JEDNO zjedzone jajko robi taką RUINĘ w organizmie jak jeden wypalony papieros!

Szokujące doniesienia z naukowego świata.
JEDNO zjedzone jajko robi taką RUINĘ  w organizmie jak jeden wypalony papieros!
17.08.2012

Wokół jajecznych potraw narosło przez lata wiele sprzecznych teorii. Niektórzy unikają ich jak ognia, uważając, że są źródłem niezdrowego cholesterolu. Inni wręcz przeciwnie, jedzą po kilka jajek dziennie, twierdząc, iż jest to jeden z najbardziej pożywnych i zdrowych posiłków.

Kto ma rację? Na temat jajecznych przysmaków postanowili wypowiedzieć się ostatnio lekarze z University of Montreal. Niestety, badania specjalistów nie przyniosły dobrych wieści dla wielbicieli jajecznicy.

Okazało się bowiem, że zjedzenie jednego jajka na śniadanie wpływa na nasz organizm tak samo szkodliwie jak... wypalenie papierosa – czytamy w theatlantic.com. Skąd ten kontrowersyjny wniosek?

Naukowcy wysnuli go na podstawie specjalnego eksperymentu. W badaniu wzięło udział ponad tysiąc osób. Wśród chętnych byli zarówno nałogowi palacze, jak i osoby, których dieta opiera się głównie na jajecznych potrawach.

Wyniki testu pokazały jednoznacznie – cholesterol zawarty w żółtkach oraz substancje smoliste obecne w dymie papierosowym powodują w naszych tętnicach bardzo podobne zmiany miażdżycowe. Niebezpieczeństwo wystąpienia poważnych problemów zdrowotnych jest więc naprawdę olbrzymie...

Michalina Żebrowska

Zobacz także:

Jak pohamować wilczy apetyt?

Kompulsywne objadanie się nie jest normalne i należy je leczyć. W jaki sposób?

Popcorn z mikrofalówki o smaku maślanym groźny dla zdrowia: Poważne efekty uboczne!

Zobacz, czym może skończyć się nałogowe wcinanie prażonej kukurydzy.

Komentarze (80)

Ocena: 4.95 / 5
karoline (Ocena: 1) 07.03.2016 14:26
O matko co za brednie. nie wierzę że można wierzyć w takie coś. Jajka - bomba witaminowa i prawdziwe powerfoods porównane do papierosów ;/ wszystkim, którzy nie wierzą w te wyssane z palca bzdury polecam jeść więcej jajek :D i to najlepiej od znajomych czy rodziny na wsi - takie jajeczka mają najwięcej składników odżywczych. nie zawsze mam możliwość kupienia jajek ze wsi, ale wtedy szukam tych oznaczonych znakiem brychcy (www.fermabrychcy.pl), ani razu nie zawiodłam się na tych jajkach, zawsze są smaczne i świeże. Zamiast papierosa jedźcie jajka ;p
odpowiedz
Raf (Ocena: 5) 18.02.2016 20:40
Ja pierdziele, dobry kretyn pisał ten artykuł. Badania wzięte jak zwykle z dupy. Spoko, wpierdzielajcie dalej tonę zbóż na śniadanie. Im mniej debili, tym więcej jajek zostaje!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 16.02.2016 08:36
A badania wykonał jakiś UNIWERSITY . . Kolejny Unijny sprzedawczyk. Lepiej jeść plastikowe żarcie z zachodnich marketów. Kpina!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 03.09.2015 19:24
Większych bredni nie czytałam
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 09.03.2013 22:19
A kilka artykułów póżniej zostało napisane, że aby zachować szczupła sylwetkę należy jeść codziennie jedno jajko na śniadanie... Co mi tu nie gra. Jem codziennie 1 jajko na śniadanie i ważę 51 kg przy wzroście 174 cm a cholesterol mam raczej wręcz za niski...więc może najpierw sprawdzicie prawdziwość informacji zanim dodacie..
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo