Grube koleżanki to przekleństwo: Spędzając z nimi czas, sama zaczniesz jeść więcej!

Widząc osoby z nadwagą czy otyłością, zaczynamy spożywać posiłki w większych ilościach.
Grube koleżanki to przekleństwo: Spędzając z nimi czas, sama zaczniesz jeść więcej!
30.04.2011

Czy zastanawialiście się kiedykolwiek, co sprawia, że spędzając miły wieczór z przyjaciółmi, jemy więcej niż byśmy sobie tego życzyli? Okazuje się, że zachowanie to ma bardzo wyraźne podłoże psychologiczne.

Jak twierdzą specjaliści, jeżeli przebywamy wśród osób, które mają chociaż kilka nadmiarowych kilogramów, to już sama ich obecność wystarczy, aby zapomnieć o swoich dawnych zdrowych nawykach żywieniowych. Podobno już samo zobaczenie kogoś, kto mocno kojarzy się z niepożądanym zachowaniem, zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia i intensyfikacji tego postępowania. Okazuje się więc, że na widok otyłej osoby zaczynamy jeść byle co.

Aby uzasadnić te podejrzenia, naukowcy przeprowadzili nawet specjalny eksperyment. Przypadkowo spotkanym ludziom pokazywano wybrane losowo zdjęcie: osoby z nadwagą, człowieka o normalnej wadze lub też zdjęcie lampy. Na zakończenie ankietowanych częstowano słodkościami. Ludzie, którym pokazywano zdjęcie osoby z nadwagą, brali przeciętnie więcej cukierków niż ci, którzy oglądali któreś z dwóch pozostałych zdjęć.

Do podobnych wniosków doprowadził badaczy również inny test smakowy. Ankietowani, w których pobliżu znajdowała się osoba z nadwagą zjadali dwa razy więcej ciastek. Co ciekawe, działo się tak również w przypadku osób, które postanowiły utrzymywać zdrową wagę i które uważają, że ciastka i cukierki mogą prowadzić do tycia.

A co Wy myślicie na ten temat? Czy naukowcy rzeczywiście mają rację?

Alicja Piechowicz

Zobacz także:

Jemy jak oszalałe, jesteśmy coraz grubsze! 70 CM W TALII TO NORMA!

Obwód brzucha młodych Brytyjek powiększył się w ciągu ostatnich trzech dekad o ponad jedenaście centymetrów!

Polskie dzieci są grube i garbate! CZY TO WINA RODZICÓW?

Co drugi uczeń poznańskiej podstawówki ma krzywy kręgosłup. Coraz więcej dzieci zmaga się również z nadwagą!

Komentarze (138)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 01.07.2013 06:20
Dziewczyny muszą być grube! KIEDY TO DO WAS DOJDZIE?
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 25.08.2012 16:36
Poszukajcie na youtube filmiku "luzie z nadwagą śmieszny filmik" i posłuchajcie.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 26.07.2011 23:22
beznadziejny ten artykuł! nie wierze w zadne słowa! sama jestem szczupła, i mam koleżankę która jest otyła i jakos jak z nia jem jaki kolwiek posiłek, nigdy nie jem wiecej niż zawsze. głupoty!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 23.06.2011 00:38
nas ,,chudzielcow" dotyka razacy brak estetyki u osob otylych.moze i jestesmy za chude.nie akceptujemy waszego wygladu,ale z wlasnym wygladem czujemy sie swietnie.w przeciwienstwie do was,ktore nie dosc ze macie zastrzezenia do siebie to i do innych.a fee grubasy!tte wszystkie wasze proby bycia seksownymi konczy sie tylko potwierdzeniem ze udowadnia innym ten co sam w to nie wierzy,ale wspolniej jakos latwiej o tym zapomniec.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 03.06.2011 22:56
GŁÓD. Podjadanie. Błędy IG. BH.30. MOTTO: Stabilny poziom cukru we krwi przez 24h !! * PODJADANIE W NOCY LUB PODCZAS DNIA TO ZAWSZE JEST Z GŁODU, KTÓRY ODCZUWAMY WTEDY: Gdy poziom cukru we krwi spada. Podwyższamy go zawsze; dużą oczywiście proporcjonalną ilością tzw. NISKICH węglowodanów, tj. do 26% wzrostu; czyli naszym ludzkim paliwem, a więc GLUKOZĄ naturalną. Głód u człowieka to czerwona lampka w samochodzie pokazująca, że paliwo się kończy. Zatankuj i Ty. Musisz podnosić sobie poziom cukru szybko, w kategoriach dozwolonych i utrzymać długo, wtedy nie czujesz głodu. ŁAKNIENIE, STAN PUSTKI W ŻOŁĄDKU, TZW. SSANIE: Odczuwamy także wówczas, gdy do pustego żołądka (np. 2 godziny przed obiadem) wydziela się sok trawienny (kwas solny). Neutralizujemy go skutecznie zasadotwórczym sokiem z cytryny (np. dodając do herbaty). Eliminujemy zatem, również i to źródło odczuwania GŁODU. TAK UŁOŻYŁA TO PRZYRODA PLANETY O NAZWIE ZIEMIA. JEŚLI KTOŚ MÓWI INACZEJ: Nawet ten z tytułami to zwyczajnie powinien sobie wykonać najprostsze badania, a wtedy dostrzeże, iż przyroda naszej planety jest jedna i finalnie tworzy logiczną perfekcję. Ułożone są zatem przez PRZYRODĘ wszelkie zależności pierwiastkowe, czyli żywieniowe również. Problem jedynie jest z identyfikacją ewolucyjnych dokonań naszej przyrody, bo to można zrealizować jedynie poprzez wykonanie setek elementarnych badań laboratoryjnych. Ten kto je wykona dopiero może mówić: REALNĄ prawdę. * POCZYTAJ, ZAPOZNAJ SIĘ TO WYSTARCZA: Jednak koniecznie pamiętaj o CHLEBie typu KR-IRL, ponieważ to on głównie utrzymuje poziom cukru w stabilnej strefie, czyli nie odczuwasz głodu. KONKLUZJA finalna: Ilość żywności należy bezwzględnie dostosować do trybu życia, czyli zapotrzebowania energetycznego własnego organizmu. Najistotniejszym stabilizatorem wyrównywania braków energii u człowieka jest bez wątpienia tzw. CHLEB typu KR-IRL. Wskazana jest także zasadotwórcza cytryna ok. 2,5-4 sztuk/24h. Sok z cytryny neutralizuje kwasowość soków trawiennych pustego żołądka zmniejszając łaknienie. R E F L E K S J A: INDEKS ŻYWIENIOWY, a; INDEKS GLIKEMICZNY, to dwa różne spojrzenia na realia przyrodnicze. IŻ; to identyfikacja ewolucyjnych dokonań przyrody, czyli sfera faktów. IG; to wirtualne poglądy, dezinformacja, obłuda i biznes. ZOBACZ TEŻ; CUKRZYCA typu 2, wg: IRL KRAKÓW. Książka, pt._______: PORADNIK ŻYWIENIOWY człowieka w XXI wieku. Wydanie drugie: zaktualizowane i uzupełnione. *** Skrót adresu strony w Internecie_______: INSTYTUTIRL BH.30. ENGLISH VERSION: Skrót adresu strony w Internecie_______: instytutirl.com.pl
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo