Zła wiadomość dla wszystki CHIPSOŻERCÓW!

Spożywczo-ekonomiczna informacja, którą musisz przeczytać! Szczególnie, jeśli uwielbiasz słone przekąski, chrupki, paluszki, orzeszki i inne rarytasy ze sklepowej półki!
Zła wiadomość dla wszystki CHIPSOŻERCÓW!
08.01.2012

Ministerstwo Finansów rozważa opodatkowanie chipsów i innych słonych przekąsek. Gdy projekt wejdzie w życie, za wszystkie chrupiące rarytasy zapłacimy nawet 23 procent więcej niż dotychczas – informuje Dziennik Gazeta Prawna.

Politycy tłumaczą się, że pomysł podniesienia cen słonych przekąsek powstał wyłącznie w trosce o zdrowie Polaków. Rządzący są przekonani, że gdy ceny chipsów pójdą w górę, z pewnością ograniczone zostanie ich spożycie. Nikt nie będzie przecież chciał kupować codziennie takich drogich rarytasów.

Dodatkowo rządzący zamierzają także umieścić słone przysmaki na liście produktów szkodliwych dla zdrowia. Są już na niej między innymi alkohol i słodycze.

Co myślicie o tym pomyśle?

Alicja Piechowicz

Zobacz także:

Zakulisowe rozgrywki w brażny spożywczej: Niesmaczna prawda o oliwie, mozarelli i miodzie

Czym zajmuje się agro-mafia?

Słodzisz herbatę i nie wyobrażasz sobie obiadu bez deseru? To wpływa na cerę!

Stale zwiększony poziom glukozy we krwi ma niekorzystny wpływ na wygląd.

Komentarze (149)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 28.07.2014 09:31
skoro rząd tak dba o obywateli - to wszystkie produkty zbawienne dla zdrowia powinny kosztować nie więcej niż 0,50 zł!!!
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 19.09.2012 01:20
Diety też sobie podnoszą bo są szkodliwe:D
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 06.02.2012 11:09
Czas najwyższy aby powstała organizacja ponadpartyjna która przeciwdziałałaby głupocie i brakowi wyobraźni wśród polityków , rządzących , .krajem czy wśród nielogicznych i nieobiektywnych mediów .Nie cena powinna decydować lecz koedukacja prozdrowotna , informacja medialna w tym temacie. Cena uderzy w biedniejsze rodziny które nie będzie stać aby czasami kupić dziecku chipsy czy paluszki a przecież wszystko jest dla ludzi z głową .Zamożniejsi i tak te produkty kupią bez względu na cenę a jeżeli kupią mniej to z powodów posiadanej wiedzy co jedzą i jak jedzą. Można sobie zadać pytanie czy te chipsy są dziecku potrzebne i gdyby iść takim tokiem rozumowania to można byłoby wiele produktów dla dzieci i dorosłych obłożyć dodatkowym haraczem lub zabronić .To ,że są w nadmiarze nie zdrowe to wiadomo ale nie cena lecz uświadamianie ludzi jest najważniejsze . Wiele produktów może i nawet 50% jest niezdrowych lub niezalecanych ale nikt nie podnosi ceny z tego powodu . Nie wiadomo czy podwyżka tychże produktów nie zasili budżety państwa gdyż rząd szuka na gwałt jakichkolwiek pieniędzy które można wyrwać od obywateli pod tzw. "płaszczykiem dla dobra ludzi " i w ramach globalizacji interesów.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 23.01.2012 16:51
leki i bezyne tez podwyzaja ze wzgledu na dobro polakow?
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 21.01.2012 15:36
PIREDOLNIĘCI -,- Gówno ich obchodzi kto ile razy to je wciągu tygodnia, niech się może na początek czymś ważniejszym zajmą? Ludzie sobie poradzą...
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo