Potrawy, które szkodzą cerze

Niektóre składniki naszego jadłospisu nie tylko przysparzają nam dodatkowych kilogramów, ale także źle wpływają na naszą skórę.
Potrawy, które szkodzą cerze
04.10.2008

Do tej pory wiele z nas uważało, że to jedynie słońce źle wpływa na naszą skórę. Nic się w tej kwestii nie zmieniło. Ale niewiele z nas wie, jak szkodliwe działanie ma na przykład cukier. Ten biały proszek w czterdziestu, a nawet w pięćdziesięciu procentach odpowiada za szybsze starzenie się skóry. Prowadzi do błyskawicznego uszkodzenia elastyny i kolagenu, potrzebnego do zachowania młodego wyglądu. Dodatkowo, usztywnia ich włókna i sprawia, że stają się słabe.

Nadmiar cukru w naszym organizmie uaktywnia wolne rodniki, które powodują szybsze starzenie się skóry. A wszystko dlatego, że nie pozwalają działać kremom, które misternie wklepujemy rano i wieczorem.

Nie oznacza to, że macie wpadać w panikę i całkowicie zrezygnować z cukru. Wystarczy zmienić dawne nawyki żywieniowe oraz zmodyfikować codzienną dietę.

Wyjściowym krokiem może być zaprzestanie słodzenia herbaty czy kawy. Niestety, kawa sama w sobie powoduje szarzenie cery, nadmierne wydzielanie sebum i rozszerzenie porów. Kontroluj etykiety produktów, które codziennie kupujesz. Zaskoczy cię ilość cukru w nich zawarta.

Weź też pod lupę sposób, w jaki przyrządzasz posiłki. Zamiast smażyć na oleju, gotuj. Unikaj pikantnych potraw. Wiele kobiet ma również problemy z cerą po zjedzeniu dużej liczby orzechów.

Zamiast sztucznych, gazowanych napojów, pij wodę mineralną i zioła - szczególnie dobrze na cerę wpływa napar z bratka.

Polecane wideo

Komentarze (53)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 28.10.2014 12:50
Zmiana diety niewiele dała mojej cerze. Tak na prawdę ze zmianami trądzikowymi walczyłam przez ponad rok, różne środki, a pomogło dopiero iqface. Momentami skóra wyglądała po prostu fatalnie, później przyszła spora poprawa. Teraz wygląda to już idealnie. Nie mam żadnych śladów, zaczerwienień - w końcu!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 15.08.2012 21:27
Lubię paczki
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 15.08.2012 21:26
Zgadnij co?
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 15.08.2012 21:25
Lubię paczki
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 15.08.2012 21:24
Lubię paczki x
odpowiedz

Polecane dla Ciebie