Przez 10 lat faszerowali nas zatrutą wędliną. Do czego jeszcze dodawali FAŁSZYWĄ sól?

Nowe fakty w sprawie afery solnej.
Przez 10 lat faszerowali nas zatrutą wędliną. Do czego jeszcze dodawali FAŁSZYWĄ sól?
29.02.2012

Od kilku dni cała Polska żyje aferą solną. Trudno nam uwierzyć, że przez tyle lat byliśmy tak bezczelnie podtruwani. Nie wiadomo, ile kilogramów wędlin zawierających szkodliwą sól przemysłową każdy z nas zjadł do tej pory.

Co najgorsze jednak, najnowsze wyniki śledztwa wykazały, że fałszywa sól dodawana była nie tylko do wyrobów mięsnych. Odnaleziono ją także w wielu innych produktach spożywczych, między innymi w słonych paluszkach, serach, wędlinach, konserwach, przetworach rybnych, pieczywie i kiszonkach.

Jak podaje Fakt.pl – Cały proceder trwał co najmniej dziesięć lat. Miesięcznie na rynek mogły trafiać nawet trzy tysiące ton takiej soli! Dokładna lista skażonych produktów nie została oczywiście ujawniona. Polski sanepid boi się zbiorowej paniki.

Wiadomo przecież, że przemysłowa sól używana do posypywania zimą dróg czy produkcji torebek zawiera w sobie wiele szkodliwych substancji. Nie wykluczone, że może ona zwiększać ryzyko zachorowania na różnego rodzaju nowotwory.

Alicja Piechowicz

Zobacz także:

Czym nas karmią fast foody?

Ludzkie włosy, piasek, silikon – to tylko niektóre składniki naszych ulubionych przekąsek.

Koniec z batonikami powyżej 250 kcal! Duże wersje słodyczy zostaną wycofane z rynku

Koniec ze słodyczami w wersji XXL!

Komentarze (27)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 02.03.2012 19:07
z jednej strony powinni ujawnić listę ale z drugiej to może spowodować upadek wielu firm, które stracą zaufanie klientów (a podejrzewam że firmy też są oszukane przez tych ludzi)... Państwo wiele na tym mogłoby stracić, o przedsiębiorcach nie wspomnę. Ta sól jest w wielu produktach, więc i tak jesteśmy zmuszeni to jeść... najpierw liczy się kasa a my na końcu- smutna rzeczywistość....
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 01.03.2012 19:07
Jeśli tak, to nie można wykluczyć, że to świadoma działalność naszych wrogów.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 01.03.2012 19:04
Jak się boją paniki to niech spieprzają z tego kraju i dadzą nam przynajmniej spokojnie umrzeć.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 29.02.2012 19:37
masakra nie rozumiem dlaczego nie chcą ujawnić tej listy jeżeli za coś płacę to chcę wiedzieć za co trują nas a sanepid nie chce ujawnić tych firm a jeżeli ktoś zachoruje to państwo wypnie na niego tyłek
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 29.02.2012 16:26
firmy im zapłaciły to nie ujawnią. gdyby ludzie dowiedzieli się jakie to zakłady to straciliby do niech zaufanie, którego może już więcej nie udałoby im się uzyskać. Znane marki straciłyby klientów i renomę.. Smutne prawa rynku o tym co przynosi biznes i jest niewygodne się po prostu nie mówi w Polskim społeczeństwie.. Tak samo jak media nic nie mówią o znalezieniu gazu łupkowego na Pomorzu i chęci wysiedlenia mieszkańców na niektórych terenach za grosze przez rząd. Można jeszcze tutaj dodać fakt, że tj szkodliwe i zagrozi większości społeczeństwa na tamtych terenach..
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo