Polacy na potęgę się obżerają! Pochłaniamy kilogramy tłuszczu, słodyczy i czerwonego mięsa!

Uwielbiamy tłuste, czerwone mięso, dobrze posolone potrawy oraz słodycze.
Polacy na potęgę się obżerają! Pochłaniamy kilogramy tłuszczu, słodyczy i  czerwonego mięsa!
22.07.2011

Z powodu bardzo złych nawyków żywieniowych Polacy żyją średnio o siedem lat krócej niż przedstawiciele najzdrowszych krajów Europy. Specjaliści są bardzo zaniepokojeni naszym sposobem odżywiania.

Ze specjalnego sondażu przeprowadzonego przez TNS OBOP wynika bowiem, że aż 82 procent naszych rodaków zupełnie nie zwraca uwagi na to, co je. Co więcej, większość z nas nie stosowało w tym roku żadnej diety. A jeżeli nawet ktoś podjął już dietetyczne wyzwanie, to zazwyczaj nie był w stanie długo wytrwać w swoich postanowieniach.

Co najgorsze jednak, Polacy nie stosują się do zasad zdrowego odżywiania. Uwielbiamy tłuste, czerwone mięso, dobrze posolone potrawy oraz słodycze. Bogatych w wartości odżywcze ryb spożywamy za to bardzo mało. Zwykle raz w miesiącu bądź nawet rzadziej. Codzienne jedzenie warzyw i owoców również nie należy do naszych przyzwyczajeń. Zwykle jemy je jedynie z przymusu i nie sprawia nam to żadnej przyjemności.

Ponadto uwielbiamy objadać się w późnych godzinach wieczornych. Aż 58 procent badanych przyznaje, że kładzie się do łóżka z uczuciem sytości. Takie postępowanie bardzo mocno obciąża nasz układ pokarmowy i jeszcze bardziej zwiększa ryzyko chorób układu krążenia.

Polacy o jedzeniu zaczynają myśleć dopiero w momencie, gdy ich zdrowie poważnie szwankuje. Niestety często jest już wtedy za późno na powrót do dawnej formy...

Alicja Piechowicz

Zobacz także:

Jakie płatki wybrać na śniadanie?

Smaczne, sycące, proste w przygotowaniu – płatki zbożowe!

Picie wody wcale nie sprzyja odchudzaniu! OBALAMY KŁAMLIWY MIT

Naukowcy twierdzą, że woda nie wypłukuje toksyn z organizmu.

Komentarze (28)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 27.07.2011 07:25
"aż 82 procent naszych rodaków zupełnie nie zwraca uwagi na to, co je." A podobno co druga kobieta jest na diecie.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 23.07.2011 12:18
vds
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 23.07.2011 09:53
Nie widzę absolutnie nic zdroznego w ojebaniu jakiegos kurewsko wielkiego befsztyka plywajacego w tluszczu. I niech czytelniczki tego skurwiałego portalu nie udają chudych swietoszek bo oglądając papilota same pewnie siedzą przed pc wpierdalajac smazony bekon a bebech im sie wylewa az na podloge
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 22.07.2011 21:53
Nienawidzę tłustego jedzenia i każdego mięsa prócz drobiowego. Ale słodycze bardzo lubię ;p
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 22.07.2011 21:45
"bo twoj maz sie tak przyzwyczail, powinien wogole zaczac badac jelita bo po takiej ciezkiej diecie nie maja sznas byc zdrowe. Nie p..eprz tlyko wez sie i naucz porzadnie i zdrowo gotowac, kazda wymowka jest dobra zeby zjesc g..no" - to współczuję twojemu, bo pewnie się wkur.wia ze jak przychodzi z roboty to musi wpierda.lac warzywka a za chwile jest glodny. A o mojego to ty sie nie martw, jest zdrowiutki jak ryba bo dobrze je.
zobacz odpowiedzi (2)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo