MASZ SESJĘ? Pij mleko, będziesz mądra (Zobacz wyniki ciekawego eksperymentu)

Jeśli podczas nauki będziesz piła mleko oraz jadła dużo nabiału, szybciej zobaczysz efekty swojej pracy. Jak to możliwe?
MASZ SESJĘ? Pij mleko, będziesz mądra (Zobacz wyniki ciekawego eksperymentu)
03.02.2012

Picie szklanki mleka dziennie to najlepszy sposób, aby usprawnić działanie mózgu - tak przynajmniej twierdzą naukowcy z University of Maine. Badacze zapewniają, że nic nie działa bardziej korzystnie na nasz umysł, jak codzienna porcja białego napoju.

Aby udowodnić tę tezę, przeprowadzono specjalny eksperyment. Poproszono ponad 900 osób w wieku od 23 do 98 lat o rozwiązanie 8 testów. Poszczególne pytania badały inteligencję, pamięć oraz orientację przestrzenną respondentów. Co pokazały te analizy?

Okazało się, że osoby pijące dziennie co najmniej szklankę mleka, bez względu na wiek, stan zdrowia i rodzaj testu osiągały w nim lepsze wyniki niż ci, którzy mleka nie piją. Osoby pijące mleko "oblewały" te testy aż pięciokrotnie rzadziej niż niepijące – podsumowuje wyniki eksperymentu serwis rmf24.pl.

Nie pozostaje nam więc nic innego, jak zachęcić wszystkich do delektowania się codziennie wieczorem kubkiem gorącego mleka, które oprócz swoich właściwości zdrowotnych posiada również niezwykle rozgrzewającą moc!

Alicja Piechowicz

Zobacz także:

Płatki ŚNIADANIOWE to podstępna bomba kaloryczna - niektóre tuczą bardziej niż frytki!

Cała prawda o popularnym dodatku do mleka czy jogurtu.

Co można znaleźć w taniej kiełbasie?

Zmielone chrząstki i kości oraz mnóstwo polepszaczy z literką E – oto brutalna prawda o tym, czym zajadają się Polacy.

Komentarze (32)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 05.02.2012 18:03
taaa a ja mam nietolerancje laktozy//// wiec chyba musze byc glupia jak but skoro nie moge pic mleczka
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 04.02.2012 00:52
ja jem prawie sam nabiał w postaci mleka serów serkow homogenizowanych białych żółtych jajek , kakao, nie przezyłabym dnia bez przynajmniej 1 a tych rzeczy. chyba jestem uzalezniona od nprodutow mlecznych. inie uwazam żeby tuczyły....
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 04.02.2012 00:15
No i dodatkowo schudniesz przy takim odżywianiu :D
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 03.02.2012 23:28
karton dziennie to standard.a dziś egzamin uwaliłam :P
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 03.02.2012 19:03
Ja uwielbiam mleko i mniej więcej co drugi dzień piję szklankę dziennie. Sesję zdałam w pierwszym terminie, a miałam dość ciężką. I nie uczę się w szkole prywatnej tylko na UWr. Nie wiem, czy to ma coś ze sobą wspólnego, ale samo mleko bardzo poprawia mi humor. Jednak niestety nabiał spożywany w zbyt dużych ilościach sprzyja przybieraniu na wadze, więc lepiej uważać.
zobacz odpowiedzi (4)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo