Napój energetyczny + alkohol = MIESZANKA WYBUCHOWA (Może zabić)

Organizm czuje się po niej jak po przedawkowaniu amfetaminy.
Napój energetyczny + alkohol = MIESZANKA WYBUCHOWA (Może zabić)
18.01.2012

Nie mieszać z alkoholem! - Taka informacja znajduje się na puszkach z napojami energetyzującymi. Jednak, mimo ostrzeżeń, wielu z nas nadal beztrosko łączy „red bulle” z wódką. Jakie mogą być tego skutki?

Lekarze twierdzą, że efekt wypicia takiego drinku może być taki sam, jak w przypadku przedawkowania amfetaminy. Obok zawrotów głowy i drgawek pojawiają się arytmia serca oraz napady psychozy. Medycyna zna również wiele przypadków śmiertelnych spowodowanych wypiciem zbyt dużej ilości tego trunku.

Wszystko za sprawą obecnych w napojach energetyzujących kofeiny i tauryny, które w połączeniu z alkoholem tworzą mieszankę wybuchową.

Oczywiście, jeden drink nie u każdego wywoła tak gwałtowną reakcje. Jednak wypicie kilku naraz działa już jak trucizna i może zakończyć się naprawdę tragicznie.

Alicja Piechowicz

Zobacz także:

Co jest w BAKALIACH? W torebkach z suszonymi owocami znaleziono dziwne rzeczy

Lubisz chrupać orzeszki i jeść suszone owoce? Lepiej to przeczytaj!

5 toksyn, które naturalnie wystepują w jedzeniu (Uważaj na nie - MOGĄ ZABIĆ!)

Lista groźnych substancji, których przypadkowe zjedzenie może by naprawdę tragiczne w skutkach.

Komentarze (100)

Ocena: 4.9 / 5
Koneser 1973 (Ocena: 1) 17.03.2017 00:05
Artykuł idiotyczny i nieprawdziwy... Piję od kilkunastu lat tylko takie drinki, tzn. wódka czysta + energetyk. Nigdy nic mi nie było, wręcz przeciwnie, ZAWSZE czuję się świetnie! Faza jest na zabawę do białego rana, energia, euforia...Także i na drugi dzień objawy kaca znacznie mniejsze. Raz mi tylko zaszkodziło (skurcze łydki), ale wtedy wypiłem około 10 puszek Red Bulla przez całą noc, przesadziłem... Oczywiście każdy organizm jest inny, i jeżeli ktoś ma kłopoty z sercem, albo czuje, że nie służą mu takie mikstury - niech nie pije takich drinków.
odpowiedz
smakosz (Ocena: 1) 23.08.2016 01:25
pije na kazdej imprezie wiec lecicie w chuja ;)
odpowiedz
Joanna (Ocena: 4) 16.07.2016 10:51
Jak ktoś nie zna umiaru... Kiedyś piłam energetyki, ale teraz na zmęczenie pomaga mi żeń- szeń, jest najlepszy. Już od dłuższego czasu biorę Gold żeń– szeń complex i mam mnóstwo energii i siły przez cały dzień, a mój mózg pracuje na pełnych obrotach, koncentracja jest na tak wysokim poziomie jak nigdy, nawet zwiększyła się moja kondycja fizyczna.
odpowiedz
Sourness (Ocena: 4) 20.12.2014 12:43
Nooo... jakoś serce mi nie padło, na następny dzień czuję się dobrze, ale po wypiciu 4 takich drinków poczułam się mega megaa pijana. Potem jak wyszło, że kumpel mnie wystawił to dowiedziałam sie co to agresja. Ja najspokojniejsza osóbka byłam bliska znalezienia go na mieście i obicia mu buźki. Z tego względu się powstrzymam :P A mój drink dokładnie to była wódka kawowo karmelowa z najtańszym energetykiem. Jak mnie nosiła agresja to max. :P
odpowiedz
~piwko (Ocena: 5) 25.10.2014 01:17
energetyki i alkohol to bardzo niebezpieczne polaczenie, moj przyjaciel raz wyladowal na pogotowiu po takich mieszankach, ja sama juz po samym alkoholu nie czuje sie zbyt dobrze, szybko uderza mi do glowy, na szczescie z kacem jakos sobie radze, bo po imprezkach pije duzo wody i plyny z elektorlitami Orsalit, ktore szybko nawadniaja organizm, pomagajac tym w lepszym rozkladzie alkoholu
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo