Napoje typu LIGHT: Psują nie tylko cerę, ale i zdrowie (ALARM ==> są mocno rakotwórcze!)

Już jedna puszka dziennie może wywołać raka.
Napoje typu LIGHT: Psują nie tylko cerę, ale i zdrowie (ALARM ==> są mocno rakotwórcze!)
28.11.2012

Sięganie po produkty typu light już od paru lat jest w naszym kraju niezwykle modne. Sałatki doprawiamy niskokalorycznymi sosami, pijemy dietetyczne napoje, wybieramy beztłuszczowe przekąski… Zazwyczaj wybór ten odbija się korzystnie na naszej wadze i sylwetce, jednak  niekoniecznie na naszym zdrowiu. Szkodliwe są zwłaszcza niskosłodzone napoje.

Dane, które opublikował niedawno amerykański Narodowy Instytut Zdrowia, są naprawdę alarmujące. Wynika z nich m.in., że już jedna puszka typu light dziennie podnosi ryzyko zachorowania na nowotwór… o 42 procent! Uważać na takie napoje powinni przede wszystkim mężczyźni, ponieważ w ich przypadku prawdopodobieństwo zapadnięcia na szpiczaka mnogiego rośnie aż o 102 procent. - Kobietom, pijącym napoje dietetyczne, zagraża chłoniak. Tutaj ryzyko zachorowania jest większe o 31 procent – dodaje Sfora.pl.

Rezultaty analiz nad aspartamem są tym bardziej przerażające, że uważa się je obecnie za najdokładniejsze w historii. Naukowcy przeanalizowali bowiem dane, dotyczące prawie 80 tysięcy pacjentek i niemal 50 tysięcy pacjentów w okresie ostatnich 22 lat. O jakiejkolwiek pomyłce nie może być zatem mowy.

Komentarze (16)

Ocena: 4.75 / 5
Anonim (Ocena: 5) 09.03.2015 19:10
Napoje zwykle powoduja tycie i psują zęby, light psują cere... a potem człowiek się musi ratować, szukać diet, masci itp. Ja zaczęłam brać acetomale, schudłam 5 kg w miesiąc i poprawiłam sobie cerę. No ale nie każdy o tym słyszał i może sobie pomóc ;/
odpowiedz
Anonim (Ocena: 1) 19.01.2015 14:01
Gdzie literatura? Odnosniki do wynikow badan,do badan? Ps. Bieganie tez jest niezdrowe.niszczy kolana
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 17.01.2015 12:12
Aspartam jest w KAZDEJ gumie do zucia! Ludzie wierza reklama w TV zamiastczytsc etykiety
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 02.08.2014 18:38
niestety,a ludzie piją to co chwilę. sama stawiam na zdrowe soki z oleofarm. bez cukru, bez konserwantów, jedynie wyciskane z owoców. pycha! a smaków też dużo, mój ulubiony to malinowy :)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 29.11.2012 18:55
a gdzie reszta komentarzy papilocie ?
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo