Co cuchnie w lodówce? (Stare jaja, zjełczały ser, nadpsuta wędlina i...)

Jak właściwie przechowywać produkty, aby na długo cieszyć się ich świeżością i dobrym smakiem?
Co cuchnie w lodówce? (Stare jaja, zjełczały ser, nadpsuta wędlina i...)
24.02.2012

Współcześni ludzie są bardzo zabiegani. Większość z nich mnóstwo czasu spędza w tygodniu na dojazdach lub stojąc w korkach, dlatego hurtowe zakupy żywnościowe robią najczęściej w weekendy. Niestety, sterty jedzenia przechowywane w lodówce w nieodpowiedni sposób, bardzo szybko się psują i wydzielają nieprzyjemny zapach.

- Jeśli chcesz dłużej przechowywać domowe zapasy, musisz stosować się do kilku zasad. Lodówka powinna być regularnie myta, temperatura w środku nie może przekraczać sześciu stopni, a poszczególne produkty powinny być odpowiednio rozmieszczone na półkach – wyjaśnia Fakt.pl.

Serwis podaje również 8 zasad prawidłowego układania żywności w chłodziarce. Oto one:

1. Jajka przechowuj na drzwiach lodówki, a nie w kartonowych lub plastikowych wytłaczankach ze sklepu. Opakowania przyspieszają psucie się jaj.

2. Izoluj surowe mięso od innych produktów. Trzymane na tej samej półce, co desery, wędliny, czy sałatki spowoduje, że szybciej stracą swą świeżość.

3. Nie myj warzyw i owoców, ponieważ w ten sposób szybciej złapią pleśń. Produkty te przechowuj w zamykanych szufladkach na dole lodówki. Opłucz je wodą dopiero przed spożyciem.

smród w lodówce

4. Szczelnie owijaj masło i margarynę – wtedy nie będą wysychać. Nie zostawiaj również w pudełku z masłem noża, ponieważ jest to niepotrzebne źródło bakterii.

5. Zawsze zamykaj pudełka z sałatkami. Otwarte szybciej łapią bakterie i krócej zachowują swoją świeżość.

6. Nie przechowuj ananasów oraz brzoskwiń w otwartej puszce. Jeśli nie chcesz, aby szybko się zepsuły, przełóż je do szklanej lub ceramicznej miski.

7. Wędliny przechowuj w papierze, a nie w folii. Dzięki temu zapewnisz im odpowiednią cyrkulację powietrza i zapobiegniesz pleśni.

8. Świeżo ugotowane pierogi zawsze trzymaj w szczelnie zamkniętym pudełku. Nie kładź ich bez przykrycia obok surowego mięsa, ryb, czy jaj, ponieważ po krótkim czasie nie będą nadawały się do spożycia.

Maja Zielińska

Zobacz także:

Czym nas karmią fast foody?

Ludzkie włosy, piasek, silikon – to tylko niektóre składniki naszych ulubionych przekąsek.Zimowa dieta na mrozy

Co powinno znaleźć się na talerzu w okresie zimowym?

Polecane wideo

Komentarze (13)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 24.02.2012 17:12
Osoby piszące dla papilota czytają fakt!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 24.02.2012 17:10
Na papilocie nie ma nigdy nic nowego tylko artykuły z innych stron, dodane z kilkudniowym opóźnieniem, oprócz tego tylko reklamy sieciówek z ubraniami z poprzednich kolekcji.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 24.02.2012 17:08
Nie zakładajcie konta na papilocie - nauczycie się liczyć :)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 24.02.2012 17:08
Kolejny artykuł z faktu
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 24.02.2012 17:06
Papilot usuwa niewygodne dla siebie komentarze. Osoby które się tym zajmują są naprawdę żałosne.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie