Co kryje się w dżemie? (BO PRZECIEŻ NIE OWOCE)

W kolorowych słoiczkach aż roi się od rakotwórczych chemikaliów. Lepiej nie karm ich zawartością dzieci, bo biedactwa mogą się potruć.
Co kryje się w dżemie? (BO PRZECIEŻ NIE OWOCE)
21.09.2011

W dzisiejszych czasach niewiele osób decyduje się na robienie domowych przetworów. Wolimy raczej pójść do supermarketu i kupić gotowy produkt. Na sklepowych półkach możemy przecież znaleźć konfitury i dżemy, które swoim wyglądem do złudzenia przypominają powidełka przygotowane przez babcię. Niestety, w rzeczywistości, w kolorowych słoiczkach z przetworami aż roi się od chemii – zauważa Fakt.pl.

W dżemach ze sklepowych półek znajduje się mnóstwo konserwantów. Piękny wygląd produktów to zasługa specjalnych zagęstników i substancji żelujących. Obecne w przetworach owoce również nie mają najlepszej jakości. Zwykle są nadpsute i nieświeże. Ich naturalny smak zastępowany jest odpowiednim aromatem oraz dużą ilością syntetycznego słodziku.

Co gorsze, często producenci żywności nie informują nas rzetelnie o tym, co tak naprawdę znajduje się w ich produktach. Aby przeczytać dane o składzie danego dżemu, trzeba by posiadać lupę. Często etykiety są po prostu fałszowane.

Nawet nie zdajemy sobie sprawy, jak bardzo niebezpieczne mogą być chemikalia zawarte w kupnych marmoladach. Na ich negatywne działanie szczególnie mocno narażone są kobiety w ciąży, astmatycy oraz dzieci.

Sztuczne substancje powodują nie tylko zatrucia pokarmowe czy alergie, lecz także znacznie poważniejsze dla naszego zdrowia konsekwencje. Jak twierdzą lekarze, w dużym stężeniu prowadzą one nawet do powstawania nowotworów!

Alicja Piechowicz

Zobacz także:

MENU DLA STUDENTKI

Co jeść, żeby mózg pracował na pełnych obrotach, a centymetrów w biodrach nie przybywało?

Czy ogórki kiszone są zdrowe?

Kiszone ogórki i kapusta to typowo polskie przysmaki, których skosztowania nie potrafimy sobie odmówić. Zagraniczni przybysze uważają je za zepsute i nie mają odwagi tknąć. Kto ma rację?

Komentarze (19)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 23.09.2011 10:51
Jak miło, że papilot usunął mój komentarz ;]
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 21.09.2011 23:13
czemu nikt tego nie kontroluje, powinno być zakazane takie sztuczne świństwa
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 21.09.2011 22:52
Moj dziadek robi co roku tyle dżemoru, że wystarcza na 2 lata xD
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 21.09.2011 20:44
moja mama sama robi :)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 21.09.2011 19:03
Ja jem dżemy,które zrobiła moja mama.nie wiem czy ma to jakiś związek,ale tak jakoś to napisałam
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo