4)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 09.03.2015 18:51
Uwielbiam grzańca zimą ^^ bałam się czy mogę pić alkohol przez to ze akurat się odchudzam, bo wiadomo i procenty i kalorie... ale nie kolidowało to z acetomale, spokojnie brałam 3 miesiące i schudłam tyle ile chciałam. więc spokojnie i zdrowo można brać.
odpowiedz
Monika (Ocena: 5) 30.12.2012 12:54
uwielbiam grzańca galicyjskiego
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 30.12.2012 11:19
bzdura! ja się od dawna leczę herbatką z prądem (np. herbata+cytryna+żórawinówka) i mam szybszy, lepszy efekt niż bym się faszerowała tymi świństwami z apteki!
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo