Ile % mięsa jest w parówkach ze stacji benzynowych? (Do tych danych naprawdę ciężko było dotrzeć!)

Więcej tego nie tkniecie. Mięso? Jakie mięso?
Ile % mięsa jest w parówkach ze stacji benzynowych? (Do tych danych naprawdę ciężko było dotrzeć!)
10.03.2012

Zdaniem wielu imprezowiczów nic nie smakuje tak dobrze o 5.00 nad ranem, jak hot dog ze stacji benzynowej. Niestety, jak dowiódł portal wyborcza.biz, parówki kupowane w takich miejscach zawierają… śladowe ilości mięsa. O jakiej zawartości procentowej mowa dokładnie?

- Skład wsadów do hot dogów - wydawałoby się - nie powinien być żadną wielką tajemnicą. Ale jest. Dane o ilości mięsa zdobywaliśmy z biur prasowych koncernów paliwowych przez ponad tydzień – informuje serwis.

Okazało się, że najlepsze hot dogi można kupić na stacji Orlen – tamtejsze parówki mają bowiem 64 proc. mięsa. Na drugim miejscu znalazły się hot dogi z Shell (z 55 proc. mięsa), a na trzecim ze stacji BP (53 proc. mięsa). Dla porównania: Berlinki, sprzedawane w supermarketach, zawierają aż 71 proc. mięsa.

Co jest w parówkach poza mięsem? - Niemięsne dodatki, rzecz jasna. Jednak przeciętny człowiek ich składu raczej nie pozna – podsumowuje wyborcza.biz.

Maja Zielińska

Zobacz także:

Co tak naprawdę jest w Coca-Coli i Pepsi?

Oto mroczna tajemnica złotego napoju, który uwielbiamy! Pobudza, dodaje energii, świetnie smakuje i... truje?

Hamburger z probówki? Sztucznie hodowane mięso ma chronić zwierzęta przed śmiercią...

Wszystko wskazuje na to, że już za kilka lat prawdziwe wyroby mięsne będą w sklepach prawdziwym rarytasem.

Polecane wideo

Komentarze (30)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 15.03.2012 13:52
pracowalam na Orlenie , wszyscy sie wsciekali za hot dogami , moze i maja najwiecej miesa ale czy na takich stacjach przestrzega sie czystosci?hmm jak uwazanie?:))) hahaha
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 14.03.2012 14:33
Pracuję na bp na willd bean cafe, nasze parówki, kabanosy i kiełbaski są zamawiane z firmy morliny więc czy kupicie je w sklepie czy na stacji z grilla mają dokadnie tyle samo mięsa. papilocie, oj papilocie... moze bym uwierzyla w te Wasze"źródła"gdybym sama nie zajmowala sie zamówieniami..
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 12.03.2012 14:50
pracuje na stacji i moge powiedziec ze to ile jest miesa w parówkach zalezy od tego jakie parówki zamawiamy;) od roku mamy te z Sokołowa wczesniej Berliniki ;) nikt nie produkuje parówek specjalnie parówek gorszej jakosci dla stacji!!! brednie pisza w tym artykule
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 12.03.2012 07:41
ja uwielbiam hot dogi z orlenu lub z bliskiej, nie wiem co mają takie dobre, moze ketchup, ale sa przepyszne z ich ketchupem
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 10.03.2012 20:10
Super.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie