Każda z nas jest na DIECIE średnio przez… 17 lat! CHUDNIEMY & TYJEMY na zmianę...

Wszystko wskazuje na to, że bardziej liczy się dla nas ładny wygląd niż zdrowie.
Każda z nas jest na DIECIE średnio przez… 17 lat! CHUDNIEMY & TYJEMY na zmianę...
23.09.2012

Na pewno znasz ten stan, kiedy postanawiasz sobie twardo: „Od dzisiaj przechodzę na dietę! Będę ćwiczyć i zdrowo się odżywiać, dopóki nie osiągnę swojej wymarzonej wagi!”. Potem przez kilka dni, a może nawet tygodni restrykcyjnie przestrzegasz nowego jadłospisu, by w końcu się złamać i wrócić do starych nawyków. Po pewnym czasie ponownie zaczynasz się odchudzać i tak w kółko. Batalia z dietami zajmuje nam w sumie średnio… aż 17 lat.

Liczbę tę wyliczyli badacze na zlecenie portalu dietetycznego Diet Chef, którzy odkryli również, że kobieta w ciągu całego swojego życia chudnie średnio 9 razy.

- Kiedy panie czeka ślub lub inna ważna uroczystość, są zdeterminowane by zrzucić zbędne kilogramy. W innych okolicznościach nie wytrzymują jednak na diecie długo. Tylko 1 proc. ankietowanych przyznało, że udaje im się to przez rok. Co trzecia kobieta wytrzymuje krócej niż 6 miesięcy, a aż 38 proc. mówi wprost o swoim słomianym zapale do odchudzania – tłumaczy Kevin Dorren, zleceniodawca badania.

Przeszkodą w osiągnięciu pożądanej wagi są zazwyczaj miłość do jedzenia (zadeklarowało ją 35 proc. respondentek) oraz wysokie koszty, jakie pociąga za sobą kupowanie zdrowej żywności.

Zgadzacie się z tym?

Maja Zielińska

Zobacz tutaj:

Te potrawy sprawiają, że nasze ciało brzydko pachnie (nie chodzi tylko o kwestię oddechu)

Jeżeli je zjesz, nie pomogą nawet najładniejsze perfumy.

Smaczne i zdrowe produkty poniżej 50 kalorii

Zbilansowane menu powinno zawierać praktycznie wszystkie produkty w odpowiednich proporcjach.

Komentarze (26)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 24.09.2012 14:43
Wiecie co,ja nie mam idealnej figury i też często myślę; A tam muszę przejśc na jakąś dietę,ale jak wiadomo,nie wychodzi mi to,bo trzeba mieć naprawdę motywacjęi być niezwykle sumiennym,ale nie wyobrażacie sobie jak smieszy mnie cos takiego,że laska mówi,że jest na diecie,pije bo dwa litry herbatek odchudzających,mleko-0,1%,śmietanka do zupy-light,ale jak zobaczy ciacho to oczy jej się świecą i nie odmówi,w pracy obojętnie nie przejdzie obok czekolady-oczywiście poczęstuje się.Bez sensu ;D
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 24.09.2012 10:25
Ja nie mam zamiaru przechodzić na żadną dietę. Przytyłam przez rok około 8 kilogramów, ale to dlatego, że siedziałam w domu i uczyłam się do podwyższania matury - zero aktywności fizycznej. Teraz idę na studia i wiem, że schudnę bez żadnej diety : ) dlaczego? Obowiązkowy wf (na który od lat nie chodziłam), nie lubię gotować, więc będę robić to rzadko, szkoda mi pieniędzy na fast foody, a z akademika mam wszędzie blisko, więc będę raczej drałować na piechotę :) no i mam pozytywne nastawienie, które też się przydaje!
zobacz odpowiedzi (2)
Anonim (Ocena: 5) 24.09.2012 10:00
Dieta jest na jakiś czas , zmiana nawyków to już obligacja na całe życie , szybkie diety wyniszczają psychikę i organizm .
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 23.09.2012 16:44
a ja przez ciagla obsesje odchudzania doprowadzilam sie do bulimii... a teraz i tak waze duzo. dziewczyny naprawde uwazajcie, wiem co mowie bo przechodzilam przez to osobiscie :/
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 23.09.2012 14:48
Kocham piekne jedzenie - na facebooku
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo